تجهیزات فیلمبرداری و صدابرداری

فیلتر محصولات نمایش 1 - 16 از 263 نتایج
برند
مرتب سازی بر اساس
محدوده قیمت

راهنمای خرید تجهیزات فیلمبرداری و صدابرداری

برای خرید تجهیزات فیلمبرداری و صدابرداری هم درست مانند خرید هر یک از تجهیزات دیگر مناسب این رشته مشخص کردن سطح کار و سطح توقع در درجه ی اول قرار دارد باید در ابتدای کار حتی قبل تر از تعیین سرمایه باید بررسی شود که دقیقا چه حجم از کار را مد نظر داریم و چه توقعی از تجهیزاتمان داریم، ساعت و حجم کار سطح و کیفیت و … همه و همه مواردی هستند که میتوانند در رسیدن به یک خرید هوشمندانه به ما کمک کنند. به طور مثال نمیتوان همان تجهیزاتی که برای یک بلاگر اینستاگرام مناسب است برای یک فیلمبردار مجالس هم مناسب دانست و تجهیزاتی که برای یک فیلمبردار مجلس مناسب است قطعا برای یک گروه فیلمبرداری سینمایی مناسب نیست بنابراین به عقیده ی کارشناسان دیجی سنتر در ابتدای امر باید سطح کار را تعیین کنید. ابزارهایی که برای فیلمبرداری و صدابرداری مورد نیاز هستندبسیار مختلف و متفاوت عمل میکنند و شاخ و برگ های مختلفی دارند. از فیلمبرداری و صدابرداری با گوشی موبایل و ایرپادها گرفته تا دوربین های حرفه ای و میکروفون های گران قیمت در ادامه چند نمونه را مورد بررسی قرار میدهیم.

خرید تجهیزات فیلمبرداری

در دنیای امروز که تولید ویدیو بسیار متغیر و نوآورانه است تصمیم خرید دوربین فیلمبرداری، نیاز به دانش به روز از آخرین ویژگی‌های موجود، همراه با درک تکنولوژی‌های روز را دارد. حتی متخصصان با تجربه باید مدتی را صرف تحقیق در مورد انتخاب‌های بیشمار کنند، سپس با دقت تعیین کنند که کدام دوربین با نیازهای آنها مطابقت دارد. دوربین‌های بیشماری هستند که امکان فیلمبرداری را دارند اما باید برای داشتن بهترین انتخاب به سمت دوربین‌هایی رفت که به طور تخصصی فیلمبرداری را ارائه میدهند. به طور مثال دوربین دیجیتال 80D کانن فیلمبرداری قابل قبولی را ارائه میدهد اما برای فیلمبردار حرفه ای شدن باید کمی به شانه های خود فشار بیشتری را وارد کنید. بنابراین برای فیلمبرداری حرفه‌ای نیاز به دوربین فیلمبرداری حرفه‌ای دارید و به طبع هر قدر فعالیت شما در این زمینه کوچک‌تر میشود دوربین‌های مورد استفاده‌ی شما هم از نظر قیمت و کیفیت پایین‌تر می‌آید.

خرید تجهیزات صدابرداری

وقتی حرف از فیلمبرداری و یا صدابرداری میشود ابزار مختلفی میتواند نیاز بخش ضبط صدا را برای شما برطرف کند اما باز هم با توجه به سطح کار و توقع میتوانید بهترین گزینه برای خرید را انتخاب کنید گاهی با یک ایرپاد نیاز شما رفع میشود درست شبیه کاری که بلاگرهای اینستاگرام انجام میدهند اما برای افرادی که برادکست های حرفه ای تهیه میکنند و یا برای افرادی که کار صدابرداری را به صورت حرفه ای انجام میدهند ابزاری فراتر مورد نیاز است مانند میکروفون های حرفه ای و …

انواع تجهیزات فیلمبرداری و صدابرداری

اگر بخواهیم تجهیزات فیلمبرداری و صدابرداری را تقسیم بندی کرده و مختصر توضیحی برای آنها در نظر بگیریم لیست زیر کامل ترین توضیح برای آن خواهد بود.

  • دوربین: دوربین معمولا گران قیمت ترین و مهم ترین ابزاری است که شما برای یک فیلمبرداری به آن نیاز دارید. دوربین های زیادی را میتوان پیشنهاد داد از 80D کانن گرفته تا سری های Alpha سونی و یا دوربین های PJ, nx, axp شما باید با توجه به سطح کار خود یک گزینه را انتخاب کنید و شروعی قدرتمند در سطح خود داشته باشید.
  • لنز: در صورتی که دوربین دیجیتال یا بدون آینه انتخاب شماست انتخاب لنز بسیار مهم خواهد بود لنزهای کیت (البته 18-135) به بالا مد نظر ماست و یا لنزهای فیکس مثل 50، 85 و … میتوانند انتخاب هاب موفقی برای خرید باشند. و به کمک تقویت کننده ها میتوانید لنز های خود را ارتقا دهید.
  • تجهیزات نورپردازی: یکی از مواردی که حین فیلمبرداری بسیار مهم خواهد بود نور صحنه میباشد که به کمک تجهیزات مدرن نورپردازی مثل رفلکتور، فلاش و … در اکثر مواقع جز اقلام واجب حین فیلمبرداری هستند.
  • دستگاه ضبط صدا: رکوردر هایی مثل زووم H6 و … دستگاه هایی هستند که در زمان صدابرداری حرفه ای به آنها نیاز پیدا میکنید در کنار آن میکرفون هدست و … لوازمی هستند که این تجهیزات را کامل میکنند.
  • تجهیزات جانبی: از دیگر تجهیزات جانبی این حرفه میتوان به انواع پایه (پایه میکروفون، سه پایه، تک پایه و یا لرزشگیر ابرمیکروفون و … اشاره کرد.
اطلاعات بیشتر ...