آموزش

7 نکته برای عکاسی با نوشیدنی خوشمزه

Drink photography workflow

عکاسی با نوشیدنی، مانند عکاسی از غذا، ممکن است دشوار به نظر برسد، اما در واقع زمانی که چند تکنیک را بدانید بسیار آسان است . در این مقاله، من 7 نکته برتر خود را برای تصاویر زرق و برق دار از نوشیدنی ها، از جمله:

 • بهترین راه‌ها برای استایل دادن به نوشیدنی‌هایتان
 • نحوه مدیریت نور عکاسی نوشیدنی
 • روشی گام به گام برای عکاسی اسپلش

برای تبدیل شدن به یک عکاس ماحر نوشیدنی آماده هستید؟ پس بیایید درست با اولین نکته من شروع کنیم:

1. قبل از عکسبرداری صحنه های خود را با دقت ترکیب کنید

Drink photography styling 1

Canon 70D | 28mm | f/2.8 | 1/200s | ISO 100

بهترین عکس های نوشیدنی به خوبی ترکیب بندی شده اند، به این معنی که باید به موقعیت عناصر در قاب دقت کنید. نحوه چیدمان نوشیدنی و هر مورد کمکی به بیننده کمک می کند تا تصویر را پردازش کند و داستان خاصی را روایت کند. برای ایجاد یک ترکیب بندی خوب، با تعیین نوعی “قاعده” ترکیبی یا دستورالعملی که می خواهید استفاده کنید، مانند مارپیچ طلایی، شروع کنید.

بعد، موضوع اصلی خود را تنظیم کنید به عبارت دیگر، نوشیدنی، سپس به سراغ لوازم جانبی بروید. مطمئن شوید که آنها را طبق دستورالعمل ترکیبی که انتخاب کرده اید مرتب کنید. برای مثال، اگر با مارپیچ طلایی کار می کنید، پایه ها را در امتداد منحنی که به نوشیدنی منتهی می شود قرار دهید.

همچنین باید به انتخاب لوازم خود دقت کنید. توصیه می‌کنم با پالت رنگ و سبکی متناسب با حال و هوای عکس کار کنید. به عنوان مثال، اگر نوشیدنی نارنجی است، می‌توانید از لوازم سبز برای اضافه کردن کنتراست یا از لوازم نارنجی استفاده کنید تا صحنه تک رنگ‌تر شود.

اگر در تلاش برای ارائه ایده های پایه هستید، به مواد تشکیل دهنده خود نگاه کنید. می توانید برگ نعناع، ​​شکر، تکه های لیمو و موارد دیگر را اضافه کنید. نوع شیشه نیز مهم است. برخی از نوشیدنی ها دارای لیوان های خاص هستند، بنابراین مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام دهید! اگر نوشیدنی با نوع لیوان مرتبط نیست، لیوانی را انتخاب کنید که به خوبی با صحنه کلی کار کند.

در نهایت، ممکن است بخواهید روی نوشیدنی «آرایش» بزنید. عکاسان حرفه ای مواد غذایی اغلب حباب های تراکم یا یخ زدگی روی شیشه ایجاد می کنند که ظاهری عالی را تضمین می کند و ماندگاری بیشتری نسبت به حباب های طبیعی یا یخ زدگی دارد. در واقع، افرادی هستند که در این نوع از سبک‌های غذایی تخصص دارند و با عکاسان برتر کار می‌کنند اگرچه برخی از عکاسان از ظاهری طبیعی‌تر حمایت می‌کنند، و در پایان کار، این امر واقعاً به شما بستگی دارد.

2. یک گردش کار خاص را دنبال کنید

Drink photography workflow

Canon 70D | 90mm | f/16 | 1/6s | ISO 100

در عکاسی با نوشیدنی، ترتیب تهیه ست بسیار مهم است. نوشیدنی ها و وسایل باید در عکس نهایی تازه به نظر برسند، بنابراین با قرار دادن یک ساختگی برای نوشیدن نوشیدنی واقعی شروع کنید.

سپس لوازمی را که قرار نیست تازه باشند، اضافه کنید، به خصوص آنهایی که به دلیل انعکاس نور گرفتن آنها دشوار است. همچنین می‌توانید لوازم جدید اضافه کنید، اما بدانید که آنها باید قبل از عکس نهایی تعویض شوند.

سپس، صحنه خود را روشن کنید و تنظیمات نوردهی خود را تنظیم کنید. هنگامی که همه چیز آماده شد، لوازمی را که تازه به نظر نمی رسند، جایگزین کنید و نوشیدنی اصلی را قرار دهید (یعنی آن را با ساختگی عوض کنید). اگر می‌خواهید فراستینگ یا غلیظ را تهیه کنید، ادامه دهید، سپس آن را به مجموعه اضافه کنید.

آخرین مرحله این است که نوشیدنی را در لیوان بریزید. بسیاری از مایعات دارای فوم، حباب یا نشانه‌های دیگری هستند که نشان می‌دهند آیا تازه سرو شده‌اند یا برای مدت طولانی نشسته‌اند، و هدف این است که تا حد امکان ظاهری واقعی داشته باشید.

منظورم این نیست که شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا عکس بگیرید، اما اگر بتوانید این روند کار را دنبال کنید و سپس نوشیدنی را بریزید، عکس های شما همیشه تازه و جذاب به نظر می رسند!

3. از نور مناسب استفاده کنید

Drink photography lighting reflections

Canon 70D | 17mm | f/22 | 1/125s | ISO 200

نور طبیعی برای عکاسی از غذا و نوشیدنی کار می کند، اما نور مصنوعی زندگی شما را بسیار آسان تر می کند زیرا کنترل بیشتری بر بازتاب ها خواهید داشت. توجه داشته باشید که برای ایجاد عکس های عالی به تجهیزات استودیو زیادی نیاز ندارید. شما می توانید با یک بارق یا اسپید لایت عکس بگیرید و همچنان نتایج عالی بگیرید.

در صورت امکان، در یک محیط تاریک عکاسی کنید. در غیر این صورت، به یک فلاش قدرتمند برای غلبه بر نور محیط نیاز دارید. برای اطمینان از اینکه هیچ یک از نورهای محیط در تنظیمات شما اختلال ایجاد نمی کند، با گرفتن عکس بدون فلاش شروع کنید باید کاملا سیاه باشد.

سپس شروع به اضافه کردن چراغ ها و اصلاح کننده ها یک به یک کنید. بعد از هر اضافه شدن جدید می توانید یک عکس آزمایشی بگیرید. و همانطور که تصاویر تست را بررسی می کنید، به بازتاب ها دقت کنید!

در مورد تنظیمات نور:

نور پس زمینه یک انتخاب بسیار محبوب است. بازتاب را محدود می کند و به نوشیدنی های شفاف درخشندگی خاصی می بخشد. نورپردازی کناری نیز محبوب است، به‌ویژه برای صحنه‌هایی با نوشیدنی‌های متراکم‌تر و یا عناصر پیش‌زمینه که باید روشن به نظر برسند. سافت باکس ها و استریپ باکس ها به شما کمک می کنند تا یک انعکاس سفید چشم نواز در لبه شیشه ایجاد کنید. شما می توانید از نور سخت استفاده کنید و بازتاب ها و سایه ها را در ترکیب بندی قرار دهید. این رویکرد در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی بسیار مرسوم است.

4. لوازم ضروری را حتما همراه داشته باشید

Drink photography tips
Canon 70D | 45mm | f/22 | 1/160s | ISO 100

هر عکاسی از نوشیدنی به تعدادی لوازم جانبی نیاز دارد. اینها بخشی از یک کیف لوازم عکاسی استاندارد نیستند، اما اقلام ضروری برای عکاسان نوشیدنی هستند.

در اینجا لیست لوازم جانبی کلیدی برای داشتن آمده است:

 • یک پارچه میکروفیبر این به تمیز کردن شیشه کمک می کند. هر پارچه ای می تواند کار کند، اما میکروفایبر بسیار جاذب است و پرز از خود باقی نمی گذارد.
 • دستکش. برای جلوگیری از اثر انگشت، همیشه باید لیوان های نوشیدنی را با دستکش استفاده کنید. دستکش های نخی خوب هستند، اما می توانند مقداری پرز از خود به جای بگذارند. دستکش های لاتکس حتی بهتر هستند.
  یک قیف برای جلوگیری از پاشیدن لیوان تمیز، از قیف برای ریختن نوشیدنی استفاده کنید.
 • کاتر یا چاقوی تیز. شما اغلب نیاز به برش گیاهان یا تزئینات برای حالت دادن به صحنه های نوشیدنی خود دارید. یک چاقوی کند می تواند مورد را خراب کند، بنابراین همیشه یک کاتر خوب یا یک چاقوی تیز به همراه داشته باشید.
 • یک سرنگ و یک قطره چشم. می‌توانید از اینها برای ایجاد پاشش استفاده کنید یا در صورت لزوم قطره‌ها را با دقت بریزید.

5. کمی عکاسی اسپلش را امتحان کنید

Drink Photography splash

Canon 70D | 17mm | f/5.6 | 1/200s | ISO 100

عکاسی اسپلش عالی به نظر می رسد، و همچنین خیلی سخت نیست. به دو عنصر کلیدی نیاز دارد:

 • سرعت شاتر سریع
 • صبر زیاد

در حال حاضر، بهترین شات های اسپلش در واقع کامپوزیت هستند. به عبارت دیگر، چندین عکس به هم چسبانده می شوند تا فایل نهایی کاملی ایجاد شود. در اینجا نحوه کار آن آمده است:
ابتدا مجموعه را بسازید و نور را تنظیم کنید. یک فلاش به شما کمک می‌کند تا پاشش و قطرات در حال پرواز را منجمد کنید، اما اگر سرعت شاتر بالا تنظیم کنید، می‌توانید عکاسی اسپلش را با نور مداوم انجام دهید. شما باید از یک سه پایه استفاده کنید تا تمام عکس های شما کادربندی یکسانی داشته باشند.

اولین عکس را بدون پاشش بگیرید. شما از این عکس به عنوان پایه کامپوزیت استفاده خواهید کرد زیرا مجموعه ای تمیز را نشان می دهد. (به این ترتیب، دیگر نیازی به پاکسازی بعد از هر عکس نخواهید داشت!)

پس از آن آزمون و خطاهای زیادی می آید. عکس های زیادی بگیرید، شکل، اندازه و شکل مایع ریخته شده را آزمایش کنید. ارتفاع افت و حتی سرعت شاتر را برای پاشش تیزتر یا تارتر تغییر دهید.

برخی از تصاویر بهتر از سایرین به نظر می رسند، و احتمالاً برای ایجاد یک نتیجه عالی در پس از تولید، نیاز به ادغام چند اسپلش دارید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد، نکته بعدی من را ببینید:

6. از ایجاد کامپوزیت ها نترسید

ترکیب عکس یک تکنیک پس از تولید است که در آن از بخش‌هایی از چندین عکس برای ایجاد یک فایل خیره‌کننده استفاده می‌کنید، و این کار در عکاسی نوشیدنی بسیار مهم است. به عنوان مثال، همانطور که در نکته قبلی توضیح دادم، می توانید چندین عکس را با هم ترکیب کنید تا یک عکس اسپلش عالی ایجاد کنید. همچنین ممکن است از ترکیب برای ایجاد تصاویر شناور یا هنگام گرفتن یک نوشیدنی داغ بخارپز استفاده کنید.

من توضیح خواهم داد که چگونه کامپوزیت در فتوشاپ کار می کند، اما هر برنامه ای که به شما امکان استفاده از لایه ها را می دهد باید خوب باشد.

با باز کردن فتوشاپ شروع کنید. سپس به مسیر File>Scripts>Load Files into Stack بروید. در پنجره پاپ آپ، مجموعه ای از تصاویر را که می خواهید ترکیب کنید انتخاب کنید، سپس روی OK کلیک کنید. همه فایل ها در یک سند فتوشاپ به عنوان لایه های جداگانه بارگذاری می شوند.

مطمئن شوید که عکس پایه (صحنه پاشش تمیز) لایه پایینی است. سپس دید همه لایه ها به جز دو لایه پایین را خاموش کنید. روی لایه بالایی کلیک کنید و یک لایه ماسک اضافه کنید آن را با رنگ مشکی پر کنید. از یک براش سفید برای رنگ آمیزی بخشی از فایل که می خواهید در کامپوزیت استفاده کنید استفاده کنید.

این روند را تا آماده شدن شات نهایی تکرار کنید. گاهی اوقات، می‌توانید حالت‌های ترکیب را تغییر دهید تا از انتخاب دقیق عناصر مختلف اجتناب کنید. برای این مثال splash، من تمام لایه ها را به جز پس زمینه به حالت ترکیبی Lighten تغییر دادم:

Drink photography photo composite

7. برخی از ویرایش های استاندارد را اعمال کنید

هر تصویر نوشیدنی نیاز به چند ویرایش اساسی دارد، به همین دلیل است که همیشه باید کمی زمان را برای هر فایل در برنامه ویرایش انتخابی خود صرف کنید.

Drink Photography editingمهمترین بخش ویرایش عکس های نوشیدنی خلاص شدن از شر هر گونه انعکاس ناخواسته است. شما می توانید این موارد را با استفاده از ابزارهای شبیه سازی یا شفا حذف کنید، و اگرچه ممکن است کمی آزمون و خطا طول بکشد، اما به مرور زمان مهارت بیشتری خواهید داشت.

بقیه مراحل ویرایش باید بر متعادل کردن نوردهی بین هایلایت ها و سایه ها، حذف رنگ ها با تنظیم تراز سفیدی و ایجاد رنگ های برجسته تمرکز کند. شما می توانید همه این کارها را به صورت دستی انجام دهید، یا می توانید با فیلترها و تنظیمات از پیش تنظیم شده کار کنید. این به شما بستگی دارد

نکات عکاسی نوشیدنی: کلمات پایانی

عکاسی با نوشیدنی بسیار سرگرم کننده است، و اکنون که این مقاله را به پایان رساندید، آماده هستید تا عکس های نوشیدنی خیره کننده ای از خودتان بسازید. پس این نکات را به خاطر بسپارید. زیاد تمرین کنید و تصاویر عالی ثبت کنید!

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *