+50 ژست عکاسی پرتره دخترانه – مردانه – کودکان و خانوادگی

بدنبال ژست های عکاسی پرتره برای عکاسی در استودیو یا فضای باز هستید؟ اگر نتوانید در زمان درست ژست مناسبی به سوژه خود بدهید وارد یک چالش میشوید. به همین دلیل بهتر است تا با پوزهای عکاسی این مطلب که هم ژست عکاسی دخترانه، مردانه،‌ کودکان، خانوادگی و دیگر موارد وجود دارد که به شما معرفی خواهیم کرد. همچنین ما در حال تهیه یک لیست کامل هستیم که شامل یک چک لیست برای عکاسی پرتره است که میتوانید بزودی آن را از همین قسمت دانلود کنید.

مجموعه بهترین ژست‌های عکاسی پرتره

اگر بخواهیم ژست عکاسی دخترانه، زنان را با مردان و کودکان مقایسه کنیم،‌ آنها ساده‌ترین و بهترین مدل‌ها برای این کار هستند. به عنوان یک عکاس پرتره شما معمولا از دختران بیشتر عکس میگیرید، در نهایت شما باید بدانید چه ژست‌هایی در چه زمانی مناسب است که برای سوژه در نظر بگیرید. با ما همراه باشید تا با‌ پوزیشن‌ها و فیگور‌های عکاسی ذکر شده برای بهبود تصویربرداری پرتره آشنا شوید، مطمئن شوید که مشتریان شما رضایت کامل دارند و آنها را از دست نمی‌دهید.

ژست عکاسی دخترانه

1. ژست عکاسی دخترانه برای پروفایل

[row]

[column width=”50%”]

ژست های عکاسی زنانه

[/column]

[column width=”50%”]

ژست های عکاسی زنانه

[/column]

از مدل بخواهید سرش را بالا بگیر و یا به جلو حرکت کند، این یه ژست ساده و بسیار زیبا است که میتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن اجرا و تصویربرداری کنید. همچنین برای تست میتوانید از مدل بخواهید که دست را روی گردن یا نزدیک فک قرار دهد و حالت‌های دیگری را امتحان کنید. همچنین میتوانید با این پریست لایت روم جلوه ویژه‌ای به تصاویر خود ببخشید.

2. ژست عکاسی در حال حرکت

817ovptoxqwfDeqP8QCNZHk1Z3oupOMJaxZlN155gwyNAItlqH4aZ3V FdT8sda9AUwYZ56 JWV qrjqATR1Nw8I1JBeDxkI1FXc1Qc5WodeXODyRXqiI84LNqnLO mNHhscgKBJ

عکس‌هایی که در این حالت گرفته میشود و سوژه در حال حرکت است زنده و خلاقانه‌تر به نظر می‌رسد. سوژه ممکن است در حال راه رفتن،‌ دویدن یا پریدن روی هوا باشد. ثبت این تصاویر نیاز به هماهنگی بیشتری بین عکاس و مدل دارد زیرا باید تنظیمات خاصی روی دوربین اعمال شود. اما نتیجه نهایی قطعا ارزشش را خواهد داشت که زمان صرف آن کنید. البته در نظر داشته باشید که فتوشاپ را فراموش نکنید و تصاویر را ویرایش کنید زیر در این این حالت امکان دارد بعضی قسمت‌ها تار به نظر برسد که آنها را ویرایش کنید.

3. ژست عکاسی حالت مچ پا

mrXoyD VJRYX27P5 mQgpLLwJYv9tBQStHzn0vfidclyi5qxrrhVGGuBvGjLG

GxzR9 lc1y4nl2dc0g7EveIjddi0XTJdPG0eDlA7fhCHRku9C56TqrDNe28TVHp7dH49 c TUpuxs6Fl3t4 VlDIG m0Ho 8q38pbM9nzqfRXfuUBteFZGNQaOo5OelCEo8Y9vkp

یکی از بهترین ژست‌های عکاسی دخترانه در پرتره همین حالت میباشد که برای هر نوع بدنی نیز مناسب است. در این حالت پاهای سوژه کمی بلندتر دیده میشود و باسن کمی باریک تر به نظر میرسد. این حالت و ژست در حالت نشسته هم میتواند انجام شود و نتیجه شگفت انگیزی خواهد داشت.

4. نشستن

CAWfuR0W0c94TNXF7kBlG3PKF3rl YTglDai las6Pb H5k i0jUmbI4OwocNuFPrz1xnR1MuWkTUk HdlR53WM1jdsuMnaCfeRmm3fDjJLKKGoGrW G1WOdQO13q XPjoiM0tfI

چنین ژستی میتواند در حالت های مختلفی گرفته شود و احساسات مختلفی از قدرت و خشم یا حس خوب و آرامش به بیننده انتقال بدهد.

چنین ژست عکس را ما در اکثر افراد مشهور دیده‌ایم که در این حالت عکس گرفته‌اند،‌ در این حالت ژست عکاسی مدل باید یک پا را جمع کن و دست را روی ران خود بگذارد. در مرحله بعد باید یک پا را سمت جلو حرکت دهد (‌صاف نباشد) و وزن خود را سمت دیگری بی‌اندازد. این سبک ژست عکاسی بدن را صاف نشان میدهد و پاها باریک‌ و بلندتر به‌نظر میرسد.

5. دست زیر چانه

ما توصیه میکنیم به عنوان مثال هنگامی که مدل روی یک میز نشسته‌است، از او بخواهید تا حالت صورت خود را تغییر دهد تا بتوانید در بهترین حالت ایده‌آل تصویر خود را ثبت کنید.

6. دراز کشیدن روی زمین

[one_half]

zdokB5t9NLjjTehA8VQfndNv5zhof1Um0EsmQdg81vYjqLxfmE2B vhN95xIrnqnXsUplc6d Ppp8IvM XBtVsm0W 5tM6sIzQ1UrayshNiVQ02VGT3Ag6A6dvB60sUQIMIckslX

[/one_half]

[one_half_last]

DuzZOntMCmMdwSOkJoc179jSIN3QkRfReioOL RBxz31Jd3ijGxL gYNSvIeOoOT1Cm lYR1oOX9XskOczSjXJmGHsDkFf 0yC Ep8LVC 97yaK rlywtkQDR3swTuymABbJTWmh

[/one_half_last]

این یکی از ساده ترین‌ها اما بهترین ژست‌ها در پرتره فضای باز است. وظیفه مدل این است که در هر شات جدید حالت سر و دستان خود را عوض کند، همچنین عکاس باید از سطح زمین و زاویه‌های مختلفی عکس بگیرد. همیشه سعی کنید تصاویر بیشتری نگاه کنید و از آنها ایده بگیرید و در عکس‌های خود استفاده کنید.

7. ژست عکس شانه‌ها

hBPsYJ9eG3X28n7TgIVEHRboO9wXOpDefjFW7Zv5OPCLspUHedGfVMiXnVTB8Ubulj5gq2X2LXL95Q6lgtIp5T2I2nhCn9P4FgtNZ7hnzsjjANjfRX3lEbHPN22kCQUYtItCeTR5

ژست عکاسی دخترانه به وضوح زیبایی مدل و تصویر را افزایش میدهد و تاثیر چشم گیری روی عکس میگذارد. در چنین شرایطی یک پرتو نور میتواند تصویر را بسیار زیبا‌تر کند. میتوانید برای بهتر شدن عکس از مدل بخواهید که با موهای خود بازی کند. اگر میخواهید تصویر گرم‌تری داشته باشید میتوانید از اکشن های آماده فتوشاپ مخصوص پرتره استفاده کنید و تصویر را ویرایش کنید.

8. ژست دست‌ها

زمانی که مدل دست‌هایش را روی سرش قرار میدهد. چشمان سوژه را تقریباً به سمت شکل بدن مدل هدایت میکند، ژستی عکس فعلی که مشاهده میکنید یکی از حالت‌هایی است که احساسات زنانه را نشان میدهد.

9. دست‌ها روی کمر

fNWHKyzRBTYhp9SdI h3qmPU9TAsMU7qEkJTbEFMpq7WT8ITO9bb0VeqLeQdrwUrkhzPBNwOK64QKsxf3pfjAaMMrgvmyzP0YcVBfpC0lIzCnmJzz288CiI CgTXBweKYVXfo4ZD

ژست عکاسی حرفه ای یکی از بهترین‌‌ها هنگامی که می‌خواهید روی نیمه بالای بدن تمرکز کنید است. ژست عکس نشان دهنده شخصیت قوی و قدرتمند است. مدل می‌تواند موقعیت بدن را تغییر و حالت سر را تغییر دهد تا عکاس بتواند مجموعه‌ای از عکس‌ها را ثبت کند.

10. ژست عکاسی زنانه

اگر شما بدنبال ایده‌های عکاسی پرتره برای مدل خانوم هستید که زیبایی او را به تصویر بکشید و عکسی زیبا ثبت کنید این حالت می‌تواند بهترین ژست عکس باشد. در این حالت مدل باید یک دست را بر روی شانه و دیگری را روی یا اینکه هر دو دست مانند تصویر بالای سر مدل باشد.

11. ترکیب حالت دست

wFQIEMwMZ6ezygCD qYZ6sKBuZD

یکی از مهمترین نکات پرتره که عکاسان مبتدی نباید فراموش کنند حالت بخش‌های دیگر بدن هم باید رعایت شود، برای مثال حالت دست‌ها هنگام عکاسی، این موارد برای تبدیل یک عکس بی روح و خشک و مصنوعی به یک تصویر واقعی زنده ضروری است. به عنوان مثال مدل می‌تواند دست را بر روی یک طرف صورت خود بگذارد و گونه را لمس کند یا اینکه کنار گردن خود بگذارد.

12. تکیه کردن

4GLLX7IJnTgSnX4WSmdOqX5W a7b2djIR04wdOyHUm77YptfLbz33Ov61KnuKIzIHU12F q067qeRVO Ftc0SddQp4ueGbZW HzKVFiu1AJxGMynw

یک ژست عکس چشم‌گیر و عالی دقیقا زمانی است که مدل به آرامی به دیوار تکیه می‌دهد. در ژست عکاسی دخترانه حرفه ای فضای رسمی و غیر رسمی می‌توانند با یکدیگر ترکیب شوند. نکته طلایی برای ثبت یک عکس عالی با ژست فعلی این است که مدل به آرامی به دیوار تکیه دهد صاف بایستد و قوز نکند.

13. بازی با مو‌ها

ngsxjtvKsVDYFzFdWlfVlmjlJ8Kj3tBnElxswXVj3R8s iSY8IiZd2n42bRb3aO9U08 TsZz

اگر مدل موهای بلند و زیبایی داشته باشد، میتواند تاثیر بسیار زیادی روی ثبت یک عکس زیبا داشته باشد. مدل می‌تواند در این حالت ژست عکاسی دخترانه با کمک یک دست یا هر‌ دو دست با انتهای مو‌های خود بازی کند یا اینکه فقط دستانش را در مو‌هایش قرار دهد.

ژست عکاسی مردانه

از آنجایی که معمولا آقایان کم حوصله‌تر هستند و زود‌تر خسته می‌شوند. به همین دلیل بهتر است که عکس ژست‌هایی که میخواهد به مدل پیشنهاد بدهد و تصویر ثبت کند را از قبل آماده کرده باشد.

1. گذاشتن پا روی پای دیگر

[one_half]

2czZ11ZQETn3fNEdWjCl Jz032RDzXY7OgL7EV4D0djo6F5eQzeUErQXQBcJVJu6KiUjVgOHlwkwIsCuh Ml tHU 7KoPMsoL gFlDQWl6t4habefvxnrOmNQQ0k rtbMSh 5bgd

[/one_half]

[one_half_last]

[/one_half_last]

این حالت ژست عکاسی یکی از طبیعی‌ترین، معمولی‌ترین و روزمره ترین ژست‌هایی می‌باید که بصورت اتفاقی هم شاید چند بار به این شکل بایستیم! در این حالت مدل باید به سطح دیوار یا هر سطح صاف دیگری تکیه دهد، همچنین مدل می‌تواند در حالات مختلفی بایستد، به عنوان مثال به‌جای اینکه با پشتش به دیوار تکیه دهد حالت خود را کمی عوض کند و با بازو یا شانه به دیوار تکیه دهد.

2. ژست نشستن تکیه دادن

R9ElpiE25i9Xnb4x3GXNhY6MpPzgk4Pb26j5VCokUrKfANFCKB4UZevKM0FW b6ohRRd527InYpQ2Hua FAyMpdbpNNtWng3JkBwe5BsqxRSLDUbsCMRGH tNPvOF7JCCg QQ FP

در این حالت هنگامی که مدل روی صندلی، مبل و سطوح صاف دیگری نشسته است از او بخواهید که مچ پایش را روی زانوی پای دیگر قرار دهید. میتوان گفت این حالت ژست در عین حال ساده و حرفه ای یکی از بهترین‌ها برای مردان است.

3. قدم زدن

VQpH4BE6PEsIbD JLn489omeeme2o

پرتره های مردانه هنگامی که آنها در حال حرکت هستند بسیار جذاب‌تر می‌شود. برای ثبت تصویر سوژه با ژست عکاسی از مدل بخواهید که حالت بدن را حفظ کند و قوز نکند، همچنین در هنگام حرکت سر را بالا بگیرد. همچنین بهتر است تا سوژه قدم‌های بلند‌تر از حد معمول بردارد تا به خوبی خود را نشان دهد.

4. ژست تکیه دادن و بالا گرفتن یک پا

[one_half]

pnTMqJOAVmYTSOGlM6HLSTso8Grz6IDLAFwWMIp fZcVEvgy3 bGSFe5vPL4Klp bFuC2ST3CI1VmTxvo wr5GcarIgNHFgjUfiTXxlpp9K3qR YJ6vgkMjMW5

[/one_half]

[one_half_last]

NjkfkFa7CBtVaU0GZgztZZIAZJlp7CroFpYFIbQ1whXew6I MQMiOidjGBit4FEB 1GtbloDZqwYrPDKcAWlWylQo4OQEWL1D0RAvSYrElFZG0t BImmxzaX2gk 4 98H2GD5GPN

[/one_half_last]

اگر میخواهید یک تصویر پرقدرت از مدل بصورت خلاقانه ثبت کنید، از او بخواهید که یک پا را بالا بیاورد و در حالت ایستاده کف پایش را به دیوار بچسباند،‌ از این حالت ژست عکاسی در حالت نشسته هم می‌توان استفاده کرد اما نیاز به تغییرات کمی دارد که باید مدل به‌خوبی انجام دهد.

5. نشان دادن بی ‌تفاوتی

[one_half]

XVOSb6oWGJ5FnhUPQ4vjpmh7nqgVtj wmB xf5qtjhXVqiaXKHdicSy 3JpA YUghn SiI0pzrIAmc2G4rbu90SKMYzTeTB9dQ8zvRf0etW08U38s 6oT uZShez7b2lUN2RS30

[/one_half]

[one_half_last]

zeFNcMJ 7wmRkQcaR 17fdPn1XbC1d9bNSTUL bE87HLad7Y3Rri ePMW0esDXTuqzxgIx4mEpZaZrO0xvo1zEbDS6bfM6q9 cHVJYBadU9q3kQGzCulyY6nOotpoQu3sE68 6SC

[/one_half_last]

در صورتی که مدل شما لباس‌های مد روز و فشن پوشیده است از او بخواهید ژست عکاسی خاصی نگیرد و نسبت به همه چیز بی تفاوت باشد و به یک نقطه تصادفی نگاه کند، چنین ژستی حس خاصی به تصویر میبخشد که خاص به نظر میرسد و مدل پیچیده‌تر به نظر می‌رسد که توجه بیننده را جلب می‌کند.

6. تنظیم ژاکت / یقه

qKzoGBCoRt

این یکی از بهترین ژست عکاسی مردانه است که در لیست ما قرار گرفته است. زیرا بسیار آسان و سریع می‌توان آن را انجام داد و در حین سادگی بهترین تصویر را از مدل ثبت کرد. این حالت و ژست عکس اعتماد بنفس خاص شخص را در عکس پرتره به تصویر می‌کشد.

7. دست‌ها در جیب

CNZ5l6eQleD734gQ0HUUK7kCvNRFdY DrGD8OKHFeCObwz29rzFJavEfu7Otxp5jEPUY146 dJgeDo00UPJIcowfV1qc16p

قرار دادن دست‌ها در جیب یک ژست عکاسی ساده در عین حال زیبا است که حس آرامش و عزم مرد را نشان می‌دهد، میتوان کل دست را داخل جیب قرار داد یا اینکه نیمی از دست را داخل جیب قرار داد طوری که شست بیرون باشد.

8. ژاکت بر روی شانه

[one_half]

1kfhIUCcaC0 qEF7wgvoQtvschPnLnss4UkGQsTzbhz71cPZRLavaQgHsWJxTBW12e7EpWPnVWXXuG4JQJ2r8 Vav9BDrT4B1q0w3WWR4 p 3myr6rTdEoTBsCuPm26G XIVbmRU

[/one_half]

[one_half_last]

3bH6NFRWb6Sf86GDeGAbDD6MW5ecXICa6CLOkc24ymOEvStUtaBvqDyhZ2SzMQ90ZLRAF0nAq05xNYdNr5A syI xzJkBzdskPymgMCu3zE4IazIf pMUEOKRZn2DjSgQDQSAdQo

[/one_half_last]

هرگونه ژست عکاسی ایستاده می‌تواند به کمک یک المان اضافی جذاب‌تر شود، به عنوان مثال میتوان از یک ژاکت استفاده کرد. از مدل بخواهید که ژاکت را بر روی شانه خود قرار دهد تا بتوانید جلوه خاصی به تصویر ببخشید و عکسی جذاب ثبت کنید.

9. دست به سینه

255 joOigQxpcUe0UgimmXjg47Jar7pD0o1Toq13PgQaPggzRpjgCGbV23 NvawggwShFjI9np5vvXIBqANqKVJaJ1PdLeL2rEjUqjU1ZOQWwby1NjTIu5cFcoZvwiY12SjoVUt

اگر مدل تمایل دارد جدی و قاطعانه به نظر برسد، به اون پیشنهاد دهید که دست به سینه بایستد، حتما به یاد داشته باشید که مدل در ژست باید خیلی طبیعی به‌نظر برسد. ژست عکاسی مردانه می‌تواند در حالات مختلف صورت، حس‌های مختلفی را به بیننده انتقال دهد.

10. نگه داشتن دکمه سر‌دست

هنگامی که نیاز به تاکید بر روی مردانگی مدل دارید، از او بخواهید که دکمه سر‌دست را نگه دارد، جوری که به‌نظر برسد مشغول بازکردن یا بستن دکمه سر‌دست خود است. ژست عکاسی مردانه جلوه‌ی خاصی به عکس میبخشد.

11. ژست متفکر

[one_half]

DXsKrZGnsQUlve3V7 eGVLxFZyFzqx7XuFo3S5Hd4JJsjiHPUKE5FSjE46KKWuTuYeZNAHKhEAiNgXZxiBBntw6xAXIDIvuxYNI4euxhiN26w8Do0ymCbYI lYgqN6IXBVcPGYgN

[/one_half]

[one_half_last]

gQZpWPh YZzMyFO0ICVPctyn0Aar 9pvmxjIRefiVZkY7VSNk 2UTmVCd nv7HvYn9qXpJ8 5EUx0AJqgcuSsLL1jJ zPZIKoONF8ZNZ4Ftb9QmyzN sp9YgSb9B6Y6WirrkXNTp

[/one_half_last]

این حالت یکی از مناسب‌ترین ژست‌های عکاسی مردانه است که می‌تواند احساس را به بیننده منتقل کند. در این حالت مدل باید یک دست را بر روی صورت خود قرار دهد، به عنوان مثال، میتواند انگشتان را اطراف یا روی چانه یا اینکه روی پیشانی خود قرار دهد.

12. یک دست در جیب

8 4r2T0EVZYgo0AINuqhciV4 oiR7ZcQpfdiilgV4kq FkgIgaVXGhYjGqakDcXOayUY8Sh7p7W5fz1huFCy4stFcbhTl9FZ892q9QmLnF8b fStihZFwA xfhNWduzXXG6Xva Z

یک ژست عکاسی مردانه دیگر که تقریبا شبیه به حالت قبلی معرفی شده در همین پست است قرار دادن یک دست در جیب است، این ژست عکس نسبت به قبلی بی‌تفاوتی و آرامش بیشتری دارد. حتی میتوانید از مدل بخواهید که دست دیگر را داخل مو‌های خود یا بر روی شانه خود قرار دهد.

13. نگاه به دور‌دست

gfLw GeLwHEiA8qm 5XNTiG9m7gzm8G PC8 sIGQ8wWy3BKB5qStki2cKvHebpXQea0ZlyLXU pXLS21L48UsDm5DRzAT8kJ uuuT gQkxNBPH9cCoaLktDVJf V TXXVVX59TtR

در پرتره حتما نباید مدل مستقیماْ به دوربین نگاه کند. بعضی مواقع می‌توانید به مدل بگویید تا سر را بالاتر از سطح دوربین بگیرد و به نقطه‌ای نگاه کند. عکس‌ها در این حالت بیشتر واقعی و صمیمانه‌تر به‌نظر می‌رسد.

ژست عکاسی کودکان و نوجوانان

گرفتن عکس از کودکان ممکن است یک فرآیند پیچیده و خسته کننده باشد، زیرا بچه‌ها بسیار غیر قابل پیش بینی هستند و اغلب می‌توانند در هر لحظه کار‌های غیر منتظره‌ای انجام دهند و عکس خراب شود. به همین دلیل عکاس وظیفه دارد صبور و با حوصله باشد و انواع ژست‌ها را از قبل آماده کند تا هر دو،‌ هم عکاس و هم کودک راضی باشند.

1. دویدن

[one_half]

[/one_half]

[one_half_last]

PnorLijPb2f3ugSV gxcLBWb0HJbQWXJqDCqNd4U2CMWpkw6jM7 gKcK3

[/one_half_last]

با این حالت شما می‌توانید براحتی عکاسی را تبدیل به یک بازی کنید که هر کودکی از آن لذت می‌برد. از کودک بخواهید پشت دیوار یا یک درخت پنهان شود و از محلی که پنهان شده کمی فاصله بگیرید، سپس از کودک بخواهید تا از جایی که قرار دارد بیرون بیاید، در حین بیرون آمدن یا دویدن کودکان میتوانید عکس‌های خوبی بگیرید. این کار باعث می‌شود تا عکس‌ها بسیار طبیعی باشند. فراموش نکنید که مواظب کودکان باشید که آسیبی نبینند

2. بالا پریدن

6urZNPt5 msKSgdYWqGmYhFkrwJTiO4AgV AINB5EIpE5q9x8FLrOxIHmnca4lkcOqRKZ

ژست بالا پریدن واقعا بیانگر ماهیت پرانرژی هر کودکی است .از آن‌ها بخواهید که روی زمین و یا حتی روی تخت بپرند و چهره آن‌ها که کاملا احساسات را منتقل می‌کند ثبت کنید.

3. صورت‌های خنده‌دار

[one_half]

gWQYk7nOkqfKqshhgeS60gGb4nE6KdistqbdufU3DBNltf 4 7sGfFCQdmlOVg0Qc5jVqT18ozfnLtB1 OD178J6BejulKO1TjKmZTR2poJ4eE4tYE5KLJQkWd5HQT7 UUrK nm

[/one_half]

[one_half_last]

YSMHBilyJAm83wzqEJsFFH1ompmU6OW2OFKrb n16RaH2SCkq0y cEO7qDHBga7qZkzRpJr5msbBsrIMjORM blEV4q6X0Bhb 6SFuI qrOcWD5IBZtRbc6 Le48AMDcmsVtJC1g

[/one_half_last]

توصیه نمی‌شود از کودکان بخواهید تا در طول عکاسی حالات جدی بر روی چهره خود نشان دهند. به کودک اجازه دهید که چهره‌های شاد و خندان داشته باشد. خلق و خوی بچگانه و بازیگوشانه او را ثبت کنید. ​

4. حالت نشسته

QdvDogToVYbtqmGFaJBelkyigLW41bjLG WrMIl1Xb11TtiHFFRc8W VAWAzgdeoEfrhL7sIv9p0eQK2twyRd

این یکی از ساده‌ترین و قدیمی‌ترین ژست‌ها در عکس‌های پرتره کودکان است. این حالت می‌تواند در طول عکاسی فضای داخلی و خارجی انجام شود. در چنین حالتی، یک مدل کاملا دوست‌داشتنی به نظر خواهد رسید، مخصوصاً با یک لبخند بر روی صورت. ​

5. چرخیدن

9afTYY6tPQ4Dvid m3ZxlP6DN784t9 HJBkH3dYhYUNSthhLhMGlQ8wkM3S8p6FYofU

در این حالت و ژست، شما ممکن است واقعا یک مدل نوجوان را آزاد بگذارید،  چنین ژست پویایی به کودکان کمک خواهد کرد تا احساسات شاد و صادقانه ای را بیان کنند و شما بتوانید تصاویر زیبایی ثبت کنید.

6. عکس‌های اکشن روی زمین بازی

[one_half]

1LQ0j z2RLphh32B2HfWsTxFhlccpXQcw5GMzcv6TPjS8YSJaNLfUnXCjeQ3fw12MZ91cuxF ol83TdySrQJKs7f1fsSZRUM6jmO4Y3oEui4MIj5nyfFC0UncCl8ONaIiCzZ6Ab

[/one_half]

[one_half_last]

GigjO6fWsfntqoj77vEbZsNI RJ20L6mY06L9daUE zZR3viTkagwwYcwQPtvL 1bg4O4KJ11a00hLtH

[/one_half_last]

زمین‌بازی یک مکان راحت واقعی برای کودکان است، جایی که آن‌ها می‌توانند واقعا خودشان باشند. اگرچه آن‌ها بازی می‌کنند و اوقات خوبی دارند، اما شما ممکن است لذت واقعی چهره آن‌ها ثبت کنید. ​

7. دمیدن

16RxlqWAqqi0A19XcR5hlm 7xMQLy3r5b1v3LTvPlbQEz0w96AMTdp7c6cE8oyulGy8 FJYYMNH9n3JILIm9zxbe1PLQAU qhw061WAj k8XGyvpG1G2qqD21ebvB0JrWrJpru8B

از یک کودک بخواهید که اگر می‌خواهد، یک بوسه به سمت دوربین بزند. چنین ژست شیرینی قطعا زیبایی یک مدل را افزایش خواهد داد و جلوه‌ی خاصی به تصویر می‌بخشد. ​

8. خواندن

Z33A80CKS0MO o75bL0Vy1UJyirkxNBAtLgaCFPSiZZhiCM fd G994kRxjc7ZfN7RYDixJcCD6Oh3E0b35a0iwkJhLeF3TOkhxsCKyoFbSD 2MontVMgoiJNGmLe1FVVUTYZm05

هر بچه‌ای ذاتاً بسیار کنجکاو است.  به همین دلیل است که شما می‌توانید کتاب‌هایی برای عکاسی آماده کنید که کودک آن‌ها را ببیند و به آن‌ها علاقه‌مند شود. هنگامی که او به تصاویر نگاه می‌کند یا صفحات را ورق می‌زند، شما آزاد هستید که عکس‌هایی بگیرید که واقعی به نظر برسند.

9. بغل کردن یک اسباب‌بازی

vki6KiXo5XwNfHCHCtbZeISH77xmgodli5SQbDpdyFPNSMD1cN55GGIvhfnT6S0O7fTwQh08TTX46nM62XRklKHjo gpza991niF96KhrOpkJ PRtNHe3a6C2a

برای هر کودکی، یک اسباب‌بازی مورد علاقه چیز ارزشمندی است که می‌توانید به تصویر بکشید. به این ترتیب، در حالی که کودکان در حال بازی کردن و یا در آغوش گرفتن اسباب‌بازی‌ها هستند، احساس آرامش و صلح را برای شما منتقل خواهند کرد تا آن‌ها را ثبت کنید. ​

10. قراردادن دست‌ها روی صورت

aXgDKd5lOsjFzygqSbpPgqAVIQO

این یکی از بهترین ژست‌های پرتره برای کودکان مناسب برای هر سنی است. یک مدل جوان را میتوانید در یک سطح قرار دهید، مدل میتواند روی پا خم شود، یا حتی در این ژست دراز بکشد. ​

11. ژست همراه با حیوانات خانگی

V4CSbUyJYOjFpOSJ580VNLjE 0zWYZi9raMmN H19DhAf1yE9qnTkZOPmc22oXSr5Je39CWce8Pn6IlUwn1uk2sMgIP1t iRnvdReWRl8XGPKGuee va0fWKzJtzYaP6zuo7kI8R

کودکان واقعا حیوانات خانگی و حیوانات خانگی را تحسین می‌کنند. سگ یا گربه خانواده یک کودک را به یک جلسه عکاسی ببرید و عکس‌های شگفت انگیزی با ژست‌های مختلف بگیرید. ​

12. دست‌های جمع‌شده

HJyh5ezNd80aR4bBSSVkc9SU5BCgkUdQiqu1Yo3Udyhnd sTx6Lf7u6QCIZSCTRkq1uAbbob64W2Uh3bPwwhDEH 9SOTcjU2qCQjtzham eY6MNa1jTIzk84EFFwW2s7m 3 Sej9

برای این ژست، شما باید از یک کودک بخواهید تا دست‌هایش را تا کند و هر سطحی که میتواند و راحت تر است تکیه دهد. همچنین می‌توانید به یک مدل بگویید که لبخند بزند، و در نتیجه، یک عکس جذاب خواهید داشت. ​

13. قرارداد دست‌ها در اطراف پا‌ها

gHHU8 de7Yptyn6lTURGPUUR8tTd6XknyxBQqsJFCNqYrKxFnqvXmbqA3hah ZRDQJ 9b8S1BypfJjNwxhFU3jBJn34OXfQGBqISYG15OzHjTDEYhRB5LDT6pTooUm twt5gIbh

اگر برای عکاسی پرتره خلاقانه در فضای باز برای کودکان به یک ژست نیاز دارید، یک ژست عالی است. یک مدل را پیشنهاد کنید که کناری بنشیند و دست‌هایش را دور پاهایش بپیچید. با این ژست، یک پرتره منحصر به فرد و چشمگیر می‌شود. ​

ژست عکاسی خانوادگی

عکاسی خانوادگی می‌تواند مشکلات زیادی ایجاد کند چون شما باید چندین نفر را همزمان بتوانید سازماندهی کنید. با این حال، بعد از مطالعه نکات پرتره ما برای مبتدیان، می‌توانید ژست‌های جالب زیادی پیدا کرده و عکس‌های عالی‌ای بگیرید.

1. ژست کلاسیک

puHQHKUAnjCgyxWcTej1tZBDEqJ5j 7VvYgA6mV1Npp Z9HTL5CynRz79ERdvsXGnczygZ d4h YqTRWA9kG6d0VyaRh822Vuw9lH47wQjUGeUg3ahmDiYXhFCibrsaYHMQVnlGZ

این ژست کلاسیک پرتره خانوادگی باید آغاز عکاسی شما باشد. همه اعضای خانواده را طوری مرتب کنید که همه چیز تا حد ممکن طبیعی و ارگانیک به نظر برسد. والدین را پشت بچه‌ها قرار دهید. آن‌ها می‌توانند کودکان را در آغوش بگیرند تا بر روابط خانوادگی تاکید کنند.

2. ژست اکشن

Z0lMYrell8G55zzEVK tW1NymD9 uhe2uOO1KU3RWhmTRaG39QOiFfYRm6IB4iD1L48LvieIALKp8TIEJp7gaTL EfRMKJkm 4DLrvB0fQen FFsoLUloqdrJcyNt7Y5qZa2HRFD

تصاویری که در حال حرکت هستند معمولا طبیعی و پر از انرژی هستند. از کودکان و بزرگسالان بخواهید که بدوند و بازی رو شروع کنیم دوربین را برای ثبت بهترین لحظات فراغت خانواده آماده کنید.

3. آغوش گروهی

Bs Ha4l6nbiJeqRof00xNo G kCpuhBTFRhL8oQQwqoc6TTSlpg5y5dGSQeqeIglwJifJOx5QyNag7zDAYDW3E mAACp6sOstyQIzyy hti6trzBS4cIVIhee

آغوش گرفتن خانواده یکی از بهترین ژست‌ها در عکاس‌های خانوادگی است. بنابراین، می‌توانید بر رابطه نزدیک و صمیمی در خانواده تاکید کنید.

4. ژست نشستن گروهی

4hhmcaUB gR3b5L62TZkDNqCI20c0K3mnmZyNWxrdCyGzGw1lJwmTkNuaxaitMxR7oS iHnyfXVbNnhqkHbeml4MkCFaYivzeraj6cz4Epy8koPCIVQSY8XyHA 00PpZlBU4F Rh

همه اعضای خانواده را دعوت کنید که بنشینند. به یاد داشته باشید که نباید هیچ شکاف روشنی بین آن‌ها وجود داشته باشد، چون این کار می‌تواند احساس کلی عکس (صمیمیت) را خراب کند.

5. نگاه به جهت مخالف

HR4iiHfP414xgTUFiWMTLVlKRAEtO88Q1ElhLjs3vRhyzBRUCAoUFEw3

همه خانواده به دوربین نگاه نمی‌کنند. برای افزودن کمی گرما و محبت به تصویر، از والدین بخواهید که دستان یکدیگر را بگیرند. این ژست رمانتیک خوب در عکاسی پرتره خانوادگی بر تمام احساسات واقعی بین اعضای خانواده تاکید خواهد کرد.

6. باران کودک

0FbF1D NPWDqW1RkZEkTwM6W97mWqOmMNpGZkEEdI5teE7x Ld410AsSp

پرتاب بچه‌ها به بالا، مراقب باشید اگر قبلا اینکار را انجام نداده‌اید و از اینکه کودک از ارتفاع میترسد یا خیر اطلاع ندارید مراقب باشید و این اقدامات را امتحان نکنید.

7. هم‌سطح چشمان کودکان

اگر می‌خواهید بخشی از نزدیکی و اتحاد را دریافت کنید، از بزرگسالان بخواهید که خم شوند یا نزدیک کودک زانو بزنند تا هم سطح یکدیگر شوند. سعی کنید از زاویه‌ای عکس بگیرید که هم سطح چشمان کودکان باشید، این نوع ژست عکس خانوادگی ترکیب زیبایی را تشکیل می‌دهد و تعادل را در عکس برقرار می‌کند.

8. بوسیدن بچه

از پدر و مادر بخواهید که در هر دو صورت بچه شان را ببوسند، این نوع عکس‌ها بسیار زیبا خواهند شد.

9. دراز‌کشیدن خانواده کنارهم

با توجه به نکات عکاسی پرتره خوب، تعامل بین اعضای خانواده همیشه ایده خوبی برای ثبت تصاویر است. از همه بخواهید دراز بکشند و آماده باشند تا لبخندهای شاد را درک کنند. اگر از بالا عکس بگیرید، زیباترین عکس‌ها گرفته می‌شوند. این ژست برای خانواده‌های بزرگ فوق‌العاده عالی به نظر می‌رسد.

10. پشت به پشت

08q

شما می‌توانید از این حالت و ژست استفاده کنید وقتی که خانواده شامل تعداد زیادی از افراد است. به عنوان یکی از بهترین ژست‌های ممکن، می‌توانید والدین را در حالت نشسته به عقب قرار دهید. بچه‌ها باید نزدیک بزرگ‌ترها بنشینند. این نوع عالی از بهترین ژست‌های پرتره برای خانواده‌های بزرگ است.

این نکات ساده را دنبال کنید و پرتره‌های شگفت‌انگیز بگیرید. از ایده‌های ذکر شده در بالا استفاده کنید و قطعا نتایج فوق‌العاده‌ای به دست خواهید آورد. شما همچنین می‌توانید این ایده‌ها را خودتان امتحان کنید. از تخیل خود استفاده کنید و یک عکاس پرتره موفق شوید.

نظر دهید
   پاسخ دهید

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   با دیجی سنتر

   لوگوی دیجی سنتر

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده... بیشتر بدانید.

   logo-kasbokar
   اینماد
   logo-samandehi
   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo