با توجه به تعطیلی تیپاکس و پست ارسال سفارشات از ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ لغایت ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ امکانپذیر نمیباشد و ارسال ها پس از تاریخ ذکر شده انجام میشود.

20 تا از بهترین نقل قول های عکاسی سیاه و سفید

شاید این سوال را از خود پرسیده باشید که عکاسی سیاه و سفید چه چیزی می تواند به ما ارائه دهد که بسیار خاص است؟ در ادامه 20 تا از بهترین نقل قول های عکاسی  سیاه و سفید را مطالعه کنید تا به جواب این سوال برسید و شاید چیزی فراتر از یک جواب.

1. جیسون پترسون درباره بی زمانی B&W

“عکاسی سیاه و سفید زمان را از معادله پاک می کند.”

جیسون ام پیترسون یکی از بزرگترین عکاسان اینستاگرام امروزی است. او نه تنها یک عکاس بلکه یک مدیر خلاق است و آژانس تبلیغاتی خود را دارد. او 1 میلیون دنبال کننده در اینستا دارد و فید او الهام بخش استثنایی برای عکاسی سیاه و سفید است.

2. راب شپرد در مورد آنچه که عکاسی سیاه و سفید نیست میگوید

«عکاسی سیاه و سفید خوب به حذف رنگ نیست!»

راب شپرد یک عکاس و فیلمبردار طبیعت است که به عنوان سردبیر مجله معتبر Outdoor Photographer نیز کار می کرد. او همچنین برای بیش از 40 کتاب نوشته و عکاسی کرده است. حضور در طبیعت برای زندگی راب ضروری است و او افراد دیگر را به انجام همین کار تشویق می کند.

3. Annie Leibovitz در مورد محدودیت های مثبت عکاسی B&W

«تجربه من از یادگیری در اتاق تاریک با فیلم سیاه و سفید محدودیت هایی داشت که مفید بود. انتخاب های کمتری وجود داشت. وقتی دیجیتال آمد، من وارد آن نشدم. اما واضح بود که این همان چیزی است که قرار است باشد. اگر این کار را برای مدت طولانی انجام دهید، همه چیز تغییر می کند.»

آنی لیبوویتز یکی از بزرگترین عکاسان عصر ماست. او برای عکس های پرتره اش شناخته شده است و اغلب افراد مشهور را به تصویر می کشد. پولاروید او از جان لنون و یوکو اونو تنها پنج ساعت قبل از عکاسی به لنون گرفته شد. که کتابخانه کنگره لیبوویتز را به عنوان یک افسانه زنده معرفی کرد.

4. جان بردزورث در مورد تکسچرها و B&W

زمانی که یک صحنه رنگ کمی داشته باشد اما بافت زیادی داشته باشد، فرصتی آشکار برای سیاه و سفید است.

جان بردزورث یک عکاس و نویسنده آمریکایی است که کار خود را با کارهای تجاری آغاز کرد. بعداً او کشف کرد که چگونه می تواند دو علاقه خود را ترکیب کند: نقاشی و عکاسی.

5. دین شروود در عکس های موسیقی B&W

«عکس های موسیقی سیاه و سفید بی انتها هستند. من قطعاً می‌توانم بیشتر عکس‌های موسیقی سیاه و سفیدی را که دوست دارم بازگو کنم تا عکس‌های رنگی.» 

دین شروود یک عکاس و فیلمبردار ساکن لندن است. کارهای او اغلب بر صنعت موسیقی متمرکز است. فید اینستاگرام او برای هر کسی که علاقه مند به موسیقی یا عکاسی سیاه و سفید است، بینش و الهام از پشت صحنه ارائه می دهد.

6. آنتونیا دویچ در مورد پرتره های سیاه و سفید

هنگامی که یک پرتره سیاه و سفید می گیرید، رنگ ها حواس شما را پرت نمی کنند و خیلی کمتر گیج می شوند. این به من اجازه می دهد تا شخصیت پرستارم را به تصویر بکشم. پرتره های من بسیار آرام و، امیدوارم، بی زمان هستند. من تلاش می‌کنم هر پرتره را بازتابی واقعی از فرد بسازم.” 

آنتونیا دویچ عکاسی از بریتانیا است که کار خود را با مشتریان تبلیغاتی در لندن آغاز کرد. بعدها او شروع به تخصص در عکاسی سیاه و سفید کرد. او جوایز زیادی دریافت کرد و نمایشگاه های متعددی در طول زندگی حرفه ای خود داشت.

7. مارتین پار در مورد چرا B&W در دهه 70 محبوبیت داشت میگوید

در دهه 70، در بریتانیا، اگر قرار بود عکاسی جدی انجام دهید، مجبور بودید سیاه و سفید کار کنید. رنگ پالت عکاسی تجاری و عکاسی فوری بود.” 

مارتین پار عکاس، عکاس مستند و گردآورنده کتاب عکس بریتانیایی است. او به خاطر پروژه های عکاسی اش که طبقات اجتماعی انگلستان و ثروت جهان غرب را مستند می کند، شناخته شده است. او از سال 1994 عضو مگنوم فوتوز است.

8. فیلیپ جونز گریفیث در B&W در مقابل رنگ

«بیایید فرض کنیم که تمام کاست‌های فیلم تک رنگ کارتیه برسون که تا به حال در معرض دید قرار گرفته است، به نحوی مخفیانه با فیلم رنگی بارگذاری شده است. جرأت می‌کنم بگویم که تقریباً دو سوم از عکس‌های او خراب می‌شوند و بقیه بدون تأثیر، نه خراب و نه بهبود می‌یابند.»

فیلیپ جونز گریفیتس یک عکاس ولزی بود. او بیشتر به خاطر پوشش خود از جنگ ویتنام شناخته شده است. او بین سال های 1980-1985 رئیس مگنوم بود.

9. فی گادوین در عکاسی منظره سیاه و سفید

Fay Godwin

“شاید سیاه و سفید بهترین رسانه برای مناظر باشد، من نمی دانم.” 

فی گادوین یک عکاس بریتانیایی بود که به خاطر عکاسی سیاه و سفید از منظره به شهرت رسید. او یک عکاس خودآموخته بود که با پرتره شروع کرد و هدف واقعی خود را در عکاسی از حومه و سواحل بریتانیا یافت.

10. مری الن مارک توضیح می دهد که چه چیزی در مورد عکاسی B&W دوست دارد

من گاهی اوقات رنگی کار می‌کنم، اما حدس می‌زنم تصاویری که از نظر تاریخی بیشتر به آن‌ها متصل می‌شوم، سیاه و سفید هستند. من بیشتر سیاه و سفید می بینم و انتزاع آن را دوست دارم.

مری الن مارک یک عکاس مشهور آمریکایی بود که به خاطر عکس های مستند، پرتره، عکاسی تبلیغاتی و عکاسی خبری مشهور بود. بین سالهای 1977 و 1981 او یکی از اعضای Magnus Photos بود. او برای کارهای هنری خود جوایز متعددی دریافت کرد.

11. Andri Cauldwell در سیاه و سفید

“رنگی دیدن برای چشم لذت بخش است، اما دیدن سیاه و سفید لذتی برای روح است”

آندری ماگدلنا کالدول عکاس معاصر آمریکایی است. آثار او در بسیاری از مجلات معروف و به عنوان بخشی از کمپین های بازاریابی ملی ظاهر شده است. نقل قول های سیاه و سفید او دقیقاً نشان می دهد که عکاسی تک رنگ چقدر می تواند قدرتمند باشد.

12. هنری ماتیس در مورد ملکه همه رنگ ها

“من چهل سال است که کشف کرده ام که ملکه همه رنگ ها سیاه است.” 

هانری ماتیس نقاش فووییست فرانسوی بود. او گفت، حتی پس از 40 سال نقاشی و کشف، سیاه قوی ترین رنگ است.

http://art-matisse.com

13. Paul Outerbridge در مورد تفاوت بین رنگ و تک رنگ

«یک تفاوت بسیار مهم بین عکاسی رنگی و تک رنگ این است: در سیاه و سفید شما پیشنهاد می کنید. در رنگی شما بیان می کنید خیلی چیزها را می‌توان با پیشنهاد بیان کرد، اما بیانیه یقین می‌خواهد… اطمینان مطلق.»

پل اوتربریج جونیور عکاس آمریکایی بود. او به دلیل استفاده اولیه از عکاسی رنگی و آزمایشاتش در زمینه عکاسی مد و تجاری شناخته شده است. پل همچنین عکس های برهنه وابسته به عشق شهوانی ایجاد کرد که تا زمانی که او زنده بود به نمایش گذاشته نشد.

14. آندرس پترسن در سیاه و سفید

در سیاه و سفید رنگ‌ها بیشتر از عکاسی رنگی است، زیرا شما توسط هیچ رنگی مسدود نمی‌شوید، بنابراین می‌توانید از تجربیات، دانش و فانتزی خود برای قرار دادن رنگ‌ها در سیاه و سفید استفاده کنید.

آندرس پترسن (زاده 3 مه 1944) یک عکاس سوئدی است که در استکهلم کار می کند. آثار او شامل عکس های شخصی و سیاه و سفید به سبک مستند است.

15. انسل آدامز در مورد دیدن در عکاسی سیاه و سفید

“کسی با عکاسی رنگی متفاوت از سیاه و سفید می بیند… به طور خلاصه، تجسم باید بر اساس ماهیت خاص تجهیزات و مواد مورد استفاده اصلاح شود.”

آنسل ایستون آدامز عکاس منظره آمریکایی بود. تصاویر مناظر سیاه و سفید او غرب آمریکا، به ویژه پارک های ملی را به نمایش گذاشت. آنها در تقویم ها، پوسترها، کتاب ها و در سراسر اینترنت ظاهر می شوند.

16. واکر ایوانز در مورد چگونگی خراب شدن رنگ در عکاسی

«رنگ‌ها عکس‌برداری را خراب می‌کنند و رنگ مطلق آن را کاملاً خراب می‌کند. روشی را در نظر بگیرید که فیلم رنگی معمولاً آسمان آبی، شاخ و برگ سبز، رژ لب قرمز و لباس بازی بچه ها را نشان می دهد. اینها چهار کلمه ساده هستند که باید زمزمه شوند: عکاسی رنگی مبتذل است.

واکر ایوانز عکاس آمریکایی بود. او بیشتر به خاطر کارش برای FSA (اداره امنیت مزرعه) در مستندسازی اثرات رکود بزرگ شناخته شده است.

17. الیوت ارویت در مورد سیاه و سفید

«رنگ توصیفی است. سیاه و سفید تفسیری است.»

برزیل. سالوادور دی باهیا 2014. صحنه خیابان در پلورینیو.

الیوت ارویت عکاس آمریکایی است که بیشتر به خاطر عکاسی خیابانی اش شهرت دارد. او همچنین از نماهای سیاه و سفید صریح از موقعیت های طعنه آمیز و پوچ در محیط های روزمره استفاده می کرد.

18. دومینیک روس در B&W

“رنگ همه چیز است، سیاه و سفید بیشتر است.”

دومینیک روس یک عکاس انگلیسی است که کارهایش شامل عکاسی خبری، بازرگانی، هنرهای زیبا و عکاسی تبلیغاتی است. مجله سیاه و سفید آمریکا او را به عنوان “استاد دستکاری دیجیتال” توصیف کرد.

19. رابر فرانک در مورد نمادهای سیاه و سفید

«سیاه و سفید رنگ های عکاسی هستند. برای من آنها نماد جایگزین های امید و ناامیدی هستند که بشر برای همیشه در معرض آن قرار می گیرد.”

رابرت فرانک عکاس و مستندساز سوئیسی-آمریکایی بود. برجسته‌ترین اثر او، کتابی با عنوان آمریکایی‌ها در سال 1958، دیدگاه بیرونی‌اش را از جامعه آمریکا نشان داد.

20. تد گرانت در عکاسی B&W در مقابل رنگی

وقتی از مردم به صورت رنگی عکس می گیرید، از لباس های آنها عکس می گیرید. اما وقتی از مردم سیاه و سفید عکس می گیرید، از روح آنها عکس می گیرید!»  از نظر دیجی سنتر این با اختلاف بهترین جمله بود!

تد گرانت پرکارترین عکاس زنده کانادایی است. او 60 سال سابقه در عکاسی دارد. آخرین کتاب او که در سال 2009 منتشر شد، با عنوان «عکاسان واقعی سیاه و سفید عکاسی می‌کنند» منتشر شد.

نتیجه

هر عکاسی نیاز به الهام گرفتن از دیگران دارد. این را می توانید با نگاه کردن به آثار هنرمندان دیگر یا خواندن سخنان آنها بیابید. امیدواریم این نقل قول ها به شما کمک کند تا درک بهتری از کاربردهای عکاسی سیاه و سفید داشته باشید.

منبع

نظر دهید
   پاسخ دهید

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   با دیجی سنتر

   لوگوی دیجی سنتر

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده... بیشتر بدانید.

   logo-kasbokar
   اینماد
   logo-samandehi
   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo