اولین روز کار کردن من با دوربین Canon EOS R5

بالاخره دو هفته پیش دوربین Canon EOS R5 را سفارش دادم و زودتر از آنچه که انتظار داشتم بسته ام به دستم رسید. خودم می دونم که یکم دیر این دوربین بدون آینه را سفارش دادم.

شب قبل مسابقه دوچرخه سواری در سرازیری، این دوربین به دستم رسید. بعد از کارم فقط یک ساعت وقت داشتم که با طرز کار کردن دوربین آشنا بشم.

من یکم در ارتباط با این که از دوربین در مسابقه استفاده کنم، مردد بودم. ولی برای عکس برداری با آن هیجان زیادی داشتم، پس مردد بودن را کنار گذاشتم و دوربین را برداشتم و به محل مسابقه رفتم.

خارج از جعبه

یکی از دلایلی که من قصد داشتم دوربین خودم را ارتقا بدهم و عوضش کنم این بود که من به دنبال دوربینی بودم که در نور کم قابلیت خوبی از خود نشان بدهد (قبلا با 7D Mark II عکس برداری می کردم). همان موقع که بسته را تحویل گرفتم، چند تا عکس در اتاق تاریکم گرفتم که عکس ها واقعا خیلی خوب از آب در اومد و من را تحت تاثیر قرار داد.

من همچنین برای آشنا شدن با سیستم فوکوس دوربین و تنظیمات آن وقت گذاشتم. من از دیدن ویژگی های زیادی که AF آن داشت، بسیار ذوق زده شدم. مخصوصا فوکوس صورت آن که یک ویژگی خیلی مناسب برای عکس برداری است.

محل مسابقه

صبح روز بعد من خیلی زود به محل مسابقه رفتم و اولین عکس را از یک تیم محلی با Canon EOS R5 انداختم. بهشون گفتم که رو به روی ون تیمشون بایستند و بعد سیستم فوکوس دوربین را فعال کردم. و این بود اولین عکسی که با استفاده از دوربین EOS R5 انداختم.

مطلب پیشنهادی:  مقایسه لنز 50 میلی متر در مقابل 85 میلی متر: کدام یک برای عکاسی پرتره بهترین است؟

به بالای کوه رفتم و قبل از شروع مسابقه، چند تا عکس با استفاده از لنز های عریض دوربین انداختم. من شروع به عکس برداری های ازمایشی کردم و هر از گاهی دوچرخه سواران خیلی سریع از جلوی دوربین رد می شدند و دقیقا همین لحظه بود که سیستم AF، EOS R5 ثابت کرد که عملکرد خیلی خوبی را از خود نشان می دهد.

بیشتر عکس هایی که گرفتم ساده بودند و از حالت Servo سیستم AF در هنگام عکس برداری استفاده کردم.

اولین باری که تحت تاثیر قرار گرفتم

هنگام عکس برداری چند بار فکر کردم که از دوربین قدیمی ام استفاده می کنم. این بخاطر قابلیت های دوربین EOS R5 نبود، یه علت آشنا نبودن من با این دوربین بود.

ولی باید بگم که عکس هایی که در آن جا با R5 گرفتم، کیفیت بسیار خوبی داشتند و تمامی جزئیات با استفاده از سیستم AF در تصاویر مشخص بود.

در کل من خیلی از عملکرد R5 در اولین روز عکس برداری ام، راضی هستم و خیلی مشتاق هستم که دوباره با این دوربین عکس برداری کنم و قابلیت های دیگر آن را بسنجم.

رسول
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.