نمایش 1–12 از 16 نتیجه

رادیو فلاش |‌ تریگر

رادیو فلاش پروفوتو Air Remote Transceiver
تماس بگیرید = بهترین قیمت
کد محصول: 69639
رادیو فلاش پروفوتو Air Remote TTL-C for Canon
تماس بگیرید = بهترین قیمت
کد محصول: 57858
رادیو فلاش پروفوتو Air Remote TTL-N for Nikon
تماس بگیرید = بهترین قیمت
کد محصول: 61686
کیت رادیو فلاش گودکس Godox X1T-C TTL
تماس بگیرید = بهترین قیمت
کد محصول: 83573
رادیو فلاش پروفوتو Air Remote TTL-F for Fujifilm
تماس بگیرید = بهترین قیمت
کد محصول: 29663
کاسه اساندارد فلاش گودکس مدل Pro AD-R9
تماس بگیرید = بهترین قیمت
کد محصول: 12876
کاسه چتر فلاش گودکس مدل AD-S6
تماس بگیرید = بهترین قیمت
کد محصول: 47575
کیت لوازم جانبی فلاش گودکس مدل AK-R1
تماس بگیرید = بهترین قیمت
کد محصول: 17494

فلاش‌تریگرها و فرستنده‌های رادیویی

بسیاری از دوربین‌ها، فلاش‌ها و نورهای استودیویی دارای فلاش‌تریگرهای بی‌سیم و فرستنده و گیرنده‌های رادیویی هستند، اما برد این واحدها محدود است و به ارتباط دید مستقیم وابسته‌اند. در چنین مواردی، فلاش‌تریگرهای نصب‌شده روی دوربین انعطاف‌پذیری بیشتر، برد بالاتر و توانایی راه‌اندازی همزمان بیش از یک مجموعه نور را ارائه می‌دهند.

درک فرستنده‌های مادون قرمز

سیستم‌های مادون قرمز کم‌هزینه برای کار در فضای باز و بسته با برد متوسط کارآمد هستند. فرستنده‌ها روی هات‌شوز یا همان کفشک دوربین سوار شده و سیگنال‌ها را به گیرنده‌های مادون قرمز متصل به فلاش یا نور استودیویی ارسال می‌کنند. بسیاری از چراغ‌ها دارای گیرنده مادون قرمز داخلی هستند، اگرچه گیرنده‌های مادون قرمز جداگانه ممکن است قابل اعتمادتر باشند. اکثر این نوع فلاش‌تریگرها از نورسنجی «از طریق لنز» (TTL) پشتیبانی می‌کنند، در حالی که برخی دیگر امکان کنترل دستی خروجی فلاش را دارند. اگر برخی از چراغ‌ها در خط دید مستقیم نباشند، می‌توانید از اسلِیوهای نوری برای راه‌اندازی آن‌ها استفاده کنید.

ویژگی‌های فلاش‌تریگرهای بی‌سیم

فلاش‌تریگرهای بی‌سیم روی همان فرکانس‌های سایر سیستم‌های وای‌فای کار می‌کنند و دارای چندین کانال برای اطمینان از برقراری ارتباط بدون مشکل هستند. هر کدام از یک فرستنده متصل به دوربین و یک یا چند گیرنده رادیویی متصل به چراغ‌ها تشکیل شده است. اکثر آن‌ها از فرکانس رادیویی ۲.۴ گیگاهرتز استفاده می‌کنند و برد نورسنجی TTL تقریباً ۹۱ متر (۳۰۰ فوت) دارند. خط دید مهم نیست زیرا سیگنال‌های بی‌سیم از دیوارها و سازه‌ها نفوذ می‌کنند، اگرچه تضعیف سیگنال برد مؤثر را محدود می‌کند. فرستنده‌هایی که از فرکانس‌های پایین‌تر مانند ۹۰۰ مگاهرتز، ۴۳۳ مگاهرتز و ۳۴۰ مگاهرتز استفاده می‌کنند، قابلیت برد بیشتری دارند.

لوازم جانبی برای فرستنده‌های رادیویی بی‌سیم

در اکثر موارد، هات‌شوز دوربین فرستنده‌ها را کنترل می‌کند. با این حال، شما باید واحدهای اسلِیو (slave) را با استفاده از کابل‌های اسلِیو رادیویی مناسب به فلاش‌های از راه دور یا استروب‌لایت‌ها متصل کنید. علاوه بر این، اگر به طور همزمان دوربین‌ها و واحدهای فلاش را از راه دور راه‌اندازی می‌کنید، ممکن است به کابل‌های دوربین نیاز داشته باشید. سایر لوازم جانبی اسلِیو مفید شامل کیت‌های شارژ، آداپتورهای هات‌شوز و کنترل‌کننده‌های زون فلاش می‌شوند.

اندازه‌گیری نور با نورسنج‌ها

مدیریت نوردهی صحیح اهمیت دارد. اگرچه نورسنجی TTL با نور فلاش و استروب به خوبی کار می‌کند، اما با افزایش فاصله بین دوربین‌ها و مجموعه‌ها، به ویژه در فضای باز، اثربخشی آن کمتر می‌شود. در چنین مواردی، نورسنج‌های دستی کارآمدتر هستند. در حالی که برخی از آن‌ها نور تابشی و بازتابی را می‌خوانند، برخی دیگر شدت فلاش را نیز تجزیه و تحلیل می‌کنند. برخی از مدل‌ها حتی برای به دست آوردن نوردهی صحیح، قدرت استروب و فلاش را کنترل می‌کنند.

بهترین تجهیزات را برای راه‌اندازی و کنترل نورپردازی خود در فروشگاه دیجی سنتر انتخاب کنید.