Apple iPhone XR پرفروش‌ترین گوشی هوشمند سال 2019 شد

بر طبق آمارهای منتشر شده برخی از پرفروش‌ترین گوشی‌های امسال توسط کمپانی اپل تولید شده است. در جهان Apple iPhone XR پرفروش‌ترین گوشی هوشمند سال 2019 شد و توانست 3 درصد از فروش گوشی‌های هوشمند در سرتاسر جهان را به خود اختصاص بدهد. در رتبه دوم فروش، گوشی آیفون 11 قرار داشت که 2.1 درصد از فروش را به خود اختصاص داد. این آمار زمانی جالب می‌شود که بدانید این گوشی از ماه سپتامبر فروش خود را آغاز کرد و تنها در چهار ماه به چنین میزان فروشی دست پیدا کرده است.
اپل همچنین موفق به کسب چند پله دیگر در لیست 10 گوشی پرفروش سال 2019 شد. آیفون 8 در جایگاه ششم، 1.2 درصد از فروش را به خود اختصاص داده است، در حالی که آیفون 11 پرو مکس، آیفون 7 و آیفون XS مکس به ترتیب در رتبه‌های هشتم، نهم و دهم قرار دارند.
شرکت اپل اما در این موفقیت تنها نبود و سامسونگ نیز توانست فروش خوبی با گوشی‌های هوشمند خود به ثبت برساند. دو گوشی گلکسی A50 سامسونگ با 1.8٪ در جایگاه سوم و گلکسی A10 با 1.7٪ در رده چهارم قرار گرفت.
نکته قابل توجه در این لیست قرار نگرفتن محصولی از هواوی، به عنوان دومین تولید کننده گوشی هوشمند در جهان، در لیست 10 گوشی پرفروش سال 2019 بود. به احتمال زیاد این عدم موفقیت هواوی به خاطر ممنوعیت‌های تجاری که دولت ایالت متحده برای این برند اعمال کرده است و در کنار آن ممنوعیت استفاده از برنامه و خدمات گوگل برای محصولات این برند است. آمار فروش بسته به منطقه کاملا تغییر می‌کند. به عنوان مثال هیچ گوشی آیفونی در لیست 5 گوشی پرفروش کشور چین قرار ندارد و گوشی‌هایی از برندهای Oppo ، Vivo و Huawei در این لیست حضور دارند. Oppo A5 با 4 درصد پرفروش‌ترین گوشی هوشمند در چین بود، این در حالی است که Oppo A9 با 3 درصد در رتبه دوم قرار گرفت.
براساس این گزارش ها، هر پنج تلفن هوشمند پرفروش در آمریکای شمالی در سال 2019، آیفون بودند که با توجه به اینکه آیفون‌ها حدود 50 درصد از فروش تلفن‌های هوشمند در منطقه آمریکا شمالی را تشکیل می‌دهند، این میزان فروش تعجب آور نیست. در رتبه اول آیفون XR قرار دارد که 12 درصد از فروش گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده بود. در حالی که اپل به جایگاه پنج گوشی هوشمند پرفروش در آمریکای شمالی رسیده است، سامسونگ همین کار را در خاورمیانه و آفریقا تکرار کرده است، جایی که در رتبه اول فروش سامسونگ گلکسی A10 قرار گرفته و پس از آن Galaxy A2 Core ، Galaxy A50 ، Galaxy A20 و Galaxy S10 قرار دارند. بر طبق گزارش فروش منتشر شده، هیچ یک از تلفن‌های پرفروش سال 2019 دارای قابلیت 5G نبودند اما احتمالاً این اتفاق در سال 2020 خواهد افتاد. انتظار می‌رود اپل محصولات 5G خود را در سال 2020 معرفی کند و سایر تولید کنندگان احتمالاً فناوری 5G را در محصولات جدید خود به کار ببرند.

مطلب پیشنهادی:  بررسی اولیه Canon EOS R10

نظر دهید

   پاسخ دهید

   با دیجی سنتر

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   logo-samandehi
   اینماد
   logo-kasbokar

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید ، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده اند.

   ارتباط با دیجی سنتر :

   تهران، سیدخندان، ابتدای رسالت شرق، نرسیده به خیابان دبستان، نبش کوچه باقری پلاک 1 طبقه سوم

   کد پستی : 1631773115

   دیجی سنتر
   Logo