استفاده از اسکنوگرافی برای ایجاد تصاویر گیاهان

از زمان آغاز به کار، عکاسان راه های عجیب و غریب و شگفت انگیزی برای ایجاد تصاویر عکاسی در سبک ها و مدیوم های شگفت انگیز پیدا کرده اند. اولین عکس، یا به طور خاص، اولین عکس شناخته شده باقی مانده که با دوربین ساخته شده است، توسط جوزف نیکفور نیپس در سال 1826 یا 1827 گرفته شد. که در روغن اسطوخودوس حل شده، روی سطح اسپند مالیده شده و قبل از استفاده اجازه داده می شود تا خشک شود. با توسعه دوربین ها، محبوبیت عکاسی افزایش یافت و امکانات رسانه افزایش یافت و راه های هنری جدیدی باز شد.

استفاده از اسکنوگرافی برای ایجاد تصاویر گیاهان

ما یک دسته خلاق هستیم، بنابراین طبیعی است که با پیشرفت فناوری به سمت آب و هوای معاصر، پیشرفت در فناوری اداری مانند چاپگر، قلمرو جدیدی از امکانات هنری را ارائه دهد. چاپگرها نه تنها به زیبایی در عکس ها به سبک جدید اجازه دادند، بلکه فرصتی برای توزیع اقتصادی تر نیز فراهم کردند.

در مورد اسکنرها هم همینطور است. اسکنرهای مدرن جانشین دستگاه های اولیه تله عکاسی و فکس هستند. اولین اسکنر مدرنی که برای کامپیوتر ساخته شد، یک اسکنر درام بود که در سال 1957 در اداره ملی استاندارد ایالات متحده ساخته شد. به رهبری تیمی به سرپرستی راسل آ. کرش، اولین تصویری که روی این دستگاه اسکن شد، یک عکس مربع 5 سانتی متری از پسر سه ماهه کیرش، والدن بود.

شرکت‌هایی مانند ایسر، میکروتیک و اچ‌پی در اواخر دهه 1980 شروع به ارائه اسکنرهای تخت تخت کردند، اگرچه با وضوح بالا (600 DPI یا بیشتر)، نسخه‌های رنگی تا اواسط دهه 1990 رایج نشدند. هنگامی که این فناوری به سمت استفاده اصلی رفت، مردم شروع به آزمایش با پتانسیل هنری اسکنر تخت کردند. چیزی که آنها کشف کردند شکل جدیدی از عکاسی دیجیتال به نام اسکنوگرافی بود.

استفاده از اسکنوگرافی برای ایجاد تصاویر گیاهان

ساختن اسکنوگرافی خودتان

فرآیند اسکنوگرافی به سادگی چیدمان اشیا روی اسکنر و گرفتن تصویر حاصل است. اما چند مرحله اضافی می تواند به اصلاح فرآیند برای تصاویر موفق تر کمک کند.

 • آنچه شما نیاز خواهید داشت
 • کامپیوتر
 • اسکنر تخت
 • اشیاء برای اسکن (اشیاء مسطح و قابل پست مانند گیاهان سوژه های عالی می سازند)
 • شیشه پاک کن و پارچه
 • شیشه در اندازه تقریبا A4

استفاده از اسکنوگرافی برای ایجاد تصاویر گیاهان

برای این تصویر، من دو تصویر اسکن شده را با هم ترکیب کرده‌ام و قاب نواری را که روی تکه شیشه‌ای بود که برای فشرده‌کردن شاخه‌ها روی بستر اسکنر استفاده کردم، اضافه کردم.

قبل از اینکه تو شروع کنی

از آنجایی که سطح اسکن از شیشه ساخته شده است، باید مراقب باشید که تخت خراشیده یا ترک نخورد. اگر به‌خصوص نگران علامت‌گذاری اسکنر خود هستید، سعی کنید از لایه‌ای از Glad-Wrap به عنوان یک مانع اضافی بین اشیاء و شیشه استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که یک تخت اسکنر فقط می تواند وزن معمولی را تحمل کند و بیش از این وزن باعث شکسته شدن اسکنر می شود.

روش

ابتدا اسکنر تخت خود را باز کنید و با شیشه پاک کن و پارچه آن را به خوبی پاک کنید. این مقدار گرد و غباری را که در تصویر اسکن شده شما نشان داده می شود کاهش می دهد. سپس، اشیاء خود را مستقیماً رو به پایین روی شیشه اسکنر بچینید. برای داشتن تصویری زیبا و واضح، یک لایه شیشه روی بالای اشیاء قرار می‌دهم تا با بستر اسکنر همسطح شوند.

عمق میدان اکثر اسکنرها بسیار محدود است، معمولاً بیش از نیم اینچ (12 میلی متر) نیست، اما منبع نور داخلی وضوح عالی، اشباع رنگ و اثرات سایه منحصر به فرد را بر روی اجسام فشرده شده نزدیک به تخت ارائه می دهد. به همین دلیل است که اجسام مسطح مانند گیاهان موفق ترین نتایج اسکنوگرافی را ایجاد می کنند.

استفاده از اسکنوگرافی برای ایجاد تصاویر گیاهان

 

استفاده از یک شیشه به شما کمک می کند تا سوژه خود را با تخت اسکن هم تراز نگه دارید و بر جزئیات تأکید کنید. من لبه نوار چسب شیشه را برای ایجاد تصویری پویاتر قرار داده ام.

مرحله بعدی بستگی به این دارد که آیا می خواهید پس زمینه سیاه یا سفید برای تصویر خود داشته باشید. برای یک پس زمینه سفید، به سادگی درب اسکنر را ببندید و اسکنر را فعال کنید. برای پس زمینه مشکی، درب اسکنر را باز بگذارید و اسکنر را در یک اتاق تاریک فعال کنید. هنگامی که پردازش اسکنر شما به پایان رسید، نتایج را روی صفحه کامپیوتر مشاهده کنید و هر گونه تنظیمات لازم را انجام دهید تا زمانی که از نتیجه نهایی راضی باشید.

استفاده از اسکنوگرافی برای ایجاد تصاویر گیاهان

پس پردازش

هنگامی که از تصویر اسکن شده خود راضی هستید، آن را در فتوشاپ باز کنید تا بهتر دیده شود. فتوشاپ به شما این امکان را می دهد که هر گونه گرد و غبار مزاحم یا خراشی که روی تصویر شما ظاهر می شود را پاک کنید. من شخصاً به چند نقص در عکسبرداری اهمیت نمی دهم، زیرا ویژگی های رسانه را در بر می گیرد.

استفاده از اسکنوگرافی برای ایجاد تصاویر گیاهان

آزمایش کنید!

هنگامی که تکنیک را آموزش دیدیید، احتمالات بی پایان هستند. چرا “انشعاب” و اسکن برخی اشیاء دیگر را امتحان نکنید؟

استفاده از اسکنوگرافی برای ایجاد تصاویر گیاهان

در اینجا چندین تصویر اسکن شده از موش حیوان خانگی من است که در فتوشاپ ترکیب کرده ام. من فکر می کنم که مطالعه جالب (و زیبا) حرکت، جزئیات و خود فناوری اسکنر است.

استفاده از اسکنوگرافی برای ایجاد تصاویر گیاهان

این جلوه موجی خزنده با حرکت دادن اندک دستانم از این طرف به سمت دیگر در حالی که بازوی اسکنر از روی انگشتانم عبور می کرد انجام شد.

منبع

نظر دهید
   پاسخ دهید

   با دیجی سنتر

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   logo-samandehi
   اینماد
   logo-kasbokar

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید ، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده.

   ارتباط با دیجی سنتر :

   تهران، سیدخندان، ابتدای رسالت شرق، نرسیده به خیابان دبستان، نبش کوچه باقری پلاک 1 طبقه سوم

   شماره تماس : 02188451003

   کد پستی : 1631773115

   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo