3 راه برای تغییر تراز سفیدی در لایت روم

آیا می دانستید سه روش مختلف برای ویرایش تراز سفیدی در لایت روم وجود دارد؟

تعادل رنگ سفید چیزی است که بسیاری از عکاسان با تنظیمات درون دوربین خود انتخاب می کنند و عملکرد آن اصلاح رنگ های خیلی گرم یا خیلی سرد در نتیجه نور صحنه شما است. به عنوان مثال، نور فلورسنت نور بسیار «خنک» است و اگر با تعادل رنگ گرم در تنظیمات دوربین اصلاح نشود، تصاویر شما رنگ سردی به خود می گیرند.

با این حال، اگر تصاویر با فرمت RAW گرفته شوند و فایل‌ها برای کنترل کامل در رایانه باز باقی بمانند، تعادل while را می‌توان در برنامه‌های ویرایش رایانه بهتر تغییر داد. این بدان معنی است که می توانید تعادل نادرست را تغییر دهید یا تغییراتی را برای دستیابی به تفسیر خلاقانه تری از صحنه خود اعمال کنید (مثلاً: برای افزودن یک درخشش ساعت طلایی و گرم). می‌توانید این تغییرات را در یک JPG انجام دهید، اما گزینه‌ها به اندازه فایل‌های RAW بزرگ نیستند.

روش 1 – کشویی

3 راه برای تغییر تراز سفیدی در لایت روم

اولین راهی که می توانید WB خود را در LR تغییر دهید در منوی کشویی است. وقتی این منوی کشویی را انتخاب می کنید، با 9 گزینه روبرو می شوید که همان تنظیماتی هستند که در دوربین خود مشاهده خواهید کرد. فقط روی آنها کلیک کنید تا آزمایش کنید و تغییر تصویر خود را ببینید. اگر فایل jpeg باشد، تنها 2 گزینه خودکار و سفارشی را مشاهده خواهید کرد.

روش 2 – Sliders

3 راه برای تغییر تراز سفیدی در لایت روم

دو لغزنده در بخش تعادل رنگ سفید در لایت روم وجود دارد. یکی برای تنظیم دما و دیگری برای رنگ.

 • دما: لغزنده دما دمای رنگ عکس را تغییر می دهد. لغزش به سمت چپ با خنک‌تر کردن تصویر، دمای بیش از حد گرم را جبران می‌کند. لغزش به راست برعکس عمل می کند و عکس را گرم می کند.
 • رنگ: نوار لغزنده رنگ، رنگ سرخابی یا سبز را جبران می کند. ابتدا از نوار لغزنده دما استفاده کنید و سپس از نوار لغزنده رنگ استفاده کنید تا هرگونه رنگ سبز یا سرخابی باقی مانده در تصویر را خنثی کنید. (در منابع نوری مانند فلورسنت شایع تر است).

روش 3 – قطره چکان

3 راه برای تغییر تراز سفیدی در لایت روم

برای تغییر تراز سفیدی تصویر در لایت روم استفاده از ابزار قطره چکان است. هنگام مشاهده تصویر، روی ابزار قطره چکان در پالت WB کلیک کنید و تصویر خود را برای چیزی که خاکستری خنثی است اسکن کنید. اگر واقعاً در تصویر خود خاکستری ندارید، به دنبال رنگ خنثی هستید. زمانی که سه مقدار R، G و B تقریباً برابر هستند، می‌توانید رنگی را که روی آن شناور می‌کنید با قطره چکان به عنوان رنگ خنثی تشخیص دهید. این همچنین بهترین گزینه برای تغییر WB در JPEG است.

کدام روش مورد علاقه شماست؟

منبع

نظر دهید
   پاسخ دهید

   با دیجی سنتر

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   logo-samandehi
   اینماد
   logo-kasbokar

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید ، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده.

   ارتباط با دیجی سنتر :

   تهران، سیدخندان، ابتدای رسالت شرق، نرسیده به خیابان دبستان، نبش کوچه باقری پلاک 1 طبقه سوم

   شماره تماس : 02188451003

   کد پستی : 1631773115

   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo