نحوه استفاده از ابزار Magic Wand در فتوشاپ

فتوشاپ راه های زیادی برای روتوش عکس ها به کاربران خود ارائه می دهد که برخی از ابزارهای انتخاب نادیده گرفته می شوند. ابزار Magic Wand یکی از این ابزارهاست. اما ابزار Magic Wand می تواند برای تغییر رنگ و ظاهر پس زمینه شما مفید باشد. بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه استفاده از ابزار انتخاب عصای جادویی به نفع خود بیندازیم.

ابزار عصای جادویی چیست؟

ابزار Magic Wand یک ابزار انتخاب است. این امکان را به شما می دهد تا به سرعت مناطقی از تصاویر خود را انتخاب کرده و ویرایش های مستقلی روی آن انجام دهید. اغلب برای انتخاب زمینه های جامد و مناطق رنگی استفاده می شود. به عنوان مثال، روی تصویری با شیب مشخص یا ویژگی‌های تار کار نمی‌کند.

همچنین می‌توانید پس‌زمینه یک عکس را بدون جابجایی یا تغییر موضوع عکس عوض کنید. این برای عکاسی از محصول یا عکس های تجارت الکترونیک بسیار مفید است. برخلاف ابزار Quick Selection، پیکسل ها را بر اساس شباهت در رنگ و تن در یک تصویر انتخاب می کند. ابزار Magic Wand به‌جای جستجوی مرزهای متمایز، بوم را برای رنگ‌های مشابه جستجو می‌کند تا انتخابش را ایجاد کند.

با ابزار Magic Wand روی بخشی از تصویر خود کلیک کنید. فتوشاپ پیکسل ها را با پیکسل های قسمت دیگری از تصویر مطابقت می دهد. می‌توانید از نوار گزینه‌ها برای اصلاح بیشتر نحوه نگاه فتوشاپ به آن پیکسل‌ها استفاده کنید.

گزینه های ابزار Magic Wand

سطح تحمل Tolerance Level

Tolerance حساسیت در مقادیر درخشندگی یک رنگ مشخص را افزایش یا کاهش می دهد. هرچه این عدد بیشتر باشد، محدوده مقادیر درخشندگی که در انتخاب گنجانده می شود، بیشتر می شود. پیش فرض روی 32 تنظیم شده است، اما می توانید تا 255 بالا بروید. به عنوان مثال، اگر مقدار 50 را انتخاب کنید، به این معنی است که فتوشاپ مقادیر روشنایی را 50 درجه روشن تر و تیره تر از ناحیه ای که روی آن کلیک کرده اید انتخاب می کند. این انتخاب را به 100 تغییر دهید و این مقدار دو برابر خواهد شد. اگر فقط می خواهید مقدار دقیق تن هایی را که روی آنها کلیک کرده اید انتخاب کنید، می توانید 0 را برای مقدار Tolerance انتخاب کنید.

Photoshop Magic Wand Tolerance

پیوسته Contiguous

Contiguous انتخاب می کند که پیکسل های انتخاب شده در کنار یکدیگر باشند یا خیر. این به شما این امکان را می دهد که انتخاب خود را به یک منطقه خاص محدود کنید، یا با یک کلیک مناطق زیادی را در سراسر تصویر انتخاب کنید.

Photoshop Magic Wand Contiguous

ضد مستعار Anti-Alias

هنگامی که anti-alias را انتخاب می کنید، فتوشاپ لبه های انتخاب شما را صاف می کند. انتقال رنگ بین انتخاب و بقیه عکس را ملایم می کند. این گزینه ای است که با سایر ابزارهای انتخاب موجود در فتوشاپ نیز کار می کند. انتخاب هایی با ظاهری واقع گرایانه ایجاد می کند که یکپارچه با هم ترکیب می شوند.

Photoshop Magic Wand Anti Alias

نحوه استفاده از ابزار Magic Wand برای انتخاب بر اساس رنگ

این ابزار مخصوصاً برای تصاویری که دارای پس‌زمینه رنگی هستند بسیار مفید است. همچنین می‌توانید از آن برای تصاویری استفاده کنید که دارای لحن خاصی هستند. در تصویر زیر، من می خواستم پس زمینه را برای چیزی پر جنب و جوش تر و دراماتیک تر تغییر دهم. من رنگی می خواهم که تضاد خوبی با گل داشته باشد.

magic wand photoshop flower

برای استفاده از ابزار Magic Wand، آن را از نوار ابزار فتوشاپ انتخاب کنید. می توانید آن را در زیر ابزار انتخاب سریع پیدا کنید. همچنین می توانید از W برای میانبر استفاده کنید.

Photoshop Magic Wand Tool

 • برای انتخاب رنگ نمونه روی ناحیه کلیک کنید.
 • در نوار گزینه ها، تنظیمات خود را برای Tolerance، Contiguous و Anti Alias انتخاب کنید.
 • برای انتخاب رنگ روی تصویر کلیک کنید.
 • اگر می‌خواهید رنگ‌های مشابه را در همه لایه‌های قابل مشاهده انتخاب کنید، > Sample All Layers را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید فقط از لایه فعلی نمونه بگیرید، علامت را بردارید.

در تصویر گل، عصای جادویی کار بسیار خوبی برای انتخاب منطقه ای برای تغییر انجام داد، که با «مورچه های راهپیمایی» مشخص می شود. هر چیزی که در این منطقه باشد در انتخاب گنجانده خواهد شد.

photoshop selection marching ants

 • این انتخاب را می توان با نگه داشتن > کلید Alt/Option (افزودن) یا > کلید Shift (تفریق) و کشیدن قسمت انتخابی، بیشتر اصلاح کرد.
 • هنگامی که انتخاب خود را انجام دادید، >Ctrl/Cmd + D را فشار دهید تا سطح Tolerance را حذف و تنظیم کنید.
 • باز هم، اگر تحمل را افزایش دهید، فتوشاپ طیف وسیع تری از رنگ ها را انتخاب می کند. هر منطقه ای که ممکن است در انتخاب اولیه شما نادیده گرفته شده باشد، اکنون شامل می شود. همچنین، اگر Contiguous را روشن کنید، فتوشاپ فقط از مناطق متصل انتخاب می کند.
 • برای تصویر، سطح تحمل مناسب 100 بود.
 • هنگامی که انتخاب خود را انجام دادید، Ctrl/Command + J را فشار دهید تا یک کپی از لایه ایجاد شود. این به من یک لایه با پس‌زمینه شفاف می‌دهد و به من نشان می‌دهد چه چیزی جایگزین خواهد شد.

Photoshop Magic Wand Transparent Layer

پس از انجام این کار، به لایه دیگری برای رنگ پس زمینه نیاز دارید. به سمت راست پایین فضای کاری خود بروید و نماد ایجاد لایه جدید را انتخاب کنید.

Photoshop New Layer Icon 1

این لایه را به زیر لایه شفاف بکشید. برای انتخاب رنگ پس‌زمینه، Edit and then choose >Fill را انتخاب کنید. مطمئن شوید که رنگ را از منو انتخاب کرده اید. با این کار انتخابگر رنگی ظاهر می شود که به شما امکان می دهد دقیقاً رنگی را که می خواهید به عنوان پس زمینه استفاده کنید انتخاب کنید. برای افزودن این رنگ پر شده به پس زمینه خود، Hit >Ok را بزنید.

Photoshop Magic Wand Fill Layer

photoshop magic wand layers

Photoshop Magic Wand Background Change

بنابراین باز هم مراحل دقیق به شرح زیر است:

 • با ابزار Magic Wand Tool انتخاب کنید. انتخاب را در صورت نیاز با استفاده از >Alt/Opt یا >Shift اصلاح کنید.
 • با زدن Ctrl/Command + J یک لایه جدید ایجاد کنید
 • یک لایه جدید ایجاد کنید تا یک لایه “fill” جداگانه ایجاد کنید.
 • آن لایه را به زیر لایه شفاف بکشید.
 • به Edit > Fill را انتخاب کنید
 • روی Color کلیک کنید
 • با انتخابگر رنگ، رنگی را که می خواهید در پس زمینه خود انتخاب کنید
  Hit >OK را بزنید

رایج ترین سوالات عصای جادویی

چگونه می توانم عصای جادویی را در فتوشاپ تنظیم کنم؟

می توانید تنظیمات ابزار Magic Wand را در نوار گزینه انجام دهید. انتخاب Tolerance میزان نمونه برداری از نواحی رنگی را تغییر می دهد. بررسی Contiguous اطمینان حاصل می کند که فقط رنگ هایی که در کنار یکدیگر هستند انتخاب شده اند.

چگونه ابزار جادویی عصا را خاموش می کنید؟

برای خاموش کردن ابزار Magic Wand، Control (Windows) یا Command (mac) + D را فشار دهید. D مخفف “Deselect” است و یکی از رایج ترین میانبرهایی است که در فتوشاپ استفاده می شود.

نتیجه

استفاده از ابزار Magic Wand در برخی از تصاویر می تواند کمی مشکل باشد. در مورد دیگران، می تواند یک ابزار مفید باشد که می تواند با چند مرحله سریع و آسان به شما نتایج عالی بدهد. دفعه بعد که می خواهید رنگ پس زمینه جامد را به سرعت تغییر دهید، آن را امتحان کنید. یا از آن استفاده کنید تا آسمان در تصویرتان پویاتر به نظر برسد.

منبع

3 نظرات
نمایش همه مفید ترین بالاترین امتیاز پایین ترین امتیاز نظر خود را بنویسید
 1. سلام تو فتوشاپ من همچنین گزینه ای وجود نداره ؟ چجوری میتونم فعالش کنم ؟

  • درود
   در بخش “نحوه استفاده از ابزار Magic Wand برای انتخاب بر اساس رنگ” به عکس دوم که از نوار ابزار فتوشاپه توجه کنید روی اون نقطه راست کلیک کنید تا ابزار magic wand رو مشاهده کنید.

  پاسخ دهید

  خدمات مشتریان

  راهنمای خرید

  با دیجی سنتر

  لوگوی دیجی سنتر

  دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده... بیشتر بدانید.

  logo-kasbokar
  اینماد
  logo-samandehi
  تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
  دیجی سنتر
  Logo