انتظار برای تکنولوژی دوربین‌های سلفی under-display شیائومی

حدودا در طول یک سال اخیر شاهد برخی از تولیدکنندگان تلفن همراه همچون شیائومی و اوپو بوده‌ایم که در حال آزمایش بر روی دوربین سلفی under-display هستند. این تکنولوژی به این شکل است که صفحه نمایشگر به شکلی طراحی می‌شود که کاملا یکدست است و نیازی به برش و یا حفره برای ایجاد دوربین سلفی ندارد. اما این مسئله بدین معناست که نور ورودی باید پیش از برخورد با لنزهای دوربین، ابتدا از صفحه نمایشگر به داخل وارد شود.

بنابر گفته‌ی نایب رئیس شیائومی، لو وایبینگ، مسئله مذکور یک چالش بزرگ است که باید بر آن فائق آمد و به همین دلیل است که نباید به این زودی انتظار این تکنولوژی را در ساخت تلفن‌های همراه داشته باشیم. اخیرا تراکم پیکسلی صفحات نمایشگر تلفن‌های همراه مدرن تا حد زیادی از نور ورودی ممانعت کرده است. همچنین در اکثر دوربین‌های سلفی سنسورهای کوچک تصویری وجود دارند. این مسائل سبب شده‌اند که توانایی تجمع نور ماژول تصویری در دوربین‌های امروزی محدودتر از دوربین‌های قدیمی‌تر باشد و در نهایت منجر به تولید عکس‌های بی‌کیفیت شود.

محققان و مهندسان به دنبال ارتقای تکنولوژی‌هایی هستند که سبب شود تراکم پیکسلی بالا و عبور خوب نور در راستای یکدیگر به خوبی عمل کنند اما باید گفت که این تکنولوژی هنوز در دسترس نیست. احتمالا  تا زمانی که این مشکل حل شود، تولیدکنندگان کمی خواهند بود که با استفاده از این نوع دوربین، کیفیت عکس خود را فدای صفحه نمایشگر صیقلی‌تر کنند. این بدین معناست که احتمالا باید کمی بیشتر منتظر بمانیم تا این تکنولوژی به صورت فراگیر در ساختار تلفن‌های همراه قرار بگیرد.

نظر دهید

   پاسخ دهید

   با دیجی سنتر

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   logo-samandehi
   اینماد
   logo-kasbokar

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید ، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده اند.

   ارتباط با دیجی سنتر :

   تهران، سیدخندان، ابتدای رسالت شرق، نرسیده به خیابان دبستان، نبش کوچه باقری پلاک 1 طبقه سوم

   کد پستی : 1631773115

   دیجی سنتر
   Logo