هارد SSD

هیچ محصولی یافت نشد.

هارد SSD

ذخیره سازی و عملکرد دو مورد از حیاتی ترین جنبه های محاسبات هستند. به طور سنتی، هارد دیسک برای اکثر رایانه‌های شخصی به عنوان نماد این کار در نظر گرفته می‌شود، اما سخت‌افزار جایگزین وجود دارد. هارد SSD توسط افراد در بسیاری از اقشار جامعه برای نیازهای تکنولوژیکی خود پذیرفته شده‌اند، و چندین طبقه‌بندی مختلف از SSD در دسترس هستند که می‌توانند به تنهایی یا همراه با تجهیزات دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

SSD ها ابزاری مناسب برای افزایش قابلیت های رایانه ها هستند. هر کسی که به دنبال سرعت بیشتر و/یا افزایش فضای دیسک است باید آنها را در نظر بگیرد.

SSD چیست؟

علیرغم انجام بسیاری از اهداف مشابه، تفاوت زیادی بین درایوهای حالت جامد و سایر انواع هارد دیسک وجود دارد. یک هارد دیسک معمولی متشکل از قطعات متحرکی است که به مغناطیسی و رسانه های نوری پاسخ می دهند، در حالی که SSD به خوبی جامد است. مدارهای مجتمع با حافظه نیمه هادی کار می کنند که به عنوان درایو دیسک عمل می کند و حافظه فلش را به هد خواندن/نوشتن در هارد دیسک های استاندارد ترجیح می دهد. در نظر بسیاری از هاردهای SSD سریعتر بوده و زمان بوت شدن و جستجوی آنها کوتاه شده است و به دلیل اینکه فاقد اجزای متحرک هستند، نیازی به تعویض قطعه ندارند و همچنین نسبت به هارد دیسک های سنتی بسیار کم صداتر هستند.

استفاده از SSD مزایای زیادی دارد. همانطور که گفته شد، آنها نسبت به سایر سخت افزارهای مشابه پاسخگوتر هستند و نوسان در محدوده قیمت آنها را مقرون به صرفه تر از همیشه می کند. تفاوت در زمان خواندن و نوشتن قابل توجه است و کسانی که به دنبال عملکرد ورودی/خروجی بالاتری هستند باید امکاناتی را که SSD ها می توانند تسهیل کنند بررسی کنند.

انواع SSD

درایوهای حالت جامد را می توان در چندین ظرفیت مختلف استفاده کرد. SSD های داخلی، مانند SanDisk Extreme II و Seagate 600 Series، قرار است در خود سخت افزار سیستم نصب شوند. سایرین مانند LaCie Thunderbolt و Buffalo Drive Station Mini Thunderbolt می توانند از طریق پورت هایی مانند USB به صورت خارجی متصل شوند. این ها SSD های خارجی هستند.

همچنین SSD هایی وجود دارند که به طور خاص برای مشاغل طراحی شده اند. این نوع سخت افزار در اندازه های مختلفی وجود دارد و می تواند خارجی یا داخلی باشد. راه حل هایی با این ماهیت نیز در تمایز «صنعتی» وجود دارد. این واحدها، مانند Wintec I-Temp و Transcend PATA SLC، اغلب به صورت داخلی نصب می شوند.

جایگزین دیگر هنوز در قالب هارد دیسک های هیبریدی وجود دارد. این راه حل، فضای ذخیره سازی ذاتا بزرگتر هارد دیسک های سنتی را با سرعت هایی که SSD ها برای ارائه آن محبوب شده اند، تطبیق می دهد. به این ترتیب، مواردی که به طور مکرر به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنند، می‌توانند در بخش حالت جامد سخت‌افزار ذخیره شوند، و بخش هارد دیسک را برای ذخیره‌سازی و پردازش گسترده آزاد می‌کند. مدل‌های موجود در بازار، مانند سری Hybrid Drive از Seagate و Samsung Spinpoint M Series، به عنوان راه‌هایی مناسب برای افزایش عملکرد بدون استفاده از دو فناوری جداگانه در نظر گرفته می‌شوند. این توسط بسیاری به عنوان یک راه حل مقرون به صرفه برای معضلات ذخیره سازی و سرعت در نظر گرفته می شود.