دو روش جالب برای انتقال عکس ها به چوب

آموزش انتقال عکس ها به چوب یک راه ساده و منحصر به فرد برای نمایش عکس های شماست. این یکی از ساده ترین و در عین حال اصلی ترین پروژه های عکس DIY است که می توانید در خانه انجام دهید. من شما را از دو راه برای انتقال چاپ زیبای خود بر روی چوب راهنمایی می کنم. این به شما بستگی دارد که انتخاب کنید کدام ظاهر نهایی برای شما مناسب تر است.

دو روش جالب برای انتقال عکس ها به چوب

نحوه انتخاب عکس برای انتقال به چوب

تصاویری که برای انتقال عکس به چوب انتخاب می‌کنید فقط با تخیل شما محدود می‌شوند. شما می توانید انتخاب کنید که یک عکس رنگارنگ یا سیاه و سفید چاپ کنید. متن را به طرح خود اضافه کنید یا فقط از یک عکس استفاده کنید. می‌توانید روی لبه‌های چوب چاپ کنید یا فضایی برای تنفس عکس همان قاب بگذارید. این به شما بستگی دارد که چگونه انتقال عکس را به چوب منحصر به فرد و خلاقانه انجام دهید!

عکس انتخابی خود را در یک برنامه ویرایش عکس مانند Lightroom یا Photoshop باز کنید و اندازه آن را به اندازه تکه چوب خود تغییر دهید. اندازه چاپی که می توانید بدست آورید به چاپگر شما محدود می شود (معمولا A4).

می توانید تصویر خود را در نرم افزار ویرایش عکس خود تقسیم کرده و عکس بزرگتر را در بخش های A4 چاپ کنید. سپس می توانید قطعات را در طول فرآیند انتقال به هم بچسبانید.

چگونه تصویر خود را چاپ کنیم

وقتی عکس را پایین می گذارید، آن را به صورت افقی ورق می زنید. این به این معنی است که تصویر برعکس آن چیزی است که چاپ شده است. مطمئن شوید که هر متنی را که می خواهید به عکس خود اضافه کنید، برعکس کنید. از چاپگر لیزری یا چاپگر تونر خشک استفاده کنید و از عکس های واقعی استفاده نکنید.

دو روش جالب برای انتقال عکس ها به چوب

1- روش Mod Podge

Mod Podge یک روش چسب و مهر و موم کاردستی است که می توانیم به روش های مختلفی از آن استفاده کنیم. روش Mod Podge برای انتقال چاپ به چوب بیشتر از استفاده از کاغذ پشتی برچسب طول می کشد، اما نتایج دقیق تری ارائه می دهد.

آنچه شما نیاز دارید

 • Mod Podge (در اکثر فروشگاه های صنایع دستی موجود است)
 • سمباده
 • یک قلم مو
 • لیزر تصویری که روی یک تکه کاغذ کپی چاپ شده است
 • یک تکه چوب (به علاوه چندین قطعه اضافی برای آزمایش کنندگان)
 • یک پارچه یا اسفنج
 • چیزی برای خراش دادن حباب ها از تصویر
 • پرینتر لیزری یا پرینتر تونر خشک

دو روش جالب برای انتقال عکس ها به چوب

چگونه چوب را آماده کنیم

برای اینکه جوهر سطحی ایده‌آل برای انتقال داشته باشد، باید چوب را دوباره سنباده بزنید تا کمی زبر شود. تکه چوب خود را با حرکت دایره ای سنباده بزنید تا لایه بالایی چوب سابیده شود. تکه چوب خود را با یک پارچه کمی مرطوب پاک کنید تا گرد و غبار چوب پاک شود. آثار گرد و غبار می تواند بر روند انتقال تاثیر بگذارد.

دو روش جالب برای انتقال عکس ها به چوب

نحوه انتقال عکس به چوب

تصویر چاپ شده خود را بردارید و به اندازه چوب برش دهید. سپس یک لایه ضخیم از Mod Podge را روی چاپ بمالید و آن را رو به پایین روی سطح قرار دهید.

دو روش جالب برای انتقال عکس ها به چوب

به پشت تصویر فشار وارد کنید، چین و چروک ها و حباب های هوا را صاف کنید. بگذارید کاملا خشک شود. من معمولاً 24 ساعت می گذارم خشک شود.

دو روش جالب برای انتقال عکس ها به چوب

چگونه تصویر خود را آشکار کنیم

پس از خشک شدن کامل Mod Podge، وقت آن است که اثر هنری خود را آشکار کنید! یک پارچه یا اسفنج مرطوب بردارید و به آرامی روی کاغذ مالش دهید تا عکس منتقل شده خود را در معرض دید قرار دهید.

دو روش جالب برای انتقال عکس ها به چوب

هنگام مالش سطح دقت کنید که ملایم باشید. اگر آن را خیلی محکم بمالید، کل عکس را می خراشید. وقتی لایه اول را برداشتید، بگذارید کمی خشک شود. این روند را تا زمانی که از نتیجه راضی باشید تکرار کنید.

دو روش جالب برای انتقال عکس ها به چوب

و در اینجا ما آخرین اثر هنری خود را داریم! تنها چیزی که نیاز داریم کمی پاک کردن پس از خشک شدن کامل تصویر است.

دو روش جالب برای انتقال عکس ها به چوب

پس از این، ممکن است بخواهید از مقداری کاغذ سنباده برای محو شدن لبه ها استفاده کنید. این باعث می شود عکس شما قدیمی تر به نظر برسد.

دو روش جالب برای انتقال عکس ها به چوب

واویلا! در اینجا تصویر نهایی است. بافت چوب از طریق عکس شروع به نشان دادن می کند و هر بار آن را منحصر به فرد و متفاوت می کند.

دو روش جالب برای انتقال عکس ها به چوب

2- روش کاغذ پشت برچسب

این احتمالا ساده ترین روش برای انتقال عکس ها روی چوب است. ما از کاغذ پشت صفحه ای از برچسب ها استفاده خواهیم کرد. به این ترتیب، ما می توانیم یک “مهر” برای انتقال عکس ایجاد کنیم.

آنچه شما نیاز دارید

 • چند تکه چوب بدون مهر و موم (یکی برای تصویر نهایی شما و چندین تستر)
 • سمباده
 • یک لباس
 • یک تکه کاغذ لیبل
 • یک چاپگر
 • کارت اعتباری

چگونه چوب را آماده کنیم

مانند روش mod podge، آماده سازی سطح چوب به چسبندگی بهتر تصویر شما کمک می کند. کاغذ سنباده خود را بیرون بیاورید و سطح چوب را با یک حرکت دایره ای یکنواخت سنباده بزنید تا لایه بالایی چوب جدا شود. سپس آن را با دقت پاک کنید تا ذرات گرد و غبار از بین برود.

نحوه چاپ با استفاده از کاغذ لیبل

هنگامی که اندازه تصاویر خود را برای انتقال تغییر دادید، زمان شروع چاپ است! تکه کاغذ برچسب خود را بردارید و برچسب های چسب را جدا کنید و فقط کاغذ پشتی آن باقی بماند. این کاغذ پشتی را با سمت براق برای چاپ در چاپگر خود قرار دهید.

از آنجایی که ممکن است تصویر چاپ شده روشن‌تر یا تیره‌تر از تصویر روی صفحه کامپیوتر شما باشد، بهتر است ابتدا یک تستر درست کنید. چاپ را فشار داده و کاغذ پشتی را با دقت وارد چاپگر کنید.

یک کاغذ کپی معمولی جوهر را جذب می کند. اما مهر و موم پلاستیکی کاغذ پشتی مانع از انجام این کار کاغذ می شود. در عوض، جوهر روی پلاستیک قرار می گیرد و مهر انتقال شما را ایجاد می کند.

انتقال تصویر به چوب

تکه چوب خود را بردارید و آن را روی یک سطح صاف قرار دهید. انتقال جوهر خود را رو به پایین روی چوب فشار دهید، محکم فشار دهید و حباب ها را صاف کنید. از جابجایی ترانسفر روی چوب خودداری کنید وگرنه کارتان لک می شود.

کارت اعتباری خود را بردارید و به آرامی آن را روی قسمت پشتی مرکب انتقال دهید. اطمینان حاصل کنید که هر قسمت از کاغذ پشتی با سطح چوب تماس محکمی داشته باشد. وقتی از اینکه تمام جوهر را از کاغذ پشتی به چوب منتقل کردید خوشحال شدید، کاغذ پشتی را با دقت جدا کنید و به نتایج نگاه کنید.

اگر انتقال خیلی تاریک به نظر می رسد، از نرم افزار ویرایش عکس خود برای تنظیم روشنایی و کنتراست تصویر اصلی استفاده کنید و این فرآیند را تا زمانی که از تصویر نهایی راضی باشید تکرار کنید.

نتیجه
و در آنجا نتایج عکس هنری DIY خود را دارید! دو روش آسان برای انتقال عکس به چوب. آنها را امتحان کنید و به ما نشان دهید که چه چیزی به ذهنتان می رسد!

منبع

نظر دهید
   پاسخ دهید

   با دیجی سنتر

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   logo-samandehi
   اینماد
   logo-kasbokar

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید ، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده.

   ارتباط با دیجی سنتر :

   تهران، سیدخندان، ابتدای رسالت شرق، نرسیده به خیابان دبستان، نبش کوچه باقری پلاک 1 طبقه سوم

   شماره تماس : 02188451003

   کد پستی : 1631773115

   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo