بیوه غمگین از تسلا به خاطر تصادف و انفجار مرگبار مدل 3 شکایت کرد

یک بیوه عزادار پس از تصادف شوهرش  با مدل 3 در سال 2020 و انفجار و آتش‌سوزی که منجر به مرگ او شد، از تسلا شکایت می‌کند.

شاکی، جیونگ یون، مدعی است که تسلا در طراحی، ساخت، توزیع و فروش خودروی شوهرش در “شرایط معیوب و خطرناک غیرمنطقی” نقش داشته است که در نهایت منجر به مرگ او شده است.

بر اساس شکایتی که در دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک منطقه ای ایالات متحده ارائه شده است.

10525171 041821 ktrk tesla crash the woodlands haldeman vid

جیونگ وو هان، 46 ساله، در 12 مارس 2022، در حال رانندگی تسلای خود در پارک وی بین ایالتی Palisades در شهرستان راکلند، نیویورک، بود که خودرو دچار اختلال شد و با یک درخت برخورد کرد و بلافاصله آتش گرفت. یون ادعا می کند که شوهرش از تصادف اولیه جان سالم به در برده، اما خودرو سریع دچار آتش سوزی شده و در نتیجه سرعت بالای آتش سوزی وو هان در خودرو گیر افتاده است. تصاویر هم غرق شدن، پوسته سوخته یک وسیله نقلیه را نشان می دهد.

بر اساس گزارش The Daily Voice، آتش نشانان Nanuet که به این تصادف واکنش نشان دادند، گفتند که خاموش کردن آتش پس از آتش گرفتن باتری لیتیوم یون خودرو “بسیار دشوار” بود.

هنگامی که یک باتری لیتیوم یونی پاره می شود، فرآیندی به نام فرار حرارتی اتفاق می افتد که منجر به افزایش شدید دما و فشار سلول باتری، همراه با انتشار گاز قابل اشتعال می شود. گاز قابل اشتعال می تواند از دمای بالای باتری مشتعل شود و در نتیجه آتش سوزی سریعی ایجاد شود که خاموش کردن آن دشوار است و بخارات سمی منتشر می کند.

باتری‌های تسلا تمام طول و عرض کف وسایل نقلیه‌اش را می‌پوشاند و آتش را بسیار فراگیرتر می‌سازد.

آتش نشانان بیش از 1000 گالن آب برای خاموش کردن آتش استفاده کردند.

3285400 033018 kgo tesla crash side img Image 00 00 0706

یون ادعا می کند که تسلا به شدت مسئول مرگ شوهرش است. او خودروساز را متهم به ساخت خودرویی می‌کند که در طراحی و ساخت آن معیوب بوده و قابل تصادف نیست. یون همچنین ادعا می کند که تسلا به دلیل سهل انگاری و نقض ضمانت ضمنی تجارت مقصر است.

شاکی خواستار محاکمه هیئت منصفه است و تمام خسارات قابل جبران از طریق قانون از جمله خسارت واقعی، دستمزد از دست رفته و ظرفیت کسب درآمد، از دست دادن راهنمایی والدین، ناراحتی عاطفی، خسارات تنبیهی و غیره را درخواست می کند.

در سال‌های اخیر آتش‌سوزی‌های زیادی در اثر تصادفات تسلا رخ داده است که به دلیل ماهیت قابل اشتعال باتری‌های لیتیوم یون است. در ماه جولای، یک دستگاه تسلا با یک خانه در نیویورک تصادف کرد و باعث آتش سوزی شد که دو نفر را کشت. در همان ماه، یک تسلا دیگر با پارکینگ مدرسه ابتدایی در کالیفرنیا تصادف کرد و باعث شعله ور شدن خودرو شد.

TechCrunch با اداره ملی ایمنی بزرگراه های ترافیکی تماس گرفته است تا مشخص کند آیا این آژانس در حال بررسی آتش سوزی های مربوط به تصادفات تسلا است یا خیر.

tesla thumb

NHTSA در حال حاضر در حال بررسی از دست دادن کنترل فرمان برقی تسلا است، و آژانس ده‌ها بررسی تصادف ویژه را در مورد خودروهای تسلا که در آن راننده مشکوک به استفاده از Autopilot (سیستم کمک راننده پیشرفته تسلا) قبل از تصادف بود ، آغاز کرده است.

نظر دهید
   پاسخ دهید

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   با دیجی سنتر

   لوگوی دیجی سنتر

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده... بیشتر بدانید.

   logo-kasbokar
   اینماد
   logo-samandehi
   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo