اخبار موبایل, اخبار و مقالات

تکنولوژی لرزشگیر سنسور شیفت Sensor Shift برای آیفون

1d8c9f71eaa6923fc9d3cd5d10aea4ce

دیجی‌تایمز که یک ناشر تایوانی بخش فناوری است، یک گزارش جدید منتشر کرده است. طبق این گزارش در سال 2020 گوشی‌های آیفون که از شبکه‌ی 5G پشتیبانی می‌کنند به تکنولوژی  لرزش گیرsensor-shift مجهز خواهند شد. طبق این گزارش، این ویژگی جدید تنها بر روی برخی از مدل‌های آیفون 5G قابل دسترسی خواهد بود. این ویژگی سبب می‌شود تا این گوشی‌ها نسبت به گوشی‌های دیگر که تنها به لرزش‌گیر اپتیکی مجهز هستند، عکس‌های باکیفیت‌تری بگیرند.

لرزش‌گیر اپتیکی عکس (OIS) با جابجایی لنزها عمل می‌کند در حالی که لرزش‌گیر sensor-shift با جابجایی حسگرها به فعالیت می‌پردازد. اگرچه در حال حاضر OIS یک ویژگی معمول در میان تلفن‌های همرا فلگ‌شیپ است اما تکنولوژی لرزش‌گیر sensor-shift به صورت گسترده‌ای در دوربین‌های دیجیتال مورد استفاده قرار گرفته است. این موضوع سبب شده است تا بنابر گفته‌ی دیجی‌تایمز، اپل در سال آینده گوشی‌های خود را تغییر دهد.

ادعاهای اخیر نشان می‌دهند که اپل تصمیم دارد در سال 2020، چهار گوشی آیفون جدید را منتشر کند. این گوشی‌ها شامل مدل‌های ارزان تر base tier و مدل‌های بسیار گران هستند. انتظار می‌رود که آیفون‌های گران‌قیمت سال 2020 مجهز به یک سیستم دوربین سه بعدی برای اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده باشند.

هنوز مشخص نیست که آیا تکنولوژی لرزش‌گیر sensor-shift تنها محدود به این مدل‌های گران است یا خیر. همچنین مشخص نیست که آیا این تکنولوژی بر روی ویژگی‌های واقعیت افزوده اپل اثر گذار است یا خیر. دیجی‌تایمز این اطلاعات را برای مصرف‌کنندگان خود ارائه می‌دهد. اگرچه در گذشته نیز اطلاعات صحیحی را که به دست خود اپل نیز منتشر نشده بود، اعلام کرده بود.

مطلب پیشنهادی:  نیکون با خرید RED به بازار دوربین‌های دیجیتال سینمایی ورود می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *