اینستاگرام در حال توسعه سیستم بررسی و هشدار بر روی تصاویر

اینستاگرام در روز دوشنبه در وبلاگ خود اعلام کرد که در حال گسترش یک سیستم بررسی محتویات تصاویر در سطح جهان است. با توسعه این سیستم، شخص ثالث بررسی کننده اطلاعات منتشر شده توسط کاربران اینستاگرام در سراسر جهان را بررسی و مرور خواهد کرد. به منظور کاهش شیوع و اشتراک گذاری تصاویر و اطلاعات غلط، اینستاگرام از برچسب های هشدار دهنده بر روی تصاویر استفاده میکند.

اینستاگرام در حال توسعه سیستم بررسی و هشدار بر روی تصاویر با اطلاعات غلط

اینستاگرام در حال توسعه سیستم بررسی و هشدار بر روی تصاویر با اطلاعات غلط

از آنجایی که نرم افزار های برای ویرایش عکس و ساخت هرگونه تصاویر جعلی یا … ساخته شده است، اینگونه تصاویر به سرعت در فضای مجازی پخش شده و آنها را میتوان در بیشتر شبکه های اجتماعی پیدا کرد. این ویرایش ها میتوانند مانند هواپیماهای در حال حرکت در یک خط یا وجود یک کوسه در استخر باشد که البته ما تو ایران نمونه های بارز این چیزارو زیاد دیدیم !

در این سیستم اینستاگرام به جای حذف اینگونه تصاویر از برچسب های هشدار دهنده روی آنها استفاده میکنند تا کاربرانی که تصاویر را مشاهده میکنند بتوانند اخطار “اطلاعات نادرست” را ببینند و پس از آن در پایین تصویر کاربران میتوانند بررسی کننده های تصویر را مشاهده کنند و دلیل اینکه این عکس دارای برچست اطلاعات اشتباه و تصویر ساختگی هست را مشاهده کنند.

هنگام مشاهده این پست ها کاربران یک برچسب هشداردهنده قرمز روشن را مشاهده میکنند که متن آن به این صورت میباشد “ببینید که چرا بررسی کننده های تصویر اطلاعات این عکس را غلط میدانند.” میتوانید با انتخاب هر کدام از بررسی کننده ها دلیل اینکه این تصویر برچسب گذاری شده را بصورت کامل مطالعه کنید. کاربران همچنان مانند گذشته میتوانند اینگونه تصاویر را به اشتراک بگذارند اما قبل از آن به کاربران هشدار داده میشود که اطلاعات درون این تصویر ساختگی یا غیر واقعی است.

مطلب پیشنهادی:  سیگما لنز 16-28 میلی‌متری F2.8 را برای مانت‌های L و E معرفی کرد.

حساب های کاربری که که بصورت مداوم این تصاویر را ارسال میکنند تصاویر آنها از صفحه هشتگ ها و Explore حذف خواهد شد. همچنین در قسمت گزارش یا همان Report نیز کاربران میتواندد بصورت دستی گزارش بدن که تصویری دارای محتوای ساختگی و جعلی است.

این توسعه در زمانی صورت گرفت که نگرانی های اینستاگرام در مورد نقشی که میتواند درگسترش اطلاعات در انتخابات 2020 داشته باشد زیاد شد، این شرکت گفته از همین حالا بصورت خودکار این محتوا در فیسبوک نیز به عنوان اطلاعات غلط نیز برچسب گذاری مییشود بخاطر اینکه فیسبوک هم یک پلت فرم به شدت روی این مسائل حساس است و در مورد اخبار جعلی زیاد مورد انتقاد قرار گرفته .

 

نظر دهید

   پاسخ دهید

   با دیجی سنتر

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   logo-samandehi
   اینماد
   logo-kasbokar

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید ، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده اند.

   ارتباط با دیجی سنتر :

   تهران، سیدخندان، ابتدای رسالت شرق، نرسیده به خیابان دبستان، نبش کوچه باقری پلاک 1 طبقه سوم

   کد پستی : 1631773115

   دیجی سنتر
   Logo