با توجه به تعطیلی تیپاکس و پست ارسال سفارشات شهرستان‌ها از 1402/01/14 امکان پذیر میباشد.

65 ایده برای عکاسی امروز؛ همین حالا شروع کنید

بیاید امروز یه تصویر فوق العاده ثبت کنید دنبال ایده میگردین اون و به ما بسپارید! ما ایده میدیم و شما می توانید تصاویر منحصر به فرد که به دنبال یک چارچوب یا سبک خاص است را ثبت کنید

1:عکاسی سلفی

در عکاسی سلفی با تغییر دادن تمرکز از سوژه های دیگر به خودتان به عنوان سوژه عکاسی، شخص شما به یک دید کلی تبدیل می شود. هنگام تنظیم شات، یک مورد برجسته را برای استفاده در حالت stand-in انتخاب کنید و آماده باشید که در کادر حرکت کنید. با تمرکز اتوماتیک و دستی با حالت ایستادن خود بازی کنید تا زمانی که تصویر را ثبت کنید.

2: معرفت/خرد

برای پروژه خرد، هدف جمع آوری عکس ها از کسانی که به شما خرد و یا منظر مفید ارائه کرده اند پدربزرگ ، مادربزرگ ومربیان و در کل افرادی که توانسته اند دیدتازه ای به شما بدهند میتوانند سوژه های مناسبی برای شما باشند.

هدف این سبک این است که افرادی که در حالت طبیعی ، مخصوصا اگر در مکان هایی قرار دارند که لحظه ای خاص و مشترک با شما داشتند ماندگار شوند.

3:صمیمی/بی پرده

به سوژه خود اجازه دهید شخصیت واقعی خود را به تصویر بکشد.در این سبک سعی کنید یک سوژه در ساعت مختلف روز جاهای مختلف و حالات صمیمی مختلف با رنگبندی های متضاد ژست های مورد علاقه خود را داشته باشد که در نهایت یک البوم رنگارنگ و شاد برای شما به ارمغان می اورد.

4:سبک خیابانی

سبک خیابانی که میتونه فرهنگ و مد یک منطقه را به نمایش بکشد به رنگ ها دقت کنید به خط ها به مسیر توجه داشته باشید که هدف نشان دادن یک شخص خاص یا یک ساختمان نیست هدف نشان دادن یک کلیت از یک خیابان کوچه و تمام اشیا و اشخاصی است که به این خیابان تعلق دارند.

5:جزییات

مجموعه ای از عکس ها با تصاویر منحصر به فرد ایجاد کنید با تمرکز بروی موهای راحت یا چشم های خندان یا حتی ارامش دست ها هنگام لمس یک برگ گل میتوانند مجموعه ای بی نظیر از عکس های با جزییات خاص باشند.

6: عناصر طبیعی

سوژه خود را در موقعیتی قرار دهید که به آن علاقه مند است مثلا امتحان کنید کسی که عاشق داریاست را به ساحل ببرید و یا کسی که عکس های هنری را میپسندد، در مقابل با عکس هایی مقایسه کنید که سوژه تعلقی به سبک یا محیط ندارد میبینید که چقدر ژست ها غیر طبیعی خواهد شد.

7:حیوانات خانگی

حیوانات خانگی دوست داشتنی گربه ، سگ، اسب مواظب چشم هاشون باشید و تصویر سوژه فوق العاده خودتون رو ثبت کنید.

8:مادرانه

داشتن یک مادر یکی از بزرگترین هدایای زندگی است. هنگامی که پدر یا مادر باشیم لحظاتی زیبا پرمشغله و ارام خواهیم داشت
تمام این لحظات میتونن یک سوژه فوق العاده برای عکاسی باشند .

9:پانورما

همونطور که توی مقاله آموزش پانوراما هم گفته شد پانورما یکی از سبک های زیبا و چالش برانگیز عکاسی است که میتونه ایده مناسب امروزتون باشه.

10: غروب خورشید

غروب خورشید با ترکیب رنگ های غنی همیشه از بهترین سوژه ها بوده و البته ارام بخش و عاشقانه و هر اندازه به لحظه وداع خورشید نزدیک تر میشویم زیبایی بیشتری را مقابل چشم های خود میبینیم ترکیب این لحظه ی فوق العاده با کوه دریا و یا حتی یک جاده بسیار دل انگیز میشود برای عکاسی از غروب به سرعت احتیاج ندارید اجازه دهید دوربینتان از قلبتان پیروی کند.

11:مه

بهترین زمان برای ثبت تصاویر مه الود صبح میباشد ثبت این تصاویر در محیط های باز مثلا دشت یا رودخانه خیلی زیباتر خواهد بود. سعی کنید از سه پایه استفاده کنید.

12:شهر ها

شهر ها با ساختمان های بزرگ و کوچک کوچه هایی با بافت های فرسوده و یا جدید نورپردازی های زیبا در تاریکی شب هم یک ایده فوق العاده برای عکاسی است.بهتر این است که برای ثبت این تصاویر از لنز های واید استفاده کنید.

13 :آب ، باران، اقیانوس

اگر در نزدیکی محل زندگیتان دریا دریاچه رودخانه دارید اصلا فرصت را از دست ندهید و یا اگی از پشت شیشه به باران توی خیابان نگاه میکنید وقت رو از دست ندهید و خیلی زود دوربینتون رو به اب بزنید.اب چه خروشان چه ارام به هر حال ایده ای دوست داشتنی خواهد بود.

14:فصل

فصل ها جاذبه ای فوق العاده دارند یک مکان رو برای عکاسی انتخاب کنید و در هر فصل عکس هایی از ان مکان ثبت کنید تماشای چهار فصل زیبا در یک مکان واقعا زیباست.

15:ستاره دنباله دار

یک اسمان پرستاره ، سه پایه ،ریموت و عکس های ثبت شده متوالی حالا بشینید ستاره های دنباله دار را تماشا کنید قطعا اسم بهتر برای عکاسی ماجراجویی خواهد بود.

16:عکس های هوایی

اگه علاقه مند به عکاسی با dji هستید لحظه ای درنگ نکنید دست به کار شید زمین های ورزش ساحل دریا و یا هر سوژه ای که نزدیکی شماست و ارزش تماشا شدن از بالارو داره رو ثبت کنید.

17:غذاها

نورپردازی خوب لوازم جانبی مناسب و یک دیزاین فوق العاده یک دو سه ثبت عکس برای عکاسی از غذا بهتر اینکه از مواد غذایی رنگی استفاده کنید و یا شاخه های سبز تا عکس شما گیرا تر و خوشمزه تر ثبت شود.

18: سیاه و سفید

این ایده به شما کمک میکند تا سوژه خود را برجسته تر به نمایش در بیاورید به طور مثال تصویر چند دست کنار هم وقتی رنگی باشد معنی خاصی پیدا نمیکند اما در سبک سیاه و سفید حس اتحاد را القا میکند.

19:روزمره

عکس های ساده و بی الایش که انگار سوژه هیچ امادگی برای ثبت عکس ندارد و حس روزمرگی را به بیننده القا میکند.

20: حس مهربانی

القا حس مهربانی در عکس بسیار ضریف و اگر نتیجه ی مطلوب کسب شود زیباست باید با نکات ریز این حس را به تصویر کشید . مثل باز نگه داشتن یه در برای یک کودک یا…… نوبت شماست که ایده ای تازه برای القا این حس زیبا پیدا کنید.

21: کفشها

یک هفته تمرکزتون رو روی کفش ها بزارید و برای هر عکس یک داستان در نظر بگیرید از پوتین تا صندل کفش ورزشی کفش کار دمپایی و …. یه روز یه معلم برای موضوع انشا از بچه ها خواست به اشیا شخصیت بدن و از زبونشون بنویسن بهترین انشان داستان یک کفش بود که جفتش رو گم کرده بود ببینیم شما برای البوم کفش ها چه میکنید.

22:چالش

یک چالش تازه پیدا کنید ببینید چی میگم از قالب همیشگیتون بیرون بیاید به محیطی فکر کنید که نرفتید به عکسی که هیچ وقت نخواستید بندازید از چهارچوبتون خارج شید قول میدم بهترین چالش عکاسی رو داشته باشید.

23: غریبه

30 غریبه رو پیدا کنید و ازشون بخواید که اجازه بدن تصویرشون رو ثبت کنید این زیباترین البومتون خواهد شد باور کنید درست شبیه سرزمینه ناشناخته پر از لبخند هایی که باهاتون حرف میزنن نگاه های مجهول پر از غریبه های اشنا…

24: Duotone

این تکنیک رو میشناسید و البته که برای این سبک باید از نرم افزار های گرافیک استفاده کرد غالبا این تصاویر رنگ های تیره دارند و فقط بخش هایی که مورد توجه عکاس است به صورت اغراق امیزی پر رنگ است مثلا تصویر دختر بچه ای جنگ زده که خاکستری است و فقط چشم های ابی دارد یا دسته گل سرخ عروس توی یک عکس سیاه و سفید یا…

25:پرسپکتیو

نمایش پرسپکتیو کار سختی نیست راهرو ها ساختمان ها جاده راه اهن تقریبا تمام چیزهایی که میبینیم بعد دارند پس ثبت تصاویر پرسپکتیو کار سختی نیست فقط روش ثبت و نگاه شماست که این تصاویر را زیبا میکند و پرسپکتیو را بهتر به نمایش می اورد

26:کافه

خوب با یک کافه من حرفه ای صحبت کنید تا کافه های زیبا را اماده کند محیط هر چه ساده تر و بگ گراند تیره تر تصویر شما قوی تر و زیباتر فقط سریع تر تصویر را ثبت کنید تا سرد نشده…

27:البوم عکس ایجاد کنید

با طراحی یک البوم که موضوع خاصی داره خاطراتتون رو ماندگار کنید مثلا تعطیلات اخر هفته عید نوروز یا هر اتفاق مهم دیگه ای که براتون افتاده سعی کنید هر صفحه را با توجه به شخصیت و اون تصویر خاص طراحی کنید و در نهایت یک البوم شاد و زیبا داشته باشید.

28:چراغ راهنمایی

بهترین تایم برای ثبت این تصاویر گرگ و میش به بعد است در یک نقطه مناسب کمین کنید برای شکار بهترین عکس و سعی کنیددد تنظیمات مختلف را امتحان کنید و با سرعت های مختلف تصاویر زیبا خلق کنید.

29:روز های شاد

روزهای شاد و خنده های از ته دل را از دست ندهید مطمئن شوید که خنده ها طبیعی است و ترجیعا شخص شاد خانواده یا گروه دوستانه متوجه ثبت تصویرش نشود با کم و زیاد کردن نور با توجه به نورپردازی مکانی که هستید تصاویر را حرفا ی تر و زیبا تر به ثبت برسانید .

30: شکار عکس اسکارنج

دوستان خود را به چالش بکشید با شکار یک لحظه متفاوت مثل یک نور و یا یک تاری مبهم …

31: صحنه های شبانه

صحنه های شب یا عکاسی در نور کم که اجازه ثبت تصاویر تاریک را به شما میدهد و با توجه به اینکه در این شرایط باید از سرعت شاتر کمتر استفاده کرد قطعا به سه پایه احتیاج پیدا میکنید زمانی که با دوستانتان کنار اتیش نشستید و یا زمانی که به ستارگان کویر نگاه میکنید بهترین تایم برای ثبت این تصاویر است.

32: پلاروید

خوب شاید زمان این رسیده که تماس بگیرید و یک دوربین پلاریوید از ما تهیه کنید چون این سبک یکی از دوست داشتنی ترین تصاویر را خلق میکند فقط توجه داشته باشید که برای ثبت تصاویر پلاریوید به نور احتیاج دارید.

33:پیغام ها/ علائم

در سطح شهر روی دیوارهای محله های قدیمی یا جاده ها حتی روی اشیا و درختان حتی روی سنگ کوها گاها به نوشته ها یا علائمی برمیخوریم که معانی خاصی دارند یک پروژه عکاسی در نظر بگیرید مثلا ده نشانه یا ده پیام….

34:عکس های اکشن

عکاسی از ورزشکاران یا حیوانات و یا هر شخص ، ماشین و موتوری که در حال انجام کارهای اکشن است باید توجه داشته باشید که به محض رسیدن سوژه به کادر تصویرش را ثبت کنید .

35:انتزاعی

عکاسی انتزاعی که بر مبنای خطوط و منحنی ها پایه گذاری شده برای ثبت این تصاویر ترجیها از لنز ماکرو استفاده کنید تا خطوط را واضح تر و دقیق تر نمایش دهد مجموعه ای از این تصاویر را تهیه کنید و این مجموعه را به پروژه های خود اضافه کنید.

36:لنز جدید

امروزه نمیشه نقش تجهیزات را در عکاسی نادیده گرفت. لنز شما میتواند ساختار عکاسی را تغییر دهد اینجا هم ما میتونیم کمکتون کنیم حتما برای لنز جدید به دیجی سنتر مراجعه کنید. اما جدا از این شوخی لنز های جدید را امتحان کنید و مهارت های خود را بسنجید.

37:معماری

از ساختمان های مختلف در شرایط اب و هوایی مختلف عکاسی کنید و ارتباط بین ساختمان ها را با محیط زیست به نمایش بکشید.

38:سپاسگذار

برای نمایش حس قدردانی و یا خوشبختی تصاویری با مضمون سپاسگذاری از هر کسی که به وجودش کنار خودتان افتخار میکنید عکس بگیرید

39:صبح جمعه

روزهای تعطیل صبحانه های خانوادگی استراحت و نوشیدن یک فنجان چای کنار پنجره مطالعه کتاب قدم زدن و یا هر کاری که روزهای تعطیل انجام میدهید میتواند سوژه ی جذابی برای البوم شما باشد.

40:عکاسی از بالا

ثبت تصاویر از بالا اصولا عکس هایی که از بالا ثبت میشوند تصاویر جذابی هستند کوچه بن بست فعالیت های خانوادگی و عکس های از این قبیل میتوانند دیدگاه متفاوت تری به بیننده بدهد.

41: لذت های جنجالی

مجموعه ای از چیزهایی که برای شما لذت بخش ترین ها هستند رو برای پروژه ی لذت جنجالی انتخاب کنید. به طور مثال دونات شکلاتی قطعا لذتبخش و وسوسه انگیز است اما عموما همرا با یک حس گناه بزرگ از خوردن این همه شیرینی همراه هست مطعنا این تصاویر در کنار خاص بودن و زیبایی با طنز نیز امیخته خواهد بود.

42: سیلوئت

تشکیل یک کنتراست متمایز بین تاریکی و روشنی شبح یک یا چند سوژه را برجسته میکند در هنگام ثبت این تصاویر اطمینان حاصل کنید که بکگراند کار با نور خورشید کاملا روشن است بهترین زمان برای این کار زمان غروب افتاب میباشد.

43:منشورها

یک مجموعه عکس تهیه کنید از زمانی که منشورهارو جلوی لنز قرار میدهید مطمعنا تصاویز زیبا دلنشینی ثبت میشوند این سبک رو البته میشه فراتر از منشور برد توررهای مختلف و یا حتی شابلون دیگه بستگی به خلاقیت شما داره.

44: تقارن

پیدا کردن موضوعاتی که تقارن را ارائه می دهند گام پایه ای برای این ایده پروژه عکاسی است. به تقارن در معماری یا طبیعت نگاه کنید، اما افراد و حیوانات را از دست ندهید. جزئیات کوچکتر مانند دستها و پاها اغلب برای عکس متقارن مناسب هستند می شوند.

45:بوکه

برای این سبک یک لنز واید با حداقل دیافراگم f / 2.8 لازم است. محیط مناسبرا پیدا کنید این تاری بینظیر با گلوله های رنگارنگ را به سادگی خلق کنید و لذت ببرید.

46: فیگورهای اکشن

اینجا خلاقیت سرعت عمل و دقت حرف اول رو میزنه اینکه اندازه هارو با هم تراز کنید اینکه در لحظه درست و زاویه درست عکس را ثبت کنید اینکه یک موضوعیتی به این مجموعه عکس بدید ترجیحا از بک گراند ساده استفاده کنید.

47:سیم ظرفشویی

فکر نکنم هیچ جای دنیا کسی به اندازه ی پسرای ایرانی این کارو درست انجام بده اصلا ما ابداع کردیم این مال ما و چهارشنبه سوریامونه، بله عکاسی حتما تجهیزات پیشرفته نمیخواد یه محیط زیبا یه سیم ظرفشویی و یه ادم خوشذوق کافیه تا این تصاویر زیبا ثبت بشه.

48: ماکرو

برای بالا بردن مهارت های خود و تست تکنیک های تصویربرداری عالی، عکاسی ماکرو را روی موضوعات کوچک مانند حشرات، گل سر و گل ها امتحان کنید. با در نظر گرفتن بودجه خود، یک لنز با امکان بزرگنمایی را انتخاب کنید که به شما اجازه می دهد تصویراقلام فوق العاده کوچک را ثبت کنید به طوری که بزرگتر از واقعیت خود باشد.

کوچکترین اعضای طبیعت، اقلام مینیاتوری خانگی و عکسهای نزدیک از عناصر انسانی برای این پروژه در نظر بگیرید.

49: Double Exposure

یک روش است که دو تصویر را در یک تصویر ترکیب می کند.با این سبک می توانید یک اثر متمایز مانند یک تصویر آینه یا حضور شبح مانند ایجاد کنید. تکنیک لایه بندی را بسته به تجهیزات و مجموعه مهارت های شما می توان با فتوشاپ و یا بدون آن انجام داد.

50: فرار

عکاسی قبل از هر چیز یک هنر است که مانند دیگر رسته ای هنر میتواند تمام احساسات یک شخص را به نمایش عموم برساند یک طوفان ذهنی لازم دارید هر چیزی که به ذهنتون میرسه روی کاغذ بیارید و اون حسی که برای ابرازش بیقرارید رو به نمایش بکشید.

51: هنر سایه

همانطور که نور یک عنصر حیاتی برای عکاسی است، بنابراین تاریکی هم که نقطه مقابل نور است به همان میزان حیاتی است. با هنر سایه، تمرکز بر روی موضوع قرار می گیرد.انسان ها را به عنوان سوژه های خود در نظر بگیرید، همچنین اشیای بی جان، مانند ابزارهای موسیقی، ساختمان ها و هر چیزی که سایه ای با معنی ارائه میدهد.

52: بافت

از دیوارهای آجری ، سقف های کاشی شده و نرده های چوبی،تمام بافت ها که در اطراف ما هستند. یک چالش عکس راه اندازی کنید که هر روز یک شات از یک سطح بافتی بگیرید. تمرکز خودکار خود را روشن کنید و از فوکوس روی هدف اطمینان حاصل کنید فاصله خود را از موضوع بر اساس جزئیات دقیق مورد نظر خود در تصویر خود تنظیم کنید. این ایده کامل است مخصوصااگر شما نیز به دنبال ایده های عکس های خلاق Instagram هستید.هنگامی که تصویر را ثبت میکنید، یک زاویه 90 درجه ای را هدف بگیرید .

53:کمد لباس

در هر روز سال، عکس هایی از لباس های خود را قبل از شروع روز ثبت کنید. آنها را به طور متفاوتی تنظیم کنید، گاهی اوقات منظم، گاهی اوقات بی نظم به خاطر داشته باشید که لوازم جانبی مانند کیف پول، کفش، کمربند و لوازم ارایش را نیز استفاده کنید.

54:زمان را نگه دارید

این قدرت بی نظیر عکاسی است که شما حتی میتوانید زمان را نیز نگه دارید مثل پریدن پرتاب قلاب ماهیگیریو …

55: بالن بادکنک

بادکنک میتونه عکس های فوق العادی شادی رو و گاهی رمانتیک رو به ارمغان بیاره برای لحظات شاد یک اتاق پر بادکنک یا دیزاین متفاوت با اشکال مختلف بادکنک میتونه تصاویر زیبایی رو خلق کنه.

56: فرش هتل

اگر به طور مرتب مسافرت کنید، پروژه فرش هتل ممکن است برای شما مناسب باشد. دفعه بعد که به لابی هتل می روید، به فرش زیر پای خود نگاه کنید. در سراسر جهان انواع الگوها و رنگ ها در فرش هتل استفاده می شود. یک عکس فوری (به طور ایده آل در یک زاویه 90 درجه) از هر فرش برای مجموعه ای که به شما کمک می کند همه مکان هایی را که رفته اید به یاد داشته باشید ثبت کنید.

57: درب

در سراسر محله ها و شهرها، درب ها به بیننده یک تفکر را نسبت به شخصیت هر خانه می دهد. این پروژه عکاسی، یک ماجراجویی است تا بتواند انواع سبک ها و اندازه های مختلف درب را جمع آوری کنید.

58: تضاد

برای ایجاد هماهنگی در عکس های خود، دو مورد مخالف را کنار یکدیگر قرار دهید. مانند یک اقیانوس آبی و یک جنگل سبز، کنتراست بین این دو قابل توجه و خیره کننده است.

59:راز الود

عکس های رازالود میتوانند پشت علامت سوال هایی که دارند طنز الود هم باشند برای ثبت این تصاویر باید چشمی نکته سنج داشته باشید و نگاهی عمیق.

60: ریسه های نورانی

ریسه نور برای نقاط کانونی زیبا و چشم نواز میشوند. شما می توانید چراغ را در اطراف یک درخت قرار دهید، آنها را بین موضوعات انسانی بچینید و …

61:دود

دود را با رنگ های مختلف و حالت های خاص ترکیب کنیدو نتیجه را ثبت کنید میتوانید در این مورد خلاقیت هایی داشته باشید مثلا یک قطار یا موتور یا ماشین اسباببازی را در محیطی تاریک قارداده و مقداری دود را در فضا ایجاد کنید نتیجه جالب میشود امتحان کنید حتی میتوانید در یک محیط دو عکس با دود و بدون دود ثبت کنید و با فتوشاپ تصویر را ثبت کنید.

62: اتومبیل

اتومبیل های ورزشی، لوکس، سنگین، قدیمی یا حتی تصادفی همه و همه میتوانند سوژه های مناسبی برای البوم شما باشند اتومبیل همیشه جزعی از علاقه مندی های مردم بوده که البوم شما هر قدر کامل تر باشه میتونه طرفداران بیشتری پیدا کنه.

63: چهره پنهان

به اطراف خود دقت کنید چه هایی که در اشیا هستند را شکار کنید.

64:فریم ها و قاب

این ایده ی جالبی است که در قاب یک تصویر قاب دیگری ایجاد کنید مثلا نگاه یک کودک پشت فریمی که با نخ نامرعی از جایی اویزان است یا قابی که در دستان یک پیر زن است و پرواز یک پرنده را در قاب جای داده و …

65: بازتاب ها

هر آبی دریاچه، رودخانه، حوضچه یا استخر شنا می تواند به عنوان ابزار بازتاب دهنده برای این پروژه عکاسی عمل کند.

نظر دهید
   پاسخ دهید

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   با دیجی سنتر

   لوگوی دیجی سنتر

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده... بیشتر بدانید.

   logo-kasbokar
   اینماد
   logo-samandehi
   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo