مدیاتک بزرگ ترین فروشنده چیپ ست تلفن هوشمند 2020 شد

مدیاتک با فروش بیش از 100 میلیون چیپ ست تلفن هوشمند در راس قرار گرفت

مدیاتک با پشت سر گذاشتن کوالکام در بازار جهانی، به بزرگترین فروشنده چیپست تلفن های هوشمند در جهان تبدیل شده است. طبق گزارش اخیر، بیش از 100 میلیون چیپ ست در 3 ماه سوم سال 2020 به فروش رسیده است. این گزارش ها به افزایش تقریباً 5 درصدی در مقایسه به میزان فروش سال قبل اشاره دارد.

این موفقیت کمپانی مدیاتک را شرکت تحقیقاتی Counterpoint اعلام کرده است. بر اساس داده های Counterpoint، مدیاتک با 31 درصد سهم از بازار در مقابل 29 درصد سهم بازار کوالکام در صدر این لیست است. به گفته Dale Gai، مدیر تحقیقات Counterpoint، عامل اصلی رشد سریع این کمپانی، تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده آمریکا علیه هواوی بوده است.

مدیاتک بزرگ ترین فروشنده چیپ ست تلفن هوشمند 2020 شد

البته کوالکام هنوز اولین انتخاب گوشی های 5G است. 39٪ تلفن های هوشمند 5G فروخته شده در سراسر جهان از چیپ ست این شرکت استفاده می کنند. پس باید گفت کوالکام هم بزرگترین فروشنده چیپست 5G در سه ماه پایانی سال 2020 است.

بعلاوه طبق گزارش منتشر شده، تقاضا برای تلفن های 5G در سه ماهه سوم سال 2020 دو برابر شده است. احتمالا این رقم بیشتر هم خواهد شد، علاوه بر این یک سوم از کل تلفن های هوشمندی که در سه ماهه چهارم سال 2020 به بازار عرضه شده اند، از قابلیت 5G برخوردار هستند، باید صبر کنیم و ببینیم کوالکام میتواند جایگاه خود را در بخش 5G حفظ کند یا نه.

مدیاتک بزرگ ترین فروشنده چیپ ست تلفن هوشمند 2020 شد

در پایان، با بیشتر شدن تقاضا برای خرید تلفن های هوشمند مجهز به 5G، باید منتظر رقابت شرکت های سازنده تراشه در بخش 5G نیز باشیم.

 

 

نظر دهید
   پاسخ دهید

   با دیجی سنتر

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   logo-samandehi
   اینماد
   logo-kasbokar

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید ، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده.

   ارتباط با دیجی سنتر :

   تهران، سیدخندان، ابتدای رسالت شرق، نرسیده به خیابان دبستان، نبش کوچه باقری پلاک 1 طبقه سوم

   شماره تماس : 02188451003

   کد پستی : 1631773115

   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo