با استفاده از دوربین عکاسی عکس هایی با فرمت بزرگ بگیرید

عکاس اکراینی Olexiy Shportun یک دستگاهی را ساخته است که ترکیبی از دوربین عکاسی و دوربین فیلم برداری فرمت بزرگ است تا بتواند عکس های رویایی و پرتره را تهیه کند. سیستم Shportun دوربین سنگینی است که با وجود استاندارد های مردنی که دارد، به کندی کار می کند ولی Olexiy Shportun می تواند با این دوربین عکس ههای رویایی ای که می خواهد را بگیرد.

Olexiy Shportun گفته است که قصدش از ساخت یک همچین دوربینی این بوده که نسخه جدیدی از عکس آنالوگ با فرمت بزرگ را ایجاد کند. ولی از ایجاد عکس رنگی با این اندازه اجتناب کنید.

او همچنین گفته است که در این روش هیچ نیازی به استفاده از رنگ ها نداریم. این روش در مقایسه با منظره یاب، تصویر بهتری را ارائه می دهد. زیرا این روش مشکلاتی مانند رنگ آمیزی، حلقه های لنز، شیشه مات و… را ندارد و اندازه آن کوچک تر از دوربین هایی است که مختص عکاسی طراحی شده اند.

Shportun گفته است که زمانی این ایده به سرش زد که در حال آزمایش کردن ترکیب دیجیتال و آنالوک بوده است. تا قبل از این، او عکس های خود را با یک دوربین خانگی بزرگ می گرفت.

Shportun: “در مدت زمان طولانی ای من نتوانستم با عکاسی به همراه شیشه مات کیفیت خوبی از تصویر را دریافت کنم. من به دنبال کیفیت عالی برای صفحات مات، لنز های فرنل و از این موارد بودم و با خودم فکر کردم که چرا این مشکل از یک راه دیگری حل نکنم؟”

ظاهر دستگاه او شبیه یک دوربین با فرمت بزرگ است. با توجه به توضیحات Shportun  تفاوت این دوربین این است که پشت این دوربین یک دیوار متحرک 40×40 سانتی متر است و صفحه سفید مات آن روبه دوربین است. Shportun تصویری را با لنز های فرمت بزرگ ایجاد کرده است و آن را با استفاده از دوربین عکاسی خود به سمت داخل صفحه نمایش میدهد و تصویر نهایی را ایجاد می کند.

مطلب پیشنهادی:  نیکون حالت فوکوس خطی را به سه لنز Z-mount خود از طریق به‌روزرسانی فریمور اضافه می‌کند

 

با توجه به توضیحاتی Shportun داده است، در هنگام عکس برداری شما اول باید منظره یاب دوربین عکاسی را بر روی صفحه سفید عکس سوژه، برای فریم کردن عکس فوکوس کنید. فوکوس کردن لنز های دوربین عکاسی بر روی صفحه سفید بسیار ضروری است.

او همینطور گفته است که امکان متصل کردن لنز های بزرگ با استفاده از آداپتور به دوربین عکاسی، وجود دارد. روش او کند است ولی Shportun گفته است که با این روش می تواند عکس های دیجیتال با فرمت بزرگ را ایجاد کند. Shportun توضیح داد که می تواند عکس های دیجیتال رنگی را تنها با استفاده از دوربین کوچک به همراه لنز های زوم، بگیرد.

رسول
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.