نمایش 1–12 از 328 نتیجه

لنز دوربین

لنز کانن RF 28-70mm F2L USM
189,900,000 تومان
کد محصول: 65113
لنز کانن RF 50mm F1.2L USM
174,800,000 تومان
کد محصول: 91932
لنز کانن RF 85mm f/1.2L USM
159,800,000 تومان
کد محصول: 99332

خرید لنز دوربین با بهترین قیمت

بعد از بدنه دوربین ، لنز دومین قسمت مهم دوربین است. انتخاب لنز مناسب برای گرفتن تصاویری در سبک دلخواه شما ضروری است. برای انتخاب لنز دوربین جدید باید زمان بیشتری بگذارید و تحقیق کنید زیرا باید چندین فاکتور مختلف مانند فاصله کانونی ، سرعت لنز ، سازگاری با دوربین و بودجه را طبق نیاز خود در نظر بگیرید. در این قسمت ما میخواهیم به شما کمک کنیم تا بتوانید اطلاعات ضروری که برای انتخاب مناسب ترین لنز دارید را بدست آورید. شما ممکن است در زمانی حس کنید که بر اساس خلاقیت خود نیاز به یک لنز جدید دارید. این اولین قدم در روند تعیین فاکتورهایی است که در خرید لنز جدید خود باید در نظر بگیرید.

فاکتورهای مهم انتخاب لنز دوربین

نکات مهمی که هنگام خرید لنز دوربین باید در نظر بگیریم

 • سبک عکاسی ( پرتره ، منظره ، ورزشی ، معماری )
 • فاصله کانونی
 • سرعت (1.4, 2.8f, 4.5/f)
 • فرمت ( APS-C یا فول فریم )
 • کیفیت
 • امکانات ( لرزشگیر ، فوکوس خودکار )
 • بودجه

فاصله کانونی

از مشخصه های اصلی لنز فاصله کانونی است. فاصله کانونی لنز به فاصله بین مرکز نوری و سنسور دوربین میگویند. برای درک تعریف فاصله کانونی باید مرکز نوری را به خوبی تعریف کنیم مرکز نوری لنز نقطه ای داخل لنز است ( همیشه اینطور نیست ) که پرتوهای نور از دو منبع مختلف وارد لنز میشوند و در این نقطه به یکدیگر میرسند. لنزهایی با فاصله کانونی کوتاه تر ، میدان دید وسیع تر و بزرگنمایی کمتری را ارائه میدهند. بالعکس فاصله کانونی بیشتر میدان دید کوتاه تر و بزرگنمایی بیشتری را برای کاربر براهم میکند. در دوربین های DSLR فاصله کانونی لنز ها بر اساس میلی متر اندازه گیری میشود ، فاصله کانونی یک لنز معمولا روی حلقه جلویی لنز قابل مشاهده میباشد.

نسبت لنز

وقتی در قسمت بالایی جلوی حلقه لنز خود نگار میکنید یک عدد نسبت ( 1:2.8, 1:2.8-4, 1:3.5-5.6 یا هرچیز دیگری ) مشاهده میکنید، این عدد میزان حداکثر دیافراگم را به شما نشان میدهد.

دیافراگم تعیین میکند که لنز چه مقدار نور را به حسگر منتقل کند.

کمترین مقدار دیافراگم پایین، کیفیت لنز را از لحاظ روشنایی نمایش میدهد. لنز های با کیفیت که زوم بالای دارند در فاصله کانونی های مختلف f-stop ثابتی ارائه میدهد ( به عنوان مثال f/2.8 در 35mm و f/2.8 در 80 میلی متر ) ، در حالی که لنز هایی که از کیفیت پایین تری برخوردارند هنگام تغییر محدوده کانونی f-stop متفاوت است ( به عنوان مثال f/3.5 در 28 میلی متر ، اما f/5.6 در 80 میلی متر ). هنگام تغییر فاصله کانونی از زاویه باز به تله حداقل یک توقف نور (f-stop) را از دست میدهید.

لنزهایی با دیافراگم پایینتر ( بازتر ) معمولا کیفیت بهتری دارند و برای استفاده های خاص طراحی شده اند و امکان تصویربرداری حرفه ای تر را برای شما فراهم میکنند.

به عنوان مثال یک لنز که حداکثر گشودگی دیافراگم آن بیشتر است امکان تصویربرداری بهتر در شرایط نوری ضعیف را برای شما فراهم میکند تا بتوانید در این شرایط عکاسی بهتری داشته باشید. علاوه بر این شما را قادر میسازد تا عمق میدان کمی داشته باشید و محو سازی پس زمینه را به نحو احسنت انجام دهید.

لازم به ذکر است که هر لنزی که دیافراگم آن از f/2.8 پایینتر باشد ، یک لنز حرفه ای محسوب میشود و قیمت بالاتری خواهد داشت.

انواع لنز دوربین

 1. لنزهای استاندارد / معمولی
 2. لنزهای زاویه باز / Wide
 3. تله فتو / Telephoto
 4. لنز زوم / Zoom
 5. فیش‌آی / چشم ماهی / Fisheye
 6. ماکرو / Macro
 7. لنز تیلت شیفت / Tilt-Shift
 8. لنز لرزشگیر تصویر

1 - استاندارد - معمولی

لنز استاندارد دارای فاصله کانونی ثابت (50 میلی متر ، 85 میلی متر ، 100 میلی متر) است و نسبتاً دقیق آنچه چشم انسان می بیند - از نظر دید و زاویه دید - تولید مثل می کند. لنزهای استاندارد فاصله کانونی ثابتی مانند (‌ 50mm , 85mm , 100mm دارند و خروجی این لنزها از نظر دید و زاویه دید دقیقا مثل چیزی است که ما با چشم خود میبینیم.

برای یک دوربین با فیلم 35 میلی متری یا یک دوربین فول فریم، معمولا لنز 50mm استاندارد در نظر گرفته میشود.

در فاصله کانونی های بالاتر  ( 85 میلی متر یا 100 میلی متر ) شما یک لنز ایده آل برای تصویربرداری دارید زیرا وقتی هنگام کار با این لنزها با دیافراگم باز عکسبرداری کنید جزئیات پس زمینه تقریبا از بین میرود و محو میشود و در نتیجه تمرکز ( فوکوس ) روی سوژه به بهترین شکل ممکن انجام میشود و در نتیجه احتمال اینکه چشم بیننده سوژه را ترک کند کمتر میشود.

2 - زاویه باز (Wide)

لنز های واید (‌ 10mm تا 42mm )‌ در مقایسه با لنزهای استاندارد فاصله کانونی کمتری دارند.

این لنزها امکان ثبت تصاویر با زاویه دید گسترده تر را میدهد ، یک لنز زاویه باز برای عکاسی منظره یا تصاویر دسته جمعی گروهی میتواند بهترین انتخاب باشد.

درواقع، لنز های واید تنها لنزهایی هستند که به ما کمک میکنند تمام فریم مورد نظر را بدون حذف عنصر های مهم موجود در تصویر ثبت کنیم.

به این ترتیب ما میتوانیم از لنزهای واید برای ثبت تصاویری با عمق میدان بالا استفاده کنیم.

3 - تله فوتو

لنز‌های تله (100 میلی‌متر - 800 میلی‌متر) میتوانند یک میدان دید باریک فراهم می‌کنند.

این لنز‌ها با فاصله کانونی بالا به شما اجازه می‌دهند براحتی بتوانید از سوژه‌های خاص که فاصله زیادی دارند عکاسی کنید.

این لنز‌ها معمولا قدرت تفکیک پذیری بالایی دارند و به‌طور معمول در زوم بالا عمق میدان کمتری دارند، بصورتی که کوچکترین حرکت می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی عکس بگذارد.

لنژهای تله فوتو برای عکاسی حیات وحش، پرتره، ورزشی و عکاسی مستند بسیار مناسب هستند.

این لنز‌ها به شما اجازه می‌دهند که از سوژه‌هایی که 100‌ قدم با شما فاصله دارند براحتی عکس بگیرید.

4 - زوم

لنز‌های زوم فاصله کانونی متغیری دارند، این لنز‌ها بسیار مفید هستند.

بعضی از این لنز‌ها می‌توانند هر دو زاویه دید عریض یا واید و تله فتو (‌به عنوان مثال 24 تا 300 میلی‌متر) را داشته باشند. بنابر این از ترکیب قابلیت عکاسی واید و تله برخوردار هستیم.

یک مشکل اساسی لنزهای زوم گشودگی دیافراگم است. به دلیل تعداد المنت‌هایی که هنگام ساخت در این لنز‌ها بکار می‌رود توانایی محدودی در قسمت دیافراگم و تصویربرداری در نور کم دارند.

اگر نمی‌خواهید هزینه زیادی برای خرید لنز بکنید، باید لنزهای سرعت بالا (‌حداکثر گشودگی دیافراگم) را فراموش کنید.

5 - چشم ماهی | Fisheye

لنز دوربین Fisheye

لنز‌های چشم ماهی از سری لنز‌های خاص هستند که با تغییر دادن خطوط مستقیم به منحنی، تصاویر بسیار گسترده‌ای ارائه می‌دهند.

با این لنز‌ها می‌توان گاهی با تحریف چشم انداز تصاویر 180 درجه، تصاویر دایره‌ای، محدب یا بیضی شکل ایجاد کرد.

محدوده فاصله کانونی این لنز‌ها معمولا بین 7 تا 16 میلی‌متر متغیر است.

6 - ماکرو

از لنز‌های ماکرو برای عکاسی زا فاصله نزدیک یا ماکرو استفاده می‌شود.

محدوده فاصله کانونی این لنز‌ها معمولا بین 50 تا 200‌ میلی‌متر می‌باشد. لنز‌های ماکرو در فاصله کانونی‌های کوتاه عکس های فوق‌العاده واضحی می‌گیرند، اما در دیگر فاصله های کانونی توانایی فوکوس خوب و ثبت تصاویر واضح را ندارند.

این لنز‌ها عکاس اجازه می‌دهد تا تصاویر بزرگتر از سوژه‌هایی مانند زنبور‌ها، پروانه‌ها و گل‌ها را ثبت کند.

7 - تیلت شیفت |‌ Tilt-Shift

لنز تیلت شیفت اجازه کنترل در تصویر و روی سوژه را به شما می‌دهد، مثلا شما هنگام عکاسی از یک ساختمان‌ها می‌توانید به خوبی پرسپکتیو را کنترل کنید و تغییرات مورد نیاز خود را برای هرچه بهتر شدن عکس اعمال کنید.

همچنین لنز تیلت شیفت به شما امکان فوکوس روی یک بخش خاصی از عکس را می‌دهد، به طوری که فقط محدوده انتخاب شده فوکوس هست و قسمت‌های دیگر از فوکوس خارج می‌شوند.