با توجه به تعطیلی تیپاکس و پست ارسال سفارشات از ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ لغایت ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ امکانپذیر نمیباشد و ارسال ها پس از تاریخ ذکر شده انجام میشود.

ایجاد حالات با مقیاس کلوین

کریستینا نیکول در این مقاله به مقیاس کلوین می پردازد. آیا تا به حال وارد یک سناریوی عکسبرداری شده اید و برای تطبیق تراز سفیدی خود با نور موجود تلاش کرده اید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه می توانید رنگ غروب خورشید را بدون بهبود دیجیتالی تشدید کنید یا با رنگ نور موجود خود حالتی ایجاد کنید؟

مقیاس کلوین

مقیاس کلوین که در اکثر دوربین های مدرن یافت می شود، یک ویژگی کنترلی است که در بین عکاسان فراموش شده است. با این حال، مقیاس کلوین می تواند فرصت هایی برای خلاقیت خارق العاده با کمی دانش فراهم کند.

مقیاس کلوین از 2000 تا 10000 متغیر است. سردترین لحن مقیاس از عدد 2000 شروع می شود و رنگ مایل به آبی بسیار سردی را به عکس ها می بخشد. گرمترین تن نور آن به 10000 ختم می‌شود و به شدت قرمز-نارنجی است. فکر کردن به مقیاس کلوین از نظر تراز سفیدی ممکن است کمک کند:

 • 1000-2000 K شمع
 • لامپ تنگستن 2500-3500 K (انواع خانگی)
 • 3000-4000 K طلوع/غروب خورشید (آسمان صاف)
 • لامپ های فلورسنت 4000-5000 K
 • فلاش الکترونیکی 5000-5500 K
 • 5000-6500 K نور روز با آسمان صاف (آفتاب بالای سر)
 • 6500-8000 K آسمان نیمه ابری
 • 9000-10000 K سایه یا آسمان ابری شدید

درست همانطور که تراز سفیدی دوربین شما نحوه “دیدن” نور در یک صحنه را “جبران” می کند، مقیاس کلوین به شما امکان می دهد تصحیح رنگ تصاویر خود را نقطه به نقطه کنترل کنید.

چرا از مقیاس کلوین بر خلاف تراز سفیدی استاندارد استفاده کنیم؟ اگر نمی‌توانید رنگ‌های روشن یک اتاق را مطابق با استاندارد “تنگستن” کنترل کنید، به کلوین بروید. اگر نمی توانید با عکاسی در حالت ابری به رنگ پوست عالی سوژه خود برسید، یک بار دیگر به سراغ کلوین بروید.

مقیاس کلوین همچنین می تواند خلاقانه برای تقویت رنگ غروب و طلوع خورشید استفاده شود. با تغییر و افزودن رنگ با مقیاس کلوین، تصاویر شما با کنترل نهایی به آن «لبه خلاقانه» دست خواهند یافت.

منبع

نظر دهید
   پاسخ دهید

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   با دیجی سنتر

   لوگوی دیجی سنتر

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده... بیشتر بدانید.

   logo-kasbokar
   اینماد
   logo-samandehi
   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo