اخبار گوناگون

تراشه اگزینوس بعدی با پردازنده گرافیک AMD

تراشه اگزینوس

پرچمدار بعدی سامسونگ با تراشه اگزینوس و پردازنده AMD همراه است

کمپانی سامسونگ، چیپ ست Exynos 2100 را در تاریخ 12 ژانویه معرفی کرد که 10 درصد قدرت پردازش بهتر و 40 درصد قدرت گرافیکی بهتر را ارائه می دهد.

همچنین عنوان شد که این چیپ ست از نظر عملکرد و کارایی بسیار جلوتر از تراشه های قبلی Exynos است. سامسونگ همچنین تأیید کرد که از پردازنده گرافیک AMD در پرچمدار بعدی خود استفاده خواهد کرد.

تراشه اگزینوس

این شرکت در سال 2019 اعلام کرد که با AMD همکاری می کند تا روی GPU های (پردازنده گرافیک) دستگاه های تلفن همراه کار کند. رئیس LSI (بخش توسعه ی چیپ ها) سامسونگ، دکتر اینیوپ کانگ در مراسم Exynos 2100 گفت که محصول پرچمدار بعدی دارای پردازنده گرافیکی نسل جدید است که توسط AMD تولید شده است.

به نظر میرسید، پرچمدار بعدی سامسونگ که سری Galaxy S21 خواهد بود، قرار است که از AMD استفاده کند، اما سامسونگ خیلی زودی اعلام کرد که محصول پرچمدار بعدی خود در این مورد، یک تلفن عادی نیست! حالا احتمال داده می شود که این چیپ ست در مدل Galaxy Z Fold3 مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

Exynos With AMD

تراشه اگزینوس و AMD

سامسونگ در تراشه اگزینوس 2100 همچنان به پردازنده گرافیکی Mali-G78 MP1 پایبند است. این کمپانی می گوید که تا 40 درصد افزایش عملکرد گرافیکی و فناوری پیشرفته (AMIGO) برای بهینه سازی مصرف برق را روی این چیپ ست ارائه کرده است.

مطلب پیشنهادی:  قطعه ای از Vision Pro که اپل نمی خواهد شما ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *