نمایش 1–12 از 41 نتیجه

سافت باکس و لوازم جانبی

سافت باکس زنبوری گودکس Godox SoftBox 70x100cm
قیمت اصلی 2,600,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,450,000 تومان است.
کد محصول: 89999
سافت باکس پرتابل گودکس Godox portable Softbox with Bowens Mount 60x60cm
قیمت اصلی 2,390,000 تومان بود.قیمت فعلی 2,290,000 تومان است.
کد محصول: 35713

در مورد سافت باکس ها بیشتر بدانیم

سافت باکس معمولا نورهای شدید را پخش میکند و باعث از بین رفتن سایه در عکس پرتره شما میشود. سافت باکس یکی از سه ابزار و تجهیزات نورپردازی است ( موارد دیگر اسکریم‌ها و چتر‌ها هستند ) که در عکاسی استفاده میشود. سافت باکس نور روشن را بصورت مساوی روی سوژه پخش میکند. از این ابزار میتوان به عنوان نور اصلی یا ثانویه استفاده کرد ، سافت باکس میتواند با نور روز، فلاش اکسترنال، نور ثابت کار کند.

دیفیوزر سافت باکس چیست ؟

سافت باکس کاملا منبع نور را احاطه میکند، نور آن را متمرکز کرده و آن را پخش میکند. محفظه داخلی دستگاه بافل است که مانند ابر جلوی خورشید عمل میکند ! این قسمت معمولا از پارچه آلومینیوم یا فویل آلومینیومی ساخته شده است. این سطوح از خارج شدن نور از محفظه جلوگیری میکنند و نور را به قسمت جلویی هدایت میکنند. بعضی از سافت باکس‌ها این امکان را دارند که بتوان دیفیوزر را در آنجا حذف یا جابجا کرد، با انجام این کار دیگر نور به قسمت جلویی هدایت نشده و از همان قسمت اولیه پخش میشود.

تفاوت بین سافت باکس و چتر در چیست ؟

چتر یک اصلاح کننده ساده نور است که انتهای آن باز است. همچنین چتر ها به دو نوع تقسیم میشوند، بازتابنده و پرتابی. هنگام نورپردازی قسمت باز چتر بازتابنده رو به سوژه میباشد. برای چتر پرتابی قسمت بسته چتر به سمت سوژه است. در هر دو نوع نور پراکنده ای به سوژه برخورد میکند و سایه ها را پر میکند و از ایجاد لنز فلر جلوگیری میکند. کیت های سافت باکس نورپردازی را بسیار بهتر میکنند و برخی از آنها دارای بارن دور ( شیدر ) هستند که از ایجاد لنز فلر جلوگیری میکنند.

اندازه نور های سافت باکس

از عواملی که هنگام خرید سافت باکس باید در نظر بگیریم، نرمی نور ، فاصله از سوژه، و اینکه آیا میخواهید قسمتی یا کل سوژه را بگیرید. بصورت کلی سافت باکس ( اصلاح کننده های نور ) بزرگتر نسبت به کوچکتر‌ها نور ملایم‌تری تولید میکنند. این به دلیل داشتن دیفیوزر های بزرگتر و حجم و سطح بیشتر قسمت جلویی برای پخش کردن نور است. همچنین سافت باکس هایی که اندازه بزرگتری دارند ، نور را در فضای بیشتری پخش میکنند. برای تصاویر نزدیک Close-up بهتر است از سافت باکس کوچک استفاده شود تا نور متمرکز تر باشد ، همچنین برای تصاویر قدی بهتر است از سافت باکس بزرگتر استفاده شود.