راهنمای خرید

بهترین دوربین های عکاسی زیر 1000 دلار

ca6037b5974c5b0dac440bcdfb299bce

بهترین دوربین های زیر 30 میلیون تومان (1000 دلار)

در این مطلب میانگین دلار 30000 تومان محاسبه شده است.

ما در این مقاله بهترین دوربین هایی که دارای ویژگی های پیشرفته ای هستند و در بازه قیمتی 500 دلار تا 1000 دلار هستند را به شما معرفی می کنیم. دوربین هایی که در ادامه به شما معرفی می شوند، دسترسی های بیشتری به شما برای عکس برداری حرفه ای می دهند و همچنین دارای سیستم فوکوس خودکار بهتری هستند. همین طور دارای یک سری ویژگی ها برای ظبط 4K هستند. برخی از آن ها بسیار آسان می توان حمل و از آن استفاده کرد.

بهترین دوربین های عکاسی زیر 1000 دلار

1. دوربین کامپکت: Sony a6100

برای عکاسی عالی a6100 یکی از دوربین های ساده دارای سیستم فوکوس خودکار قوی است که ما آن را تست کرده ایم. توانایی دوربین برای فوکوس کردن بر روی مدل فوق العاده است. دوربین a6100 دارای صفحه لمسی با قابلیت چرخش به سمت بالا است و همچنین دارای منظره یاب الکترونیک با کیفیت متوسط است. سرعت عکس برداری این دوربین 11 fps است.

a6100 به علاوه نکات مثبتی که دارد، ویژگی های منفی نیز دارد. این دوربین بهترین دوربین برای استفاده نیست، منو این دوربین گیج کننده است و دسترسی برای کنترل کردن دوربین بسیار به هم ریخته است ولی دارای حالت اتوماتیک و ساده است و همچنین دارای فوکوس خودکار است که این محصول به یک دوربین کامپکت عالی تبدیل می کند. این دوربین همچنین دارای ابزار های خوبی برای فیلم برداری است و ویدئو را با کیفیت 4K/30p ضبط می کند. سیستم AF این دوربین خیلی خوب ویدئو را ضبط می کند.

Sony a6100 جزو اولین دوربین های ارائه شده APS-C بدون آینه بوده است. a6100 دارای سنسور 24MP است و همچنین دارای یک صفحه نمایش برای فوکوس خودکار که فوکوس کردن مخصوصا بر روی مردم و حیوانات را آسان کرده است. a6100 قدیمی ترین در سری مدل های a6000 است و به اندازه مدل های جدیدی که ارائه شده، قوی نیست. این دوربین دارای یک منظره یاب الکترونیک با رزولوشن کم 1.4M-dot و صفحه کنترل دوقلو است که با دو انگشت شصت می توان با آن کار کرد. صفحه لمسی آن قابلیت این را دارد که 180 درجه بچرخد و به آسانی بتوان از خود فیلمبرداری و یا عکس گرفت.

b4e996f75bdf4c28209feba4693ff228

ویژگی های مثبت

 • سیستم فوکوس خودکار عالی
 • ضبط ویدئو 4K/30p
 • صفحه لمسی LCD با قابلیت چرخش

ویژگی های منفی

 • خوب نبودن جنس دوربین
 • Rolling shutter هنگام فیلم برداری 4K
 • برش دادن تصویر هنگام ضبط ویدئو 4K/30p

سیستم فوکوس خودکار سونی هدفش تشخیص دادن آدم ها و حیوانات به عنوان مدل است و بر روی آن ها خیلی دقیق فوکوس می کند. همچنین با وجود صفحه لمسی شما می توانید با لمس کردن آن بر روی چیزی که می خواهید فوکوس کنید. این سیستمی است که اگر افراد تازه کار یک بار با آن کار کنند دیگر راحت می توانند با آن عکس برداری کنند.

a6100 دارای آخرین رنگ های JPEG سونی است که این ویژگی اش آن را جذاب تر از مدل های قدیمی اش می کنند. همچنین فایل های خام آن نیز خوب است. ولی متاسفانه در دوربین هیچ ابزاری و تنظیماتی برای تبدیل کردن فایل خام وجود ندارد.

a6100 ساخت کلیپ 4K و ساخت اسلوموشن با کیفیت 1080 را آسان کره است. در دوربین سوکتی برای متصل کردن میکروفون وجود دارد ولی هیچ سوکتی برای متصل کردن هدفون وجود ندارد. سیستم فوکوس خودکار را می توان در ضبط ویدئو نیز فعال کرد.

a6100 یک دوربین خوب با سیستم خودکار قوی است که به راحتی می توان با آن کار کرد. ما طرفدار کیت زوم kit zoom نیستیم ولی با تغییرات کوچکی که در تنظیمات این دوربین انجام دهید می توانید به راحتی عکس های محشری با آن بگیرید.

2. Fujifilm X-S10

X-S10 دسترسی های بیشتری نسبت به a6100 به شما می دهد تا کنترل بیشتری بر روی دوربین داشته باشید. همچنین دارای یک صفحه در جلو و یک صفحه در پشت برای کنترل نور دهی است. شما می توانید با استفاده از X-S10 که مطابق با SLR کلاسیک طراحی شده تجربه کسب کنید. X-S10 همچنین دارای صفحه ای که به شما این امکان را می دهد که بتوانید از زوایای مختلف فیلم برداری کنید. یکی دیگر از ویژگی های خوب Fujifilm، قابلیت ثابت کردن تصویر است. این قابلیت به شما کمک می کند تا عکس و ویدئو هایی که در آن مدل تکون می خورد را خیلی راحت بگیرید. سرعت عکس برداری Fujifilm 20 fps است ولی فاقد فوکوس خودکار می باشد پس در نتیجه فوکوس کردن بر روی مدل کمی سخت تر می شود.

Fujifilm به خوبی تا کیفیت 4K/30p بدون برش فیلم برداری می کند. همچنین X-S10 دارای هدفون و میکروفون برای ضبط صدا نیز است. ولی جذاب ترین ویژگی Fujifilm طیف حالت های رنگی آن برای ضبط ویدئو و عکس برداری است. در بالا دوتا از بهترین دوربین هایی که قیمتشان بین 500 دلار تا 1000 دلار است را معرفی کردیم. اگر به دنبال دوربین های بیشتری هستید با ما همراه باشید. Fujifilm X-S10 یک دوربین کامپکت و بدون آینه است که بیشتر ویژگی آخرین مدل های این شرکت را دارا است. این دوربین از سنسور time-tested 26MP X-Trans CMOS، Fujifilm استفاده می کند و دوربین دارای قابلیت ثابت کردن تصویر نیز است.

X-S10 طرح ساده ای به همراه دو صفحه کنترل دارد که در یک دسته در تنظیمات دوربین قرار گرفته است، معمولا دوربین های Fujifilm این ویژگی را ندارند. X-S10 دوربین خوبی است که به خاطر این که جنس جلوی آن آلیاژ منیزیوم است، بنظر می آید که خیلی گران قیمت باشد. منظره یاب الکترونیک این دوربین و صفحه لمسی LCD آن برای یک دوربین بدون آینه معمولی است.

ca6037b5974c5b0dac440bcdfb299bce

ویژگی های مثبت

 • کیفیت تصویر عالی
 • جنس عالی دوربین
 • قابلیت ثابت کردن تصویر در دوربین
 • ضبط ویدئو 4K

ویژگی های منفی

 • سیستم AF آن به اندازه باقی دوربین های این شرکت خوب نیست
 • منظره یاب کوچک
 • باتری متوسط

فوکوس خودکار X-S10 خوب است و به خوبی مدل ها را تشخیص می دهد. ولی در تشخیص دادن صورت و چشم ها به خوبی عمل نمی کند. سرعت عکس برداری این دوربین 20 fps است که برای سطح این دوربین فوق العاده است. باتری X-S10 می تواند بیشتر از پورت USB اش شارژ شود.

به طور کلی کیفیت تصویر این دوربین خوب است. رنگ های JPEG آن خوب است، وجود تنظیمات Film Simulation عوض کردن سبک تصویر را برای شما آسان می کند. X-S10، IOS بالایی دارد. در هنگام دریافت فایل خام، سنسور این دوربین به شما فضای زیادی می دهد.

X-S10 ویدئو 4K با همان ویژگی های تشخیص چهره و چشم که عکس برداری می کند، ضبط می کند. X-S10 دارای ویژگی های F-Log و خروجی 10-bit و همین طور رنگ های محبوب Eterna است. این دوربین دارای سوکت برای متصل کردن میکروفون است و همچنین می توانید از طریق آداپتور USB هدفون را به آن وصل کنید.

X-S10 دارای بیشتر ویژگی های خوب دوربین های بدون آینه Fujifilm است و تمامی این ویژگی ها در یک دوربین SLR با قابلیت ثابت کردن تصویر جمع شده است. کیفیت تصویرش عالی است و در بیشتر مواقع فوکوس خودکار آن به خوبی عمل می کند. همچنین کیفیت ضبط ویدئو 4K و ابزار هایش در سطح خودش خیلی خوب است.

3. Canon EOS M6 II

EOS M6 II یک دوربین بدون آینه 32MP APS-C است که از EF-M، Canon استفاده می کند. این یک دوربین کوچک به همراه EVF است. EOS M6 II دارای سیستم AF است و قادر است ویدئو 4K ضبط کند. همچنین دارای قابلیت تولید فایل خام در 30 fps است. با وجود این که EOS M6 II کوچیک است ولی خیلی راحت می توانید با آن کار و به تنظیمات آن دست پیدا کنید. ظاهر خوب صفحه لمسی EOS M6 II، این دوربین را مناسب برای عکاسی کرده است.

042886829869470b75f63dddfd7e9d9d

ویژگی های مثبت

 • کیفیت تصویر خیلی خوب
 • دارای سیستم AF سریع و دقیق برای فوکوس کردن
 • کامپکت ولی دسترسی راحت به تنظیمات
 • سرعت عکس برداری بالا

ویژگی های منفی

 • ظرفیت محدود باتری
 • کابل USB شارژر آن نیاز به آداپتور های PD-type دارد
 • فیلم برداری 4K آن خیلی با جزئیات نیست.

سیستم AF این دوربین هم در عکس برداری و هم در فیلم برداری موٍثر است. ویژگی های این دوربین مثل تشخیص چهره و چشم ها و تشخیص مدل، کار کردن با این دوربین را آسان کرده است. سرعت عکس برداری این دوربین 7 fps است. ظرفیت باتری EOS M6 II بسیار کم است. سنسور 32.5MP روزولوشن و صدای خوبی ایجاد می کند. این دوربین دارای یک فیلتر است که ریسک مویر را کاهش می دهد. EOS M6 II خدمات بیشتری را نسبت به دوربین های رده خود، ارائه می دهد. ضبط ویدئو 4K این دوربین در مقایسه با دوربین های در رده خود، از ویژگی های کمتری برخوردار است ولی فوکوس خودکارش EOS M6 II را به بهترین دوربین برای عکاسی تبدیل کرده است. هیچ سوکتی برای متصل کردن هدفون وجود ندارد ولی این دوربین دارای تنظیماتی است که تغییر دادن حالت عکس برداری به حالت فیلم برداری و همین طور بر عکس را آسان کرده است.

EOS M6 II یک دوربین عالی با طراحی تنظیمات خوب و دسترسی آسان به تنظیمات است. دوربین عکاسی هایی نیز وجود دارند که ظرفیت باتری، فوکوس خودکار و ضبط ویدئو بهتری داشته باشند ولی قابلیت های زیاد به نسبت قیمت آن، EOS M6 II را به یک دوربین پر طرفدار تبدیل کرده است.

4. Canon EOS M50 II

EOS M50 II یک دوربین کامپکت بدون آینه است که دارای یک سنسور 24MP APS-C-sized، فوکوس خودکار Canon است و از لنز های EF-M Canon استفاده می کند. SLR این دوربین به به خوبی ساخته شده ولی دکمه هایش کوچک و کنار هم هستند. EOS M50 II دارای LCD و EVF کاملی است. EOS M50 II دارای حالت خودکار عالی است که کار کردن با آن را برای تازه کار ها آسان می کند و آن ها به راحتی می توانند به تنظیمات دوربین دسترسی پیدا کنند. EOS M50 II قابلیت متصل شدن به وای فای و بلوتوث را نیز دارد.

7207cc49aa823ca90c015aacf4e9c161

ویژگی های مثبت

 • کیفیت تصویر عالی
 • کار کردن آسان با حالت خودکار دوریبن
 • سیستم AF عالی

ویژگی های منفی

 • کیفیت فیلم برداری نه چندان مناسب
 • انتخاب محدود لنز
 • باتری نه چندان خوب

EOS M50 II دارای آخرین سیستم AF شرکت Canon است. سیستم AF این دوربین در تشخیص مدل، چهره و چشم، به خوبی عمل می کند. باتری این دوربین خوب نیست و با USB می توانید آن را شارژ کنید. می توان از EOS M50 II فرمت JPEG و رنگ های زیبایی را به دلیل سنسور هایی که دارد، انتظار داشت. شما باید توانایی این را داشته باشید که نور سایه ها را بدون ایجاد صدا، کم کنید ولی بعضی دیگر از دوربین های در این رده این کار را بهتر انجام می دهند.

EOS M50 II دارای ویژکی ضبط ویدئو عمودی و یک میکروفون در داخل دوربین می باشد که این ویژگی ها برای بلاگر های یوتوب بسیار مناسب است ولی متاسفانه EOS M50 II ویدئو 4K/24p را با کیفیت تصویر متوسط ضبط می کند و فوکوس خودکار آن به خوبی عمل نمی کند. EOS M50 II دوربینی با طراحی خوب است و همین طور کار کردن با آن نیز آسان است. عکس های با کیفیتی می اندازد و دارای فوکوس خودکار است. اگر به دنبال دوربینی برای ضبط ویدئو 4K هستید، EOS M50 II مناسب شما نیست. ولی برای عکس برداری دوربین خوبی است.

5. Canon EOS Rebel T8i (EOS 850D)

Canon EOS Rebel T8i که به EOS 850D نیز شناخته می شود، جزو اولین دوربین های DSLR است که از لنز های EF و EF-S استفاده می کند. T8i دوربین کامپکت است که نگه داشتن آن در دست بسیار آسان است. با این که بیشتر از جنس پلاستیک است، ارزان نیست. منظره یاب آن کوچک است ولی LCD صفحه لمسی آن دارای تاچ قوی ای است. Canon دوربین های خوبی تولید می کند و به عکاس ها کمک می کند تا حرفه ای تر شوند. T8i قابلیت متصل شدن به وای فای و بلوتوث را نیز دارد.

d13dda85502e18dac4bca8c4c429b86c

ویژگی های مثبت

 • کیفیت تصویر عالی
 • بهترین دوربین برای تازه کار ها
 • فوکوس خودکار قوی

ویژگی های منفی

 • برش نامناسب در ویدئو 4K
 • منظره یاب کوچک
 • گران بودن قیمت آن در مقایسه با دوربین های بدون آینه در رده خود

در هنگام تست کردن دوربین ما فهدیدم که فوکوس خودکار T8i نمی تواند سوژه محرک را به خوبی تشخیص دهد ولی در عوض آن هنگام عکس برداری با منظره یاب به خوبی عمل می کند. سیستم AF در سوژه های زنده عالی عمل می کند. این سیستم چشم و چهره را به خوبی و خیلی سریع تشخیص می دهد. با هر بار شارژ شدن باتری، دوربین 800 بار عکس می گیرد و شما نمی توانید باتری را با کابل USB شارژ کنید.

کیفیت تصویر این دوربین عالی است و دارای رنگ های زیبایی است و همچنین دارای ویژگی های زیادی به هنگام ضبط ویدئو است. در دوربین تنظیماتی وجود دارد که با استفاده از آن شما می توانید سایه را روشن تر کنید. T8i ویدئو UHD 4K را با کیفیت 24p ضبط می کند ولی به دلیل برش نامناسب ویدئو، دسترسی های شما را در هنگام ضبط ویدئو کم می کند و علاقه بلاگر هارا به خود کم کرده است (اندازه قاب ویدئو را فقط 1080 گذاشته است) ولی می توانید از سیستم AF آن برای فوکوس دقیق استفاده کنید. همچنین یک میکروفون در داخل دوربین قرار دارد. یکی از دوربین هایی که کار کردن با آن آسان باشد T8i است.

6. Fujifilm X-E4

Fujifilm X-E4 یک دوربین بدون آینه است که از گران ترین سنسور 26MP BSI-CMOS مدل X-T4 شرکت Fujifilm استفاده می کند. X-E4 همچنین کوچک ترین دوربین X-mount در بازار است. X-E4 خیلی کوچک است و هیچ دستگیره ای ندارد. صفحه لمسی این دوربین عالی است و شما با استفاده از آن می توانید به تنظیمات دوربین بروید و گزینه های مورد نیاز خود را پیدا کنید.

e1c2e55cc575a2ccb30e7bbafc011b03

 

ویژگی های مثبت

 • کیفیت تصویر عالی
 • سیستم AF سریع
 • کوچک بودن دوربین
 • دارای ویژگی هایی برای ویدئو F-Log

ویژگی های منفی

 • دسترسی خارجی محدود
 • سیستم فوکوس خودکار آن ضعیف تر از دوربین های دیگر در این رده است

X-E4 دارای فوکوس خودکار قوی است و همین طور سوژه های متحرک را به خوبی تشخیص می دهد. این فوکوس خودکار در تشخیص چشم ها خیلی دقیق است ولی در تشخیص چهره ها آنقدر دقیق نیست. کیفیت تصویر X-E4 عالی است. به دلیل این که X-E4 دارای آخرین مدل سنسور Fujifilm است می توان انتضار داشت که فایل های خام را به خوبی ایجاد کند.

شما می توانید با X-E4 ویدئو 4K/30p را یا ویژگی ضبط 8-bit F-log در SD Card دوربین ضبط کنید و یا با ضبط 10-bit F-log در دستگاه خارجی. شما باید برای عکس برداری های سریع به دنبال لنز های ثابتی باشید که لرزش دوربین را به حداقل برسانند.

Fujifilm X-E4 یک دوربین قدرتمند با اندازه ی مناسب و قابل حمل است. X-E4 برای آن دسته از کسانی که به دنبال دوربینی با قابلیت تعویض لنز هستند، مناسب است.

7. Fujifilm X-T30

Fujifilm X-T30 یک دوربین بدون آینه است که دارای سنسور 26MP BSI-CMOS است و از این سنسور از فیلتر رنگ X-Trans شرکت Fujifilm استفاده میکند. برخی ویژگی های خوب X-T30 از گران ترین X-T3 است، مانند سیستم AF و گزیننه های کنترل ویدئو. X-T30 در مقایسه با قیمتی که دارد، دوربین بسیار خوبی است. صفحات اختصاصی تنظیمات آن باعث می شوند که با دوربین به راحتی کار کنید ولی جایگاه گزینه هایش زیاد خوب نیست. وضوح EVF این دوربین بالا است اما در طرف کوچک آن قرار دارد.

32f791428812696ee7ce8f161ecd490c

ویژگی های مثبت

 • کیفیت عالی تصویر و ویدئو 4K
 • سرعت عکس برداری 20 fps
 • پشتیبانی از F-Log و 10-bit خروجی

ویژگی های منفی

 • جایگاه نا مناسب گزینه ها تنظیمات
 • ضبط ویدئو 4K ده دقیقه ای
 • تشخیص چهره آن خیلی دقیق نیست

سیستم فوکوس خودکار آن به خوبی عمل می کند و سوژه ها را به خوبی تشخیص می دهد ولی تنها چهره ها را می تواند تشخیص دهد. سرعت عکس برداری X-T30 20 fps و یا بیشتر است و برش آن 1.25x است. باتری آن نیز جوابگوی دوربین است.

یکی از ویژگی های قدرتمند X-T30، کیفیت تصویر آن است. JPEG ها در X-T30 خیلی خوب به نظر می رسند. فرمت JPEG بیرون از این دوربین عالی به نظر می رسد. فیلم برداری با این دوربین بسیار سرگرم کننده است و فایل های خام آن نیز به شما امکان این را می دهند که سایه را بدون زیاد شدن صدا، روشن تر کنید.

X-T30 ویدئو 4K را نیز ضبط می کند. X-T30 فیلم شما را برش نمی دهد، به شما دسترسی های لازم را می دهد تا بتوانبد دوربین را کنترل کنید و از خروجی 10-bit نیز پشتیبانی می کند. ولی X-T30 ضعف هایی نیز دارد مانند: تنها می توان ده دقیقه ویدئو 4K ضبط کرد و تنها چهره ها را تشخیص می دهد. X-T30 دارای یک پورت 2.5mm برای متصل کردن میکروفون و یک سوکت USB-C برای متصل کردن هدفون است.

قیمت X-T30 و همچنین کیفیت تصویر و ویدئو آن بسیار خوب است. تمامی ویژگی های X-T30، باعث شده اند تا یکی از بهترین دوربین های بدون آینه بازار X-T30 باشد.

8. Fujifilm X-T200

Fujifilm X-T200 یک دوربین بدون آینه قیمت مناسب به همراه سنسور 24MP APC-C است همچنین دارای یک صفحه لمسی بزرگ هم است و قابلیت فیلم برداری با کیفیت عالی ویدئو 4K را نیز دارد. وجود صفحه لمسی LCD در X-T200،کار کردن با آن را برای تازه کار ها آسان کرده است. EVF دوربین در قسمت کوچک آن قرار دارد ولی همچنان برای عکس برداری در فضای باز مناسب می باشد. جایگاه دسترسی به کنترل کردن دوربین خیلی خوب نیست.

b6b48639e4627ac7813f3501da8e4465

ویژگی های مثبت

 • فرمت JPEG زیبا
 • صفحه لمسی بزرگ
 • دارای صفحه لمسی است که کار کردن با آن آسان است.
 • سوکت هدفون

ویژگی های منفی

 • جایگاه نامناسب گزینه
 • بعد از تشخیص دادن چهره نمی توان AF را انتخاب کرد.
 • ظرفیت باتری کم
 • خوب نبودن کیفیت ویدئو 1080

فوکوس خودکار X-T200 به خوبی عمل می کند و به سرعت صورت ها را تشخیص می دهد ولی گاهی ممکن اسن اشیا را اشتباها به جای چهره تشخیص دهد. سرعت عکس برداری دوربین 8 fps است. با هر بار شارژ کامل باتری X-T200 قادر است 270 بار عکس برداری کند.

کیفیت دوربین X-T200 بسیار خوب است، تصاویر JPEG این دوریبن نیز خوب است. سطح صدای این دوربین در مقایسه با دوربین های هم رده خود بسیار خوب است و به دلیل صدای کم آن شما می توانید بدون هیچ مشکلی تصاویر خام را روشن کنید.

کیفیت ویدئو 4K این دوربین عالیست، ولی متاسفانه کیفیت ویدئو 1080 آن خیلی خوب نمی باشد. همچنین X-T200 دارای یک سوکت برای هدفون و یک سوکت برای میکروفون است که بیشتر دوربین های در این رده، فاقد آن هستند.

در کل Fujifilm X-T200 یک دوربین بدون آینه خیلی خوب است. کیفیت تصاویر و ویدئو 4K آن بی نظیر است. تاچ صفحه لمس آن به خوبی کار می کند. تمامی این ویژگی ها باعث شده اند تا Fujifilm X-T200 ارزش پولی را که بابتش داده می شود را داشته باشد.

9. Nikon Z50

Nikon Z50 یک دوربین 20MP بدون آینه به همراه یک سنسور APS-C و لنز های Z شرکتNikon  است. Z50 اندازه مناسبی دارد و دو صفحه برای کنترل کردن آسان دوربین است. بدنه آن از آلیاژ منیزیوم ساخته شده است که همین باعث می شود بتوان آن را با آخرین مدل های APS-C DSLR شرکت Nikon مقایسه کرد. Z50 دارای یک منظره یاب الکترونیک با عملکرد خوب است.

efe7beaa44d6e14c30432d43b2522ba2

ویژگی های مثبت

 • کیفیت تصویر عالی
 • بدنه قابل تنظیم
 • کیفیت ویدئو عالی
 • کابل شارژر USB

ویژگی های منفی

 • نداشتن قابلیت ثابت کردن تصویر در داخل دوربین
 • فوکوس خودکار آن ضعیف است
 • ظرفیت باتری آن خیلی خوب نیست
 • انتخاب لنز محدود

سیستم خودکار Z50، برای اولین دوربین های بدون آینه Nikon است که دارای سیستم AF عالی نیز است ولی دسترسی به آن ها کمی سخت است. باتری Z50 خوب است ولی عالی نیست. Z50 عملکرد صدا خوبی دارد. فرمت JPEG آن بسیار خوب است ولی وضوح جزئیات درآن به خوبی رنگ ها نیست.

Z50 ویدئو 4K را به خوبی فیلم برداری می کند. فوکوس خودکار Z50 در فیلم برداری نیز به خوبی عمل می کند و دسترسی به تنظیمات فیلم برداری باعث شده است که بتوان به راحتی با آن ویدئو ضبط کرد. همچنین با وجود دسترسی های راحتی که به تنظیمات عکس برداری داده است می توان به راحتی عکس برداری کرد.

از نظر ما Z50 یک دوربین با طراحی خوب است که عکس برداری با آن می تواند لذت بخش باشد. خود دوربین به خوبی عمل می کند ولی یک سوال اینجا پیش می آید اگر بخواهید نهایت استفاده را از دوربین داشته باشید باید از چه لنز هایی استفاده کنید.

10. Panasonic Lumix DC-G100

Panasonic Lumix DC-G100 یک دوربین کامپکت، DSLR است که مخصوص بلاگر ها و سلفی گرفتن طراحی شده است. G100 یکی از کوچوک ترین ها در دوربین های هم رده خود است که به همین دلیل G100 از قابلیت ثابت کردن تصویر در د.ربین برخوردار نیست. میکروفون این دوربین از قابلیت تشخیص چهره استفاده می کند تا بتواند خیلی دقیق  صدا سوژه را ضبط کند. G100 میکروفون خیلی خوبی دارد ولی هیچ سوکتی برای هدفون ندارد. باتری این دوربین زود خالی می شود ولی دارای کابل شارژر USB است که با استفاده از آن می توان دوربین را شارژ کرد.

ویژگی های مثبت

 • کوچک بودن دوربین
 • صفحه لمسی روشن که باعث می شود در فضای باز بتوان به راحتی با آن کار کرد
 • ضبط صدای عالی

ویژگی های منفی

 • فاقد قابلیت ثابت کردن تصویر در داخل دوربین
 • ویدئو 4K آن برش می خورد
 • تنها ده دقیقه می توان ویدئو 4K/30p را ضبط کرد
 • فاقد سوکت برای هدفون

G100 از سیستم AF قوی پاناسونیک استفاده می کند. سیستم AF به خوبی عمل می کند ولی مانند دیگر دوربین های DFD، G100 هم تکان می خورد که هنگام ضبط ویدئو بلاگر ها ممکن است حواسشان را پرت کند. سرعت عکس برداری دوربین 10 fps است ولی برای عکس برداری منظره زنده شما باید آن را تا 4 fps پایین بیاورید.

کیفیت تصویر این دوربین بسیار خوب است. رنگ های تصاویر این دوربین بسیار خوب است و می توان فهمید که چقدر از دوربین های قدیمی تر پاناسونیک بهتر است.

G100 مخصوص فیلم برداری ساخته شده است و دارای یک سری ویژگی هایی که دوربین های مدل بالاتر نیز است. G100 دارای ضعف هایی نیز است: برش ویدئو 4K، قابلیت ثابت کردن تصویر آن فقط دیجیتال است و مبتنی بر لنز ها و زمان ویدئو گرفتن با آن محدود به ده دقیقه است. ضبط ویدئو فول HD این دوربین برش نخورده است و از کیفیت بالایی برخوردار است. اگر می توانید محدودیت زمانی G100 را برای ویدئو 4K در نظر نگیرید، G100 گزینه بسیار خوبی برای فیلم برداری است زیرا G100 دارای ابزار های حرفه ای و خوبی برای ضبط ویدئو است.

G100 دارای یک سنسور بزرگ، میکروفون های خوب و لنز سه چهارم میکرو است ولی ویدئو 4K را برش می دهد.

11. Panasonic Lumix DC-GX9

Panasonic Lumix DC-GX9 یک دوربین بدون آینه است که بیشتر ویژگی های مدل قبلی آن (GX8) در یک دوربین کوچک تر قرار گرفته است. GX9 دارای یک ویژگی بسیار خوب مشترک GX8 و GX7 است: GX9 دارای منظره یابی است که تا 90 درجه به سمت بالا می آید.  GX9 از آخرین سنسور چهار سوم 20MP استفاده می کند و دارای قابلیت ثابت کردن تصویر 5-axis است.

فاصله یاب GX9 بسیار قدرتمند است. GX9 نیز دارای صفحه لمسی مناسبی است که به راحتی می توان به تنظیمات آن دسترسی پیدا کرد. GX9 همچنین قابلیت متصل شدن به وای فای و بلوتوث را نیز دارد.

1ad93267910df9c994eae8e51f527c7b

ویژگی های مثبت

 • JPEG های عالی
 • دارای قابلیت ثابت کردن 5-axis تصویر
 • منظره یاب متحرک

ویژگی های منفی

 • طراحی منظره یاب که ممکن است حواس را پرت کند
 • ظرفیت باتری محدود
 • برش نا مناسب ویدئو
 • نداشتن سوکت هدفون و میکروفون

GX9 از قوی ترین فوکوس خودکار پاناسونیک استفاده می کند؛ این فوکوس خودکار بسیار دقیق است و سوژه هارا به خوبی تشخیص می دهد. ولی گاهی اوقات دقت فوکوس خودکار GX9 در سرعت بالا، کم می شود.

GX9 از جدید ترین سنسور چهار سوم 20MP استفاده می کند و کیفیت تصاویر خام آن بالا است همین طور دارای لنز میکرو چهار سوم نیز است. فرمت JPEG آن خوب است و رنگ ها و قابلیت کاهش صدا این دوربین از مدل های GX8/GX7 پیشرفته تر است. برای آن دسته از عکاس ها که علاقه مند به عکس برداری سیاه سفید هستند، GX9 دارای یک حالت جدید L. Monochrome D است.

وجود قابلیت ثابت کردن 5-axis تصویر باعث شده تا GX9 یک دوربین مناسب برای فیلم برداری باشد. برش ویدئو 4K هنگام ضبط باعث می شود که پایین آمدن کیفیت آن می شود ولی شما می توانید هر زمان آن را به فول HD تغییر دهید که برش هم نمی خورد. متاسفانه هیچ سوکتی برای میکروفون و هدفون در دوربین وجود ندارد که بتوان با کیفیت عالی ای صا را ضبط کرد.

GX9 به دلیل این که اندازه مناسبی دارد و به راحتی می توان آن را کنترل کرد، گزینه خوبی برای عکس برداری و فیلم برداری است. کیفیت تصویر GX9 عالی است و همین طور سیستم فوکوس خود کار آن به خوبی عمل می کند. برای ضبط ویدئو 4K پیشنهاد نمی شود ولی برای استفاده های دیگر دوربین خوبی است.

12. Sony a6400

a6400 یک دوربین بدون آینه 20MP است. a6400 دارای ویژگی های زیادی برای ضبط ویدئو و عکس برداری است همچنین کار کردن با سیستم فوکوس خودکار آن بسیار آسان است. همین ویژگی ها باعث شده اند تا a6400 یک دوربین کاربرپسندانه باشد. a6400 به شما دسترسی های لازم را می دهد تا بتوانید کنترل کاملی بر روی دوربین داشته باشید.

5898493fbdf4a44a24084021b2215f85

ویژگی های مثبت

 • دارای فوکوس خودکار قوی
 • کیفیت خوب فرمت JPEG و عکس های خام
 • ضبط ویدئو 4K

ویژگی های منفی

 • ارگونومی آن از دست رفته
 • فاقد قابلیت ثابت کردن تصویر در داخل دوربین
 • rolling shutter قابل توجه در ویدئو

سیستم فوکوس خودکار a6400 به خوبی عمل می کند طوری که شما بر روی هر چیزی که بخواهید خیلی دقیق فوکوس می کند. این ویژگی و سرعت بالایی که دارد باعث شده است که a6400 یک دوربین خوب برای ضبط لحضات باشد. برای دوربین کوچکی مثل a6400، باتری خوبی در نظر گرفته شده است.

فرمت JPEG آن جزئیات را یه خوبی نشان می دهد و رنگ های زیبایی دارد که بر روی جذاب شدن JPEG ها تاثیر می گذارد. همچنین فیل خام آن نیز خوب است.

a6400 ویدئو 4K را به خوبی ضبط می کند ولی rolling shutter قابل توجهی را در ویدئو نشان می دهد و ویدئو 30p را نیز برش می دهد. ابزار های کاربردی در این دوربینوجود دارد که شما با استفاده از آن می توانید گلیپ های زیبایی بگیرید ولی هیچ سوکتی برای متصل کردن هدفون به دوربین وجود ندارد.

قوی ترین ویژگی a6400، این است که می توان به راحتی با سیستم خودکار آن کار کرد. ارگونومی این دوربین ممکن مطابق میل همه نباشد ولی در کل a6400 دوربین خوبی است که عکس ها و ویدو های خوبی را می توان با آن ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *