اخبار دوربین دیجیتال

چه دوربینی باید بخرم ؟

چه دوربینی باید بخرم ؟ از دوربین های کامپکت ساده تا دوربین های DSLR های فول فریم، ما تفاوت آنها را برایتان می گوییم. تنها کافیست که برای خرید دوربین سری به بازار بزنید. انواع مختلف دوربین با تکنولوژی و برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که البته هر کدام  از انها ادعا می کنند که بهترین هستند و اطمینان از این مساله بسیار دشوار است. اما تقسیم بندی دوربین ها به چند نوع اساسی این رقابت را کمتر می کند و اگر یکبار این کار را انجام دهید پیدا کردن اینکه کدام دوربین برایتان مناسب تر است را بسیار آسانتر می کند. این کاری است که ما در اینجا با لیست خود انجام داده ایم. آیا تلفن های هوشمند به خوبی دوربین های کامپکت هستند؟ جدا از اینکه زوم ندارند، از لحاظ کیفیت قطعا به خوبی آنها هستند. در گوشی های هوشمند هیچ مشکلی با دوربین وجود ندارد. بهترین گوشی های هوشمند، حتی باینکه تعداد مگاپیکسل آنها به اندازه دوربین های کامپکت نیست، با این حال دوربین های واقعا خوبی دارند. نکته ای که باید به یاد داشته باشید اینست که در یک دوربین همه چیز فقط تعداد مگاپیکسل  ها نیست، یک تلفن هوشمند با دوربین 8 مگاپیکسلی یا بالاتر یک عکس با کیفیت و جزئیات بالا برای فیسبوک یا توییتر ارائه می دهد، در حالی که شما می توانید عکسی با اندازه متوسط را چاپ و با کیفیتی معقول بر روی دیوار آویزان کنید.

مثلا دوربین iPhone 7 را با دوربین 12 مگاپیکسلی و کنترل راحت آن برای استفاده در نظر بگیرید. این دوربین می تواند عکس های به خوبی یا شاید حتی بهتر از دوربین های کامپکت بگیرد.

چه دوربینی باید بخرم ؟

9e24459c00ff8c99e4afac0fb4f0b9bb-650-80

از آنجا که این دوربین همیشه و در همه حال با شما خواهد بود، و شما همیشه از ان برای ثبت اتفاق های زندگیتان استفاده می کنید،این عکس ها احتمالا در سال های آینده به عکس های با ارزشی برای شما تبدیل خواهند شد.

مزایا: این دوربینی است که همیشه در دستان شماست، و نتایج آن با دوربین های معمول کامپکت برابری می کند. شما می توانید عکس هایتان را بلافاصله در فیسبوک، توییتر و اینستاگرام به اشتراک بگذارید یا اپلیکیشن هایی با افکت های هیجان انگیز نصب کنید که همیشه در دسترس هستند و استفاده از آنها ساده است.

معایب: شما یک لنز با فاصله کانونی ثابت دارید، نمی توانید بر روی سوژه هایی که در فاصله دور قرار دارند زوم کنید. این لنز ها اغلب با زاویه واید هستند و برای سلفی مناسب اند اما برای پرتره نه. نگه داشتن دوربین گوشی های هوشمند در دست آسان نیست و کنترل بر روی تنظیمات عکاسی محدود است.

اگر می خواهید ماجراجویی های زندگیتان را ثبت کنید، به جای دوربین کامپکت به یک دوربین ورزشی احتیاج دارید.

شما می توانید محدودیت های گوشی های هوشمند را به راحتی با یک دوربین مناسب از بین ببرید، اما قبل از اینکه نگاهی به جزئیات بیندازیم گزینه دیگری برای بررسی وجود دارد، دوربین های ورزشی. اگر ثبت ماجراجویی های زندگی دغدغه شماست، چرا این کار را به جای عکس با فیلم انجام ندهیم؟ دوربین های اکشن محکم و در عین حال ساده هستند، و با انواع مختلف مانت ارائه می شوند بنابراین می توانید آنها را به فرمان، اسکیت، کلاه، داشبورد ماشین یا حتی حیوان خانگی خود وصل کنید.

این دوربین ها با دوربین های GoPro Hero محبوب شدند، اما حالا مدل های مختلف دوربین ورزشی مانند Dji OSMO و Nikon KeyMission در بازار موجود است.

چه دوربینی باید بخرم ؟

0b1a5cd172b3b857ee33944dff2ccb0f-650-80

دوربین های ورزشی با فاصله کانونی ثابت و لنز ثابت ویدئوهای full HD با کیفیتی می گیرند، (برخی از آنها مانند Hero5 Black ویدئوهای 4K می گیرند). برخی از آنها کاملا ضد آب هستند، در حالی که برخی از آنها به صورت کیت با پوشش ضد آب ارائه می شوند.

دوربین های ورزشی کاملا با دوربین های سنتی تفاوت دارند. آنها آنقدر ارزان هستند که ضربه زدن به آنها مهم نیست و آنقدر کوچک و سبک هستند که اصلا آنها را احساس نمی کنید و آنقدر ساده هستند که تنها کاری که باید با آنها انجام دهید اینست که دکمه خاموش و روشن را فشار دهید.

مزایا: ارزان، محکم و ساده، کیفیت فوق العاده عالی ویدئوهای full HD، شما می توانید به راحتی آن را بر روی هر چیزی نصب کنید.

معایب: لنز واید ثابت، در نتیجه قابلیت زوم ندارد، کنترل کم بر نوردهی، کیفیت عکس ها فقط در حد عکس فوری است.

دوربین های کامپکت یک بروزرسانی ساده از تلفن های هوشمند هستند، اما این دوربین ها هم محدودیت هایی دارند.

بنابراین با فرض اینکه تلفن هوشمند شما پاسخگوی نیازهای شما نیست، و شما بیشتر به عکس های با کیفیت احتیاج دارید تا ویدئوهای اکشن، پس دوربین های دیجیتال چاره کار شماست.

دوربین های کامپکت ساده ارزان هستند و نسبت به دوربین های تلفن های همراه با لنز با قابلیت زوم، کنترل نوردهی، تعادل رنگ سفید، فوکوس و تنظیمات بیشتر ارائه می شوند.

تلفن های هوشمند زوم دیجیتال دارند، اما این اصلا با زوم اپتیکال قابل مقایسه نیست، زیرا زوم اپتیکال یک قسمت کوچکتر از صحنه را برش می دهند و زوم می کنند در نتیجه هنگام زوم افت کیفیت داریم. یک دوربین کامپکت ساده معمولا زوم 5 برابر دارد که وایدتر از لنز تلفن های هوشمند است و برای فضاهای داخلی تنگ و ساختمان های بلند به کار می آید. بنابراین می توانید کادر را با افراد و سوژه ها حتی وقتی از شما دور هستند پر کنید.

اما کیفیت عکس لزوما بهتر نیست. دوربین های ارزان، لنزهای ارزان دارند که در حالت زوم کامل یا در لبه های کادر عکس را تار می کنند و سنسور خیلی بزرگی ندارند. اندازه سنسور یک ویژگی اصلی در کیفیت عکس است. دوربین های کامپکت معمولا سنسور 1/2.3 اینچی دارند که تقریبا نصف ناخن کوچک شماست و به ندرت بزرگتر از تلفن های هوشمند است. گذشته از مقدار مگاپیکسل، سایز سنسور کیفیت تصویر را محدود می کند.

چه دوربینی باید بخرم ؟

599e1e07919df1e7bc09e9969332cf4a-650-80

مزایا: تطابق پذیری زوم لنز، کنترل بیشتر بر نوردهی، رنگ و فوکوس، و نگه داری راحت در دست.

معایب: کیفیتی بهتر از تلفن های هوشمند ندارند و گاهی بدتر هم هستند.

دوربین های کامپکت مسافری، یا سوپرزوم، سهولت کار با دوربین های کامپکت ساده را به همراه زوم بیشتر برای گرفتن سوژه های بیشتر دارند.

دوربین های کامپکت ساده نسبت به تلفن های هوشمند تقریبا ارزان و کوچک هستند، اما مزیت اصلی دوربین های کامپکت سوپر زوم، زوم لنز آنهاست. دوربین های سوپر زوم اصولا همان کامپکت های ساده هستند اما با محدوده زوم بسیار بالاتر، در حدود 30 برابر.

ایده اینست که شما دوربینی دارید که همچنان متناسب جیب شماست، اما چنان محدوده زوم وسیعی دارند که تقریبا می توانید از هر چیزی عکاسی کنید، از منظره های زیبا تا نقاط دور دست.

گذشته از اینها، وقتی به تعطیلات می روید دوربینی می خواهید که به قدر کافی کوچک و کارآمد باشد تا بتوانید آنرا در جیب خود بگذارید و لحظه ای از سفر خود و ثبت لحظات خود را از دست ندهید.

اندازه سنسور دوربین های سوپر زوم مانند سنسور کامپکت های ساده است اما در مدل های مختلف فرق می کند، مانند پاناسونیک Lumix TZ100/ZS100 که اندازه سنسور آن بزرگ تر از 1 اینچ است، در حالی که کیفیت لنز ها عموما بهتر است و کاملا جدا از محدوده زوم افزایش یافته است. برخی از آنها حالت بسیار پیشرفته نوردهی برای کنترل سرعت شاتر و دیافراگم لنز دارند و حتی ممکن است فایل های RAW نیز برای پردازش کیفیت بالاتر بر روی کامپیوتر بگیرد.

اگر بودجه شما برای خرید دوربین سوپرزوم کافی است، این دوربین 100% بهتر از دوربین های کامپکت ساده است. شما با این دوربین چیزهای زیادی به دست می آورید و چیزی را از دست نمی دهید.

چه دوربینی باید بخرم ؟

05d054694a86d46983f9dab313eea4ff-650-80

مزایا: محدوده زوم عظیم که تقریبا از پس هر سوژه ای بر می آید. کیفیت کلی آن بیشتر از کامپکت های ساده است. کنترل بیشتر.

معایب: قیمت بالاتر، سنسور کوچک (به جز چند استثنا) که کیفیت عکس را به ویژه در نور کم محدود می کند.

دوربین های شبه SLR کنترلی در سبک دوربین های DSLR و زوم فوق العاده زیادی دارند اما کیفیت تصویر آنها نقطه قوتشان نیست مگر اینکه بخواهید هزینه بیشتری بپردازید.

اگر اندازه دوربین مهم نیست اما می خواهید ایده های عکاسی خود را با لنزی با زوم فوق العاده زیاد انجام دهید، پس تهیه دوربین ‘bridge’ یا شبه SLR قدم بعدی شماست.

دلیل نام گذاری این دوربین ها نیز اینست که این دوربین ها برای پر کردن فاصله بین دوربین های کامپکت و DSLR طراحی شده اند. در واقع دوربین های bridge ظاهری شبیه دوربین های DSLR با مشخصه بدنه و گریپ بزرگ، دکمه کنترل نوردهی بر روی دوربین، برنامه AE، تقدم دیافراگم و تقدم شاتر دارند.

اما در عین حال که دوربین های شبه SLR محدوده زوم شگفت آوری دارند، مانند زوم 83x در دوربین Nikon Coolpix P900، محدودیت هایی نیز در این دوربین ها وجود دارد. برای دستیابی به این مقدار زوم در یک سایز و هزینه قابل کنترل، شرکت های سازنده دوربین از سنسور 1/2.3 اینچی مانند دوربین های کامپکت استفاده می کنند. در این دوربین ها شما ظاهری مانند DSLR ها دارید اما به این کیفیت تصویر نمی رسید.

اگرچه استثناهایی هم وجود دارد. در چند سال گذشته شرکت هایی مانند سونی و پاناسونیک دوربین های شبه SLR با سنسورهای بزرگ تر از 1 اینچ مانند سونی RX10 III و پاناسونیک FZ1000 ارائه داده اند.

0bdf7ece0bfec45df2a9641397369e77-650-80

چه دوربینی باید بخرم ؟

مزایا: محدوده زوم بالا، ویژگی ها و کنترل شبیه DSLR، تطابق پذیری و قیمت مناسب.

معایب: محدودیت در کیفیت به خاطر سنسور کوچک، جزئیات کم و نامطلوب در زوم کامل، سیستم فوکوس خودکار آنها به ندرت به پای سیستم فوکوس DSLR ها می رسد.

دوربین های کامپکت پیشرفته کیفیت مناسبی برای کسانی دارد که یک دوربین تقریبا کوچک و جمع و جور می خواهند تا حتی در جیبشان نیز جا شود.

در جایی که دوربین های شبه SLR نسبت به قیمت خود بهترین نتیجه را می دهند، دوربین های کامپکت پیشرفته نسبت به کیفیت تصویری که دارند، امکانات متفاوتی ارائه می دهند. در اینجا، هزینه ای برای محدوده زوم بالا پرداخت نمی کنید، اما سنسور بزرگتر، لنز بهتر، کنترل و امکانات در سبک DSLR و گاهی اوقات حتی کیفیت عکس های DSLR را خواهید داشت.

دوربین های کامپکت پیشرفته برای علاقه مندان به عکاسی و عکاس های حرفه ای طراحی شده که یک دوربین به حد کافی کوچک می خواهند تا در جایی که اندازه DSLR خیلی بزرگ و دست و پا گیر است استفاده کنند.

محدوده زوم در این دوربین ها تقریبا مانند دوربین های کامپکت ساده است اما با سنسور بزرگتر، لنز بهتر و کنترل های پیشرفته بیشتر، شما می توانید کیفیت تصویری کاملا متفاوت و بهتر از تلفن های همراه یا کامپکت های ساده داشته باشید.

یک وقتی، بیشتر دوربین های کامپکت پیشرفته سنسور 1.7/1 اینچی داشتند که کمی بزرگتر از سنسور دوربین های کامپکت ساده بودند، اما حالا مدل هایی با سنسور بزرگتر از 1 اینچ (مانند کانن G7 X II و سونی RX100 IV) و حتی میکرو چهار سوم (پاناسونیک LX100) و APS-C (فوجی X70) مانند سایز دوربین های DSLR دارند.

1074b6f15b6fc9175f5ef8dab95c3c97-650-80

چه دوربینی باید بخرم ؟

مزایا: کیفیت و ویژگی های DSLR در یک دوربین کوچک

معایب: حتی ارزان ترین انها هم واقعا ارزان نیستند و گرانترین آنها واقعا گران اند. امکان تعویض لنز وجود ندارد.

SLR های دیجیتال یا همان DSLR ها سنسور های بزرگ و لنزهای قابل تعویض ارائه می دهند و اولین قدم به سوی عکاسی حرفه ای هستند.

DSLR ها هنوز هم انتخاب اول برای عکاسان حرفه ای محسوب می شوند و همچنین بهترین دوربین برای دانشجویان عکاسی است زیرا این دوربین ها اصول اولیه عکاسی را بدون صرف هزینه زیاد یاد می دهند.

دوربین های DSLR اساسا با دوربین هایی که تا اینجا بررسی کردیم متفاوت اند زیرا می توانید لنز آنها را عوض کنید. در اینجا دوربین های دیجیتال به دو دسته اصلی تقسیم می شوند.

تا اینجا ما دوربین های به اصطلاح کامپکت را بررسی کردیم، اگرچه صحیح تر اینست که بگوییم دوربین های با لنز ثابت، زیرا این دوربین ها اغلب کامپکت نبودند. این دوربین ها شامل دوربین های کامپکت ساده، دوربین ورزشی، کامپکت سوپر زوم، شبه SLR و کامپکت پیشرفته بودند.

اما نوع دوم دوربین های با لنز قابل تعویض است که ما به آنها لقب DSLR می دهیم.

تعویض لنز در این دوربین ها یک جهان تازه از عکاسی را به روی شما باز می کند. DSLR ها اغلب با زوم استاندارد یا لنزهای کیت ارائه می شوند که محدوده فواصل کانونی مورد نیاز برای استفاده روزمره را پوشش می دهند، اما شما می توانید لنز های تله، سوپر واید، ماکرو، فیش آی و … بر روی این دوربین ها نصب کنید.

DSLR ها برای کسانی که می خواهند عکاسی را خیلی حرفه ای تر ادامه دهند ایده آل است، نه به خاطر اینکه می توانید لنز را تعویض کنید، بلکه به خاطر اینکه آنها سنسور بزرگ APS-C دارند که کیفیت بسیار مناسب تری را نسبت به سنسورهای کوچکتر در دوربین های کامپکت دارند. شما همچنین کنترل کامل دستی، توانایی ثبت فایل های خام و چشمی اپتیکال خواهید داشت که دیدی شفاف و روشن از صحنه پیش روی دوربین به شما می دهد.

چه دوربینی باید بخرم ؟

94dde7ee7f730601ed145c285273dbcf-650-80

مزایا: لنز قابل تعویض، کنترل دستی کامل، فایل خام، سنسور APS-C

معایب: بدنه بزرگ در مقایسه با دوربین های کامپکت، فوکوس در حالت ‘live view بر روی صفحه نمایش عقبی در بیشتر مدل ها تقریبا کند است.

سیستم های بدون آینه هم لنز قابل تعویض دارد و یک جایگزین جالب و جذاب برای دوربین های  DSLRمی باشند.

تا همین اواخر، طراحی DSLR تنها گزینه موجود برای عکاسانی بود که لنزهای قابل تعویض می خواستند اما این دوربین ها هم اشکالاتی دارند. منظره یاب اپتیکال بر روی دوربین های DSLR بسیار عالیست، اما اگر بخواهید از صفحه نمایش LCD برای ترکیب بندی استفاده کنید، درست مانند کاری که در دوربین های کامپکت انجام می دهید، تاثیر آن کمتر است.

بنابراین سازندگان دوریین یک رده جدید از دوربین های بدون آینه را معرفی کردند، که به عنوان دوربین های سیستم کامپکت (CSCs) نیز شناخته می شوند. این دوربین ها شبیه دوربین های کامپکت بزرگ هستند با این تفاوت که لنز قابل تعویض و سنسور بزرگ تر دارند، درست مانند DSLR ها. عدم وجود آینه به معنای اینست که دوربین سبک تر و کوچک تر می شود و جدیدترین مدل های دوربین های بدون آینه با سیستم فوکوس خودکار جدید و پیچیده تر آنها را با دوربین های DSLR همتراز می کند.

تمام دوربین های بدون آینه به شما این امکان را می دهد تا تصاویر را بر روی صفحه نمایش عقبی ترکیب بندی کنید بدون اینکه عملکرد فوکوس خودکار را از دست دهید. در واقع در بسیاری از دوربین های بدون آینه این تنها راه ثبت عکس است زیرا مدل های ارزان تر منظره یاب ندارند.

اگرچه دوربین های دارای منظره یاب ارزش پرداخت پول بیشتر را دارند زیرا وجود منظره یاب در نور زیاد بسیار ارزشمند است، در جایی که نور شدید صفحه را تاریک می کند. در دوربین های بدون آینه منظره یاب الکترونیک به جای اپتیکال قرار داده شده است. منظره یاب الکترونیک می تواند تصویری را که سنسور می گیرد را نشان دهد، اما بعضی ها هنوز هم وضوح منظره یاب های اپتیکال را ترجیح می دهند.

در حال حاضر به نظر می رسد که بین دوربین های بدون آینه و  DSLR همکاری وجود دارد. هیچ کدام از این مدل ها بهتر از دیگری نیست، آنها واقعا در یک مسیر موازی هستند، بنابراین به این بستگی دارد که شما کدام مدل را ترجیح می دهید.

چه دوربینی باید بخرم ؟

2ab99c86c23abc6be7d836d0bb7a22de-650-80

مزایا: کوچک و سبک، ساختار مکانیکی ساده تر از DSLR ها، Live view تمام وقت با فوکوس خودکار سریع.

معایب: برخی مدل ها منظره یاب ندارند، منظره یاب های الکترونیک وضوح سیستم های اپتیکال DSLR ها را ندارند. در حال حاضر محدوده لنزهای آنها محدود است، اما در حال رشد است.

حرکت به سوی دوربین های فول فریم یک افزایش جزئی در کیفیت و یک افزایش بزرگ در قیمت به ارمغان می آورد. بنابراین مطمئن شوید که ارزشش را دارد.

بیشتر سیستم های DSLR و بدون آینه از سنسور های سایز APS-C استفاده می کنند. این سنسورها بارها از سنسورهای موجود در دوربین های کامپکت معمول بزرگتر است و کیفیت تصویری را که برای عکاس های حرفه ای مورد نیاز است را تامین می کند.

اگرچه بسیاری از عکاسان حرفه ای از کیفیت عکسی که با دوربین های فرمت APS-C بدست می آورند کاملا راضی هستند، باز هم بسیاری از انها به دنبال دوربین های فول فریم می روند (فول فریم به اندازه فیلم های 35 میلی متری قدیمی است.) این دوربین ها سنسورهایی دو برابر بزرگتر از APS-C دارند و کیفیت عکس بالاتری را ارائه می دهند تفاوت ها همیشه مشهود نیست اما در این سطح هر پیشرفتی مفید است.

شما همچنین اگر بیشترین رزولوشن ممکن را می خواهید به یک دوربین فول فریم احتیاج دارید. در حال حاضر کانن EOS 5DS با 50 مگاپیکسل رکورد دار بیشترین رزولوشن است.

بیشتر دوربین های فول فریم DSLR هستند. کانن و نیکون DSLRهای فول فریم برای کاربران حرفه ای و مدل های ارزان تر فول فریم برای کسانی که تازه شروع به کار کرده اند را تولید می کنند.

سونی با دوربین های بدون آینه سری A7 راه متفاوتی را در پیش گرفته، برای نمونه دوربین Alpha 7R II. این دوربین ها بسیار شبیه دوربین های DSLR هستند اما بسیار کوچک تر هستند و به جای منظره یاب اپتیکال، منظره یاب الکترونیک دارند.طراحی بدون آینه و پایش زنده تمام وقت این دوربین را برای ضبط ویدئو عالی می سازد.

چه دوربینی باید بخرم ؟

b849a3af51c0d52c1e9451e26100b7c9-650-80

مزایا: کیفیت حداکثر به خاطر وجود سنسور فول فریم، اغلب برای استفاده روزمره حرفه ای طراحی شده اند، رزولوشن و سرعت عکاسی پیاپی بالا.

معایب: قیمت بالا، لنزهای گران، مدل های حرفه ای بزرگ و سنگین هستند.

دوربین های DSLR مناسب فیلمبرداری برای بسیاری از فیلمبرداران حرفه ای جای دوربین های حرفه ای فیلمبرداری را گرفته است، اما اکنون دوربین های بدون آینه هستند که تکنولوژی را جلو می برند.

عکاسی فقط منحصر به ثبت عکس نمی شود. به طور سنتی، فیلمبرداری به عنوان یک رشته کاملا جدا با مجموعه ای از مهارت های متفاوت است، اما این رویه در حال تغییر است. این کار به سادگی ضبط ویدئو بر روی تلفن همراه است و تقریبا تمام سیستم های کامپکت و DSLR قادر به ضبط ویدئو با کیفیت حرفه ای هستند که وجود دوربین فیلمبرداری اختصاصی را غیر ضروری می سازند.

تمام اینها بستگی به این دارد که شما از چه چیزی می خواهید فیلم بگیرید و بعد از آن چه کاری با آن می خواهید انجام دهید. اگر می خواهید ویدئوهای خود را با دوستانتان به اشتراک بگذارید، یک گوشی همراه ایده آل است و می تواند کیفیت فوق العاده ای را ارائه دهد.

موبایل نمی تواند ویدئوهای پر جنب و جوش و ورزش های شدید را ضبط کند، اما دوربین های ورزشی برای این کار طراحی شده اند، و بسیاری از شرکت های تلویزیونی از دوربین های سبک GoPro برای ضبط ویدئوهایی استفاده می کنند که هرگز نمی توانند آنها را با دوربین معمولی بگیرند.

486f991c8156484f90601b7f34f3c265-650-80

اگر شما می خواهید که ویدئوهایی با کیفیت تجاری برای پروژه های خود یا ارائه به مشتریان ضبط کنید، هم دوربین های DSLR و هم دوربین های بدون آینه برای این کار مناسب هستند. دوربین های DSLR اولین دوربین هایی بودند که حالت فیلمبرداری حرفه ای داشتند و هنوز هم در بین دوربین های حرفه ای از محدودیت برخوردارند، اما دوربین های بدون آینه در حال افزایش هستند و مزایای اصلی کلیدی دارند، به ویژه live view تمام وقت با فوکوس خودکار نرم و سریع.

و همچنین این دوربین های بدون آینه هستند که در ضبط ویدئوهای 4K پیشتاز هستند.پاناسونیک طرح گرفتن عکس از فیلم را مطرح می کند و قابلیت ثبت عکس های 8 مگاپیکسلی از ویدئو را با سرعت 30 فریم بر ثانیه دارد.

اگر شما می خواهید که یک دوربین برای فیلمبرداری انتخاب کنید، قوانین حاکم بر سایز سنسورها بر آنها حاکم نیست زیرا حتی ویدئوهای 4K رزولوشن کمتری از عکس ها دارند. نکته کلیدی دوربین های فیلمبرداری قدرت پردازش و طراحی دوربین است.

در حال حاضر دوربین های DSLR با فرمت Full HD یک انتخاب خوب و محافظه کارانه برای فیلمبرداران هستند اما سیستم های کامپکت بدون آینه هستند که ضبط ویدئوی 4K را گسترش می دهند.

 

0 / 5

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا