آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

در این آموزش، نحوه تغییر رنگ چشم در فتوشاپ را با استفاده از لایه تنظیم Hue/Saturation تغییر دهید. چه بدانید که چه رنگی مد نظر شما است و یا اینکه بخواهید رنگ ها را امتحان کنید و کمی هم سرگرم شوید، از طریق لایه تنظیم Hue/Saturation براحتی می‌توانید رنگ چشم‌ را خیلی سریع تغییر دهید. چون ما در این آموزش با لایه تنظیم کار میکنیم، هیچ تغییر دائمی در تصویر ایجاد نمیکنیم، حتی پس از اتمام کار، نسخه اصلی و بدون ویرایش خود را با رنگ اصلی خواهید داشت.

فیلم آموزش تغییر رنک چشم ها در فتوشاپ

ما در این آموزش از فتوشاپ (Photoshop CC) استفاده می‌کنیم اما مراحل دقیقا با Photoshop CS6 یکسان است و فرقی ندارد. برای این آموزش شما میتوانید از هر عکسی که میخواهید استفاده کنید، من در این آموزش از این عکس که از Adobe Stock دانلود کرده‌ام استفاده می‌کنم.

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

خوب بریم سراغ آموزش!

آموزش تغییر رنگ چشم در فتوشاپ

مرحله 1: زوم روی چشم‌ها

قبل از این که شروع کنیم، با زوم کردن بر روی چشم‌ها، دیدن کارهایی که انجام می‌دهیم را آسان‌تر می‌کنیم و با دقت بیشتری کار میکنیم. بری اینکار ابتدا ابزار زوم را از نوار ابزار انتخاب کنید:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

چند بار بر روی ناحیه بین چشم‌ها کلیک کنید تا بلافاصله بر روی هر دو چشم زوم کنید. برای قرار دادن چشم‌ها بر روی صفحه نمایش بعد از زوم کردن، کلید H را بر روی کیبورد خود فشار دهید تا به ابزار دست فتوشاپ سوئیچ کنید، و سپس بر روی تصویر کلیک کرده و آن را به موقعیت دلخواه بکشید.

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

مرحله 2: انتخاب ابزار Lasso

برای تغییر رنگ چشم بدون تاثیر بر بقیه تصویر، ما ابتدا باید یک انتخاب در اطراف چشم‌ها انجام دهیم. ابزار لاسو را از نوار ابزار انتخاب کنید:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

مرحله 3: رسم یک انتخاب در دور چشم‌ها

یک انتخاب دور یکی از چشم‌ها بکشید. ما به کل چشم نیاز نداریم، فقط عنبیه (‏ناحیه رنگی) ‏در مرکز است. اگر طرح کلی انتخاب شده شما کامل نیست نگران نباشید. بعدا همه چیز را تمیز خواهیم کرد. ​

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

با تکمیل انتخاب چشم اول، کلید شیفت را فشار داده و نگه دارید. یک علامت کوچک به علاوه (‏+)‏در سمت راست پایین مکان‌نمای ابزار لاسو شما ظاهر می‌شود. نگه داشتن کلید Shift به فتوشاپ می‌گوید تا انتخاب‌هایی که می‌خواهید به انتخاب‌هایی که از قبل کشیده‌اید اضافه کنید. یک انتخاب در اطراف چشم دوم رسم کنید. اکنون هر دو چشم را باید انتخاب کرد:

مرحله 4: اضافه کردن یک لایه تنظیم Hue / اشباع

برای تغییر رنگ چشم، ما از یک لایه تنظیمات Hue / اشباع استفاده خواهیم کرد. در پنل Layers، بر روی آیکون New Fill یا Adjustment Layer کلیک کنید:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

Hue/Saturation را از فهرست انتخاب کنید:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

مرحله 5: انتخاب گزینه “Colorize”

کنترل‌ها و گزینه‌های برای لایه تنظیم Hue / اشباع در پنل ویژگی‌های فوفوپ ظاهر می‌شوند. گزینه رنگی کردن را با کلیک در جعبه چک روشن کنید:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

به محض این که Colorize انتخاب کنید چشمان انتخاب شده سرخ می‌شوند. قرمز احتمالا رنگی نیست که شما می‌خواهید، پس ما یاد می‌گیریم که چگونه آن را بعدا تغییر دهیم:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

مرحله 6: انتخاب رنگ چشم جدید با اسلایدر بالا

برای انتخاب یک رنگ متفاوت برای چشم‌ها، اسلایدر Hue را بکشید. “رنگ” همان چیزی است که بیشتر ما به عنوان خود رنگ واقعی فکر می‌کنیم، و اسلایدر را از چرخه چپ به راست از میان تمام‌رنگ‌های رنگین‌کمان بیرون می‌کشیم، و از قرمز در سمت چپ به نارنجی و زرد، سبز، آبی، نارنجی، و غیره در تمام طول مسیر به سمت قرمز در سمت راست بر می‌گردیم. همانطور که اسلایدر را می‌کشید، تغییر رنگ چشم را در تصویر خواهید دید. من مقدار رنگ Hue ام را حدود ۲۰۰ برای یک رنگ آبی خوب تنظیم می‌کنم، البته شما می‌توانید هر رنگی که نیاز دارید را انتخاب کنید:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

به نظر خیلی دور میاد. رنگ خیلی تند است، بنابراین آن را بعدا تثبیت می‌کنیم:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

مرحله 7: کاهش اشباع رنگ جدید

هنگامی که یک رنگ چشم جدید را با اسلایدر Hue انتخاب کردید، اسلایدر اشباع را به سمت چپ بکشید تا شدت آن را کاهش دهید تا وقتی که رنگ طبیعی‌تر به نظر برسد. مقدار اشباع بین ۱۰ تا ۱۵ معمولا خوب جواب می‌دهد:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

این نتیجه کار بعد از کم کردن اشباع رنگ است:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

مرحله 8: تغییر حالت ترکیب به رنگ (Color)

​​​​​در پنل لایه‌ها، لایه تنظیمات Hue/Saturation در بالای تصویر بر روی لایه پس‌زمینه قرار می‌گیرد. در حال حاضر، حالت ترکیبی تنظیم بر روی حالت نرمال تنظیم شده‌است، که به این معنی است که نه تنها بر رنگ چشم‌ها بلکه بر روشنایی آن‌ها نیز تاثیر می‌گذارد. برای تغییر تنها رنگ، حالت ترکیبی را از Normal به Color تغییر دهید:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

تفاوت می‌تواند ظریف باشد، اما شما باید جزئیات اصلی را بعد از تغییر حالت ترکیب رنگ در چشمان خود ببینید. در مورد ویرایشی که من انجام دادم، چشم‌ها اکنون کمی روشن‌تر از حالت ترکیبی تنظیم‌شده به حالت عادی به نظر می‌رسند:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

مرحله 9: انتخاب لایه ماسک

​​​​​​یک ویژگی عالی لایه‌های تنظیمات در فتوشاپ این است که آن‌ها یک ماسک لایه توکار را شامل می‌شوند، و این که آیا ما آن را شناخته‌ایم یا نه، از زمانی که لایه تنظیمات Hue/Saturation را اضافه کردیم، از ماسک لایه استفاده کردیم. فتوشاپ از انتخاب Lasso ابزار اولیه ما برای ایجاد ماسک برای ما استفاده کرد، و ما می‌توانیم ماسک لایه را در پنل لایه‌ها ببینیم. ​

توجه داشته باشید که تصویر کوچک بیشتر با سیاه پر شده‌است، و تنها دو ناحیه کوچک سفید دارد. سیاه نواحی را نشان می‌دهد که در آن لایه تنظیمات Hue / اشباع هیچ تاثیری بر تصویر ندارد. به عبارت دیگر، آن نواحی هنوز رنگ اصلی خود را نشان می‌دهند. دو ناحیه سفید کوچک انتخاب‌هایی هستند که ما در اطراف چشم‌ها با ابزار لاسو انجام دادیم. این نواحی تنها نواحی موجود در تصویر هستند که توسط لایه تنظیمات رنگ‌آمیزی می‌شوند. ​

همچنین توجه داشته باشید که ناخن شست حاشیه هایلایت سفیدی در اطراف خود دارد. مرز به ما می‌گوید که ماسک لایه در حال حاضر انتخاب شده‌است. اگر مرز اطراف مسطوره را نمی‌بینید، بر روی مسطوره کلیک کنید تا ماسک را انتخاب کنید:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

مرحله 10: انتخاب ابزار برس (Brush)

​​اگر انتخاب اولیه لاسو ابزار عالی نبود (‏قطعا مال من نبود :|)‏، قسمتی از رنگ جدید شما احتمالا به قسمت‌های سفید چشم‌ها، و شاید هم به داخل پلک‌ها گسترش می‌یابد. اگر از نزدیک به یکی از چشم‌های عکس من نگاه کنیم، برخی از آبی را در اطراف لبه‌های عنبیه می‌بینیم که تا قسمت‌های سفید و کمی در داخل پلک‌ها کشیده شده‌است:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

برای تمیز کردن آن نواحی، تمام کاری که باید انجام دهیم این است که بر روی ماسک لایه رنگ کنیم. ابزار برس (Brush Tool) فتوشاپ را از نوار ابزار انتخاب کنید:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

مرحله 11: رنگ پیش‌زمینه خود را بر روی سیاه تنظیم کنید

​​​​​​​​برای پنهان کردن رنگ از اطراف عنبیه، باید با رنگ سیاه رنگ‌آمیزی کنیم. فتوشاپ از رنگ پیش‌زمینه ما به عنوان رنگ قلم‌مو استفاده می‌کند، و ما می‌توانیم رنگ‌های پیش‌زمینه و پس‌زمینه فعلی خود را در سایه رنگ نزدیک به پایین نوار ابزار ببینیم. حرف D را بر روی کیبورد خود فشار دهید تا رنگ‌های پیش‌زمینه و پس‌زمینه به حالت پیش‌فرض خود تنظیم شوند. این کار رنگ پیش‌زمینه شما را بر روی سفید و رنگ پس‌زمینه را بر روی سیاه تنظیم خواهد کرد:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

سپس حرف X را بر روی صفحه‌کلید خود فشار دهید تا رنگ‌ها را با هم عوض کنید، و رنگ پیش‌زمینه (‏و رنگ قلم‌مو)‏ خود را سیاه کنید:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

مرحله 12: تمیز کردن اطراف چشم‌ها

اطراف عنبیه را در هر چشم رنگ کنید تا مناطق مشکل دار را تمیز کنید. برای بهترین نتیجه ، از یک برس کوچک و با لبه نرم استفاده کنید. شما می توانید اندازه قلم مو خود را از صفحه کلید با فشار دادن کلید براکت سمت چپ ([) به طور مکرر تنظیم کنید تا برس کوچکتر شود یا کلید براکت راست (]) برای بزرگتر شدن آن شود. برای تغییر سختی قلم مو ، Shift را فشار داده و نگه دارید در حالی که کلید براکت چپ را فشار می دهید تا لبه‌های برس نرم‌تر شوند. نگه داشتن Shift هنگام فشار دادن کلید براکت سمت راست ، لبه‌ها را سخت‌تر می‌کند.

از آنجا که ما روی یک ماسک لایه نقاشی می‌کنیم ، نه مستقیماً روی خود تصویر ، هنگام نقاشی رنگ قلم مو خود را نمی بینیم. در عوض، رنگ چشم جدید از مناطقی که روی آن‌ها نقاشی کرده‌ایم ناپدید می شود:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

ما همچنین نمی‌خواهیم که رنگ در داخل مردمک ظاهر شود (‏مرکز تاریک چشم)‏، بنابراین اگر لازم شد، قلم‌مو را دوباره اندازه بگیرید و داخل مردمک را با سیاه رنگ کنید تا رنگ را از آن ناحیه حذف کنید. زمانی که کارتان با چشم اول تمام شد، بر روی چشم دیگر تمرکز کنید و آن را نیز تمیز کنید:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

اصلاح اشتباهات

اگر اشتباه کردید و به طور تصادفی برخی از رنگ‌های عنبیه را رنگ کردید، حرف X را بر روی کیبورد خود فشار دهید تا پیش‌زمینه و رنگ‌های پس‌زمینه خود را عوض کنید. این کار رنگ پیش‌زمینه شما را به سفید تبدیل خواهد کرد. برای بازگرداندن رنگ، از رنگ سفید بر روی منطقه استفاده کنید. سپس، دکمه X را دوباره فشار دهید تا رنگ پیش‌زمینه به حالت سیاه برگردد و به نقاشی ادامه دهید. ​

مقایسه رنگ چشم جدید با رنگ اصلی

برای مقایسه رنگ چشم جدید خود با رنگ اصلی، با کلیک بر روی آیکون مرئی بودن آن در پنل Layers، لایه تنظیمات Hue/Saturation را خاموش کنید:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

با خاموش‌کردن لایه تنظیمات، رنگ چشم اصلی دوباره ظاهر می‌شود:

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

دوباره بر روی آیکون مرئی بودن کلیک کنید تا لایه تنظیمات را روشن کرده و رنگ چشم جدیدتان را ببینید:​

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم

نظر دهید
   پاسخ دهید

   با دیجی سنتر

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   logo-samandehi
   اینماد
   logo-kasbokar

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید ، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده.

   ارتباط با دیجی سنتر :

   تهران، سیدخندان، ابتدای رسالت شرق، نرسیده به خیابان دبستان، نبش کوچه باقری پلاک 1 طبقه سوم

   شماره تماس : 02188451003

   کد پستی : 1631773115

   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo