7 نکته برای ایجاد زندگی بی جان جادویی با عکاسی دود

دود یک شی خاص و هیجان انگیز برای عکاسی است. مرموز، عرفانی و کمی ترسناک به نظر می رسد. ایجاد طبیعت بی‌جان شگفت‌انگیز با عکاسی از دود، راهی فوق‌العاده و آسان برای ایجاد فضایی مرموز است. در اینجا یک آموزش سریع با نکات عکاسی برای تصاویر دودی آورده شده است.

چرا ما دوست داریم زندگی بی جان با عکاسی دود بسازیم؟

مطمئناً، همیشه می‌توانید افکت دودی را بعداً در مراحل پس از پردازش اضافه کنید، اما ایجاد آن در مجموعه بسیار سرگرم‌کننده است! به خصوص اگر می خواهید عکاسی دود را با سیلوئت ها ترکیب کنید و از آن برای روایت داستان استفاده کنید.

این می تواند چیزی تاریک و ترسناک با خون آشام ها، خفاش ها و مقبره های قبرستان باشد. یا می تواند چیزی جذاب با تک شاخ، اژدها، و پری باشد. در هر صورت، دود در عکاسی جادویی را برای هر صحنه طبیعت بی جان به ارمغان می آورد! بیایید ببینیم چگونه می توان جلوه های دودی واقعی را برای تصاویر اضافه کرد. سپس می‌توانید یک افسانه تاریک یا یک داستان هیجان‌انگیز هالووین را در آزمایش بعدی عکاسی از طبیعت بی‌جان بگویید.

 

smoke photography tutorial 9

7. چند ابزار ساده جمع آوری کنید

فهرست وسایل این پروژه بسیار ساده است. شما فقط به موارد زیر نیاز خواهید داشت.

 • یک شیشه یا بطری شیشه ای (نه خیلی بزرگ و بدون گردن بسیار باریک)
 • میله های بخور برای دود کردن (یا وسایل دیگری که مناسب می دانید)
 • شبح های کاغذی (ما در مورد آنها با جزئیات بیشتر صحبت خواهیم کرد)
 • پس زمینه تیره یا سیاه
 • اقلام برای زندگی بی جان شما
 • منبع نور (به عنوان مثال فلاش)
 • یک دوربین و یک سه پایه

smoke photography tutorial 12

به عنوان اقلام مکمل طبیعت بی جان می توانید از برگ های پاییزی، شاخه های درخت کاج، جعبه های چوبی، طومارها، همه چیزهای جادویی تیره استفاده کنید. تصمیم گرفتم عکسی در مورد گیاهان گوشتخوار و کابوس های یک باغبان بسازم. بنابراین من چند قارچ از خاک رس پلیمری، بطری معجون، خزه و برگ های خشک تهیه کردم.

برای صحنه های هالووین، من خوشحالم که از کدو تنبل یا خرمالو و برگ های افرا ریز استفاده می کنم. چیزی مناسب برای روایت بصری خود پیدا کنید. همچنین، مطمئن شوید که اشیایی در مقیاس های مختلف دارید. بگویید، چند شیء بزرگ مانند بطری های دود و شبح بردارید. و برخی از اشیاء نسبتاً کوچک مانند توت های خشک پراکنده را اضافه کنید. این تفاوت در مقیاس به ایجاد تنوع کمک می کند. باعث می شود تصویر زنده تر و طبیعی تر به نظر برسد.

6. برای نتایج مرموز مقداری دود اضافه کنید

اول از همه به مقداری دود یا بخار نیاز داریم. راه های زیادی برای دستیابی به دود برای عکاسی وجود دارد. اما مورد علاقه من استفاده از یک عود ساده است.

ماشین ها گران هستند و برای یک صحنه کوچک دود زیادی تولید می کنند. اگر شما مانند من در یک شهر کوچک زندگی می کنید، نیتروژن مایع عملاً غیرممکن است. همچنین نیتروژن مایع باید در ظروف مخصوص نگهداری شود. اگر فقط آن را در قمقمه بریزید، ممکن است ترکیده شود.

یخ خشک یک راه حل بسیار خوب است. اگر توانستید مقداری به دست آورید، عالی است! همچنین، انواع آئروسل‌ها مانند «اسموک اسپری در قوطی» وجود دارد. این نیز ممکن است کار کند. من چند عکاس را می شناسم که از بخارشوی دستی (معمولاً برای لباس استفاده می شود) برای این منظور استفاده می کنند.

اما برای شروع، یک دسته از چوب های بخور معمولی بهترین انتخاب خواهد بود. آنها ارزان تر از دستگاه مه شکن هستند، در دسترس تر از یخ خشک و پایدارتر از شعله باز هستند. فقط باید مراقب خاکستر بود.

و در آخر، استفاده از چوب بخور در داخل خانه بی خطر است. با این حال، مطمئن شوید که در یک اتاق با تهویه مناسب کار می کنید. از پوشیدن لباس‌هایی که به راحتی قابل اشتعال هستند، صرفاً برای اینکه ایمن باشید، خودداری کنید.

halloween photography pumpking with smoke bomb inside

5. از Silhouettes برای گفتن داستان خود استفاده کنید

یکی دیگر از ویژگی های مهم، silhouetting است. شما باید تصمیم بگیرید که چه داستانی را می خواهید بگویید. سپس به تصاویری از جادوگران، خفاش ها، قلعه های خالی از سکنه یا عنکبوت ها نیاز دارید. آیا این ترانه کلاسیک «شرط مهر و موم شده در قوطی» است؟ خب، واضح است که شما به یک هیولا نیاز دارید!

چیزهای ساده‌تر نیز کار می‌کند! آسیاب‌های بادی و مناظر روستایی در کوزه‌ای احاطه شده با گل‌های بابونه و توت‌فرنگی ممکن است بسیار جذاب به نظر برسند. معمولاً خودم برای داستان هایم سیلوئت می برم.

smoke photography tutorial cutouts

اگر عادت به برش دادن اجسام ریز از کاغذ ندارید، کافی است چند شبح کاغذ از قبل برش خورده را در یک فروشگاه دفترچه محلی خریداری کنید حتی برخی لگو ها میتواند مفید باشد.

smoke photography tutorial dipytch

اگر می خواهید چیز متفاوتی را امتحان کنید، از کاغذ ضخیم ردیابی یا پوسته برای ایجاد سایه ها استفاده کنید. به این ترتیب شکلی خواهید داشت که روشن تر از دود است و در تصاویرتان می درخشد.

البته

زامبی های درخشان یا یک عمارت خالی از سکنه به نظر خارج از مکان هستند. اما یک اژدهای سفید درخشان یا اسب شاخدار عالی است! این اشکال به نظر می رسد که شما موجودات درخشانی را در شیشه خود شکار کرده اید.

4. برای بدست آوردن ترکیب مناسب، آزمایش کنید

از بزرگترین اشیاء شروع کنید و هنگام ترتیب دادن طبیعت بیجان خود به جزئیات کوچک بروید. سعی کنید صحنه را ساده نگه دارید، اما برای ایجاد فضایی عرفانی، جزئیاتی را اضافه کنید. رویکرد مینیمالیستی خوب است، اما یک کوزه تنها حتی با یک زامبی در داخل کمی خسته کننده به نظر می رسد.

چند برگ پراکنده را اینجا و آنجا اضافه کنید، متون مرموز را روی کاغذ کاردستی بکشید و مانند طومار از آن استفاده کنید، مقداری مایع رنگی را در یک بطری کوچک بریزید و آن را معجون بگذارید. کاری کنید که بیننده کمی بیشتر با تصویر شما بماند.

Smoke tutorial 7 composition

من با دو بطری آزمایشگاه اصلی شروع کردم و سپس به پس زمینه رفتم. سپس یک جعبه چوبی با معجون در پس زمینه قرار دادم، مقداری خزه و قارچ اضافه کردم.

من این خزه را از همان فروشگاه صنایع دستی محلی خریدم و به لطف یکی از آموزش های فراوان در یوتیوب، خودم از خاک رس پلیمری قارچ درست کردم (زمانی آن را امتحان کنید، بسیار آسان است!).

کاش گیاهان گوشتخوار من چند تن تیره تر باشند و بیشتر برجسته شوند. اما در نور پس زمینه تاریک تر می شوند، بنابراین خوب است.

smoke photography tutorial mushrooms

شیشه ها و بطری های خود را به عنوان عنصر اصلی ترکیب در نظر بگیرید. شکل های کاغذی را در شیشه ها قرار دهید و اگر به تنهایی نمی ایستند آنها را با چسب دو طرفه ثابت کنید.

اگر یک شکل پرنده در داخل کوزه دارید (مثل اژدها یا پری)، آن را با چسب شفاف ثابت کنید. قابل مشاهده خواهد بود، اما رفع آن در پس پردازش سخت نخواهد بود.

3. نورپردازی کامل را تنظیم کنید

راز نور پس زمینه هنگام عکاسی از دود است. با آمدن از پشت، جلوه های دود را نه تنها برای دوربین قابل مشاهده است، بلکه عملاً درخشان می شود. بدون نور پس زمینه به معنای عدم درخشش است. مسیر دود کسل کننده و به سختی قابل توجه به نظر می رسد. همچنین، نور پس زمینه خطوط کاغذ تیره را ترسیم می کند و آنها را برجسته تر می کند.

smoke photography tutorial 3

این نور نباید خیلی ملایم باشد. از یک جعبه نواری باریک یا snoot روی منبع نور اصلی خود استفاده کنید تا جریان را روی شیشه ها متمرکز کنید. جدا از آن، می توانید از هر طرح نوری که دوست دارید استفاده کنید.

در مورد من، صحنه با دو چراغ سرعت روشن می شود. من اولین فلاش را در یک نوار کوچک در پشت صحنه تنظیم کردم. من این فلاش را کمی به سمت راست تنظیم کردم. این چراغ کلیدی من است.

فلاش دیگری را پشت یک دیفیوزر بزرگ در سمت چپ قرار دادم. این یکی به عنوان چراغ پرکننده کار می کند. می توانید به جای فلاش دوم از رفلکتور استفاده کنید.

اگر می خواهید مقداری نور را از پس زمینه برش دهید و آن را تیره تر کنید، از یک پرچم سیاه استفاده کنید. یک تکه مقوای سیاه بین جعبه نواری و صحنه قرار دادم تا روی جعبه ها و کتاب های روی پس زمینه ام سایه بیندازم. کمی تیره‌تر کردن این موارد، توجه بیننده را روی بطری‌ها متمرکز می‌کند.

smoke photography tutorial 10

اگر از فلاش استفاده می کنید، آن را روی کم مصرف قرار دهید. این اجازه می دهد تا از دیافراگم باز استفاده کنید و پس زمینه را کمی تار نگه می دارد. سرعت شاتر همگام سازی را تنظیم کنید (حدود 1/125 است). ISO را تنظیم کنید تا تصویری با نوردهی خوب دریافت کنید.

اگر از نور طبیعی و بدون فلاش استفاده می کنید، سرعت شاتر بیشتر (حدود 1/60) دود را تار می کند. اما همچنان زیبا به نظر می رسد. و سرعت شاتر بیشتر (حدود 1/400) چرخش ها را برجسته تر می کند. فلاش به شما کمک می کند تا حرکت فرهای دودی را ثابت کنید. تنظیمات دوربین را که بیشتر دوست دارید انتخاب کنید. چند عکس آزمایشی بگیرید تا ببینید آیا تنظیمات خود را دوست دارید یا خیر.

2. مقداری اکشن اضافه کنید

وقت آن است که چیزی را آتش بزنیم! فقط برای تصاویر دودی، نگران نباشید! چوب های بخور را روشن کرده و در ظرفی بریزید. اجازه دهید دود در پایین متراکم شود. اگر می خواهید آتش قوی تر بسوزد، نوک عود را باد کنید.

اگر بطری شما گردن باریکی دارد، آن را با چوب پنبه وصل کنید. اولین شیشه آزمایشگاهی من خیلی پهن است، بنابراین باید آن را با دستم بپوشانم تا غلیظ شود. شیشه ها را یکی یکی پر کنید و دنباله ای از عکس ها را با تماشای چرخش ها و حلقه های دودی بگیرید.

smoke photography tutorial gardener

همچنین می توانید یک چوب بخور را در امتداد قسمت های پایین صحنه حرکت دهید. به این ترتیب، قسمت های پیش زمینه شما نیز می توانند دود شوند. بالاخره این عکاسی از دود است. اجازه دهید چرخش های دودی در اطراف قاب پخش شوند.

از آنجایی که دوربین شما روی یک سه پایه ثابت است، می‌توانید روش‌های مختلفی را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای طبیعت بی‌جان و جادویی تاریک شما بهتر عمل می‌کند.

به خاطر داشته باشید که شیشه های درخشان می توانند بسیار روشن تر از بقیه صحنه باشند. به راحتی می توان آنها را بیش از حد در معرض دید قرار داد. به همین دلیل ممکن است بخواهید کمی تصویر را کم نور کنید. بازیابی جزئیات در قسمت های تاریک در پس از فرآیند آسان تر است.

1.تصاویر خود را در پس پردازش تقویت کنید

عکسی را دریافت کنید که برای سلیقه شما ترسناک ترین و جادویی ترین به نظر می رسد. کمی جلا بده. کنتراست را کمی تنظیم کردم و گیاهان درنده خود را حتی تیره تر کردم. من همچنین یک رنگ سبز به خزه بیش از حد زرد خود اضافه کردم و دود را کمی آبی تر کردم.

Smoke tutorial 12 best shot ost process

کمی کنتراست اضافه کنید تا شیشه ها بیشتر بدرخشند. تمام ذرات گرد و غبار و خاکستر مزاحم را حذف کنید. از تصویر ترسناک خود لذت ببرید!

همانطور که می بینید، پس پردازش زیادی درگیر نیست. به همین دلیل است که من عاشق ایجاد این افکت در مجموعه هستم. ویرایش سریع است و تنظیم صحنه سرگرم کننده است.

smoke photography tutorial triptych

نتیجه

امیدوارم از این روند لذت برده باشید و آماده باشید که آن را نیز با داستان دیگری امتحان کنید!با مواد آزمایش کنید، اشکال درخشان ایجاد کنید، نه تنها اشکال تیره. مجموعه ای از کشتی ها و فانوس های دریایی را جمع آوری کنید. یا گوشه ای از زمین فانتزی دور را در محل کار خود قرار دهید. داستان های خود را بگویید و از آن لذت ببرید!

Smoke Photography Alain Chardon

عکاسی از دود توسط آلن شاردون

Smoke Photography Shelly Swanger1

عکاسی از دود توسط شلی سوانگر

Smoke photography Rob Mason3

عکاسی از دود توسط راب میسون

Smoke Photography Ronaldas Grizickas8

عکاسی از دود توسط رونالداس گریزیسکاس

Smoke Photography Carol Fraser03

عکاسی از دود توسط کارول فریزر

Smoke Photography Norm Cattoni5

عکاسی از دود توسط نورم کاتتونی

Smoke Photography Wendy Shaw

عکاسی از دود توسط وندی شاو

منبع

نظر دهید
   پاسخ دهید

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   با دیجی سنتر

   لوگوی دیجی سنتر

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده... بیشتر بدانید.

   logo-kasbokar
   اینماد
   logo-samandehi
   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo