3 روش ساده برای ایجاد چشم های خیره کننده در عکاسی پرتره

چشم ها مهمترین ویژگی هر پرتره هستند. چشم های زیبا میتوانند کسل کننده ترین پرتره ها را نیز مسحور کننده و زیبا کنند. نور ضعیف، چشم هایی که اتصالی ندارند و بی روح ثبت میشوند تاثیر پرتره را ضعیف میکنند.

مارلون براندو، اسطوره انحصاری هالیوود، وقتی پاپاراتزی ها سعی میکنند از او عکس بگیرند چشم هایش را میبندد زیرا او خوب میداند بدون چشم های باز هیچ تصویری ارزش انتشار ندارد.

در ادامه برای برجسته تر شدن چشم ها در عکاسی پرتره سه تکنیک بسیار ساده را معرفی میکنم با دیجی سنتر همراه باشید.

1-نور

“نور عکاس را میسازد. آغوش نور. تحسینش کن. دوسش داشته باش. و مهم تر از هر چیزی نور را پیدا کن. بدانید که برای شما ارزشمند است و حالا میدانید که چگونه کلید شاتر را برای ثبت عکس فشار دهید. جورج ایستمن” – (پدر عکاسی نوین)

چشم ها هنگامی که در معرض نورپردازی مناسب قرار میگیرند بهترین ظاهر را دارند و به خوبی خودنمایی میکنند یک منبع نور مناسب که اندازه و شکلی درست داشته باشد میتواند چشم های مدل را به شکل بی نظیری نمایش دهد.

منبع نور این چشم دو پنجره بزرگ است که نور زیبایی را ارائه داده است.

 

فلاش موجود در دوربین باعث می شود تا نور ملایم و مستطیلی کاملا نرم ایجاد شود.

 

سافت باکس متوسط نور طبیعی ساعت 2 ظهر را نرم و طبیعی جلوه میدهد.

 

همان چشم ها در محیطی کم نور و بدون چراغ … رسما حیف شد:)

2-بیان

“شما آنچه فکر میکنید هستید. تمام آنچه شما هستید از اندیشه های شما ناشی می شود. با افکار خود ، دنیای خود را می سازید. ” – آنون

در تصویر سمت چپ (بالا) ، چشمان مدل سرد است و او عصبی به نظر می رسد. بعد از اینکه من یک تمرین تجسم به مدل دادم ، چشمان او گرم و با اعتماد به نفس شد. (به تصویر سمت راست بالا مراجعه کنید).

نحوه برقراری ارتباط: برقراری ارتباط و هدایت مدل کلیدی برای ثبت یک بیان عالی در چشم است. اگر لبخند مدل شما واقعی نیست ، چشمان او سرد و مبهم به نظر می رسد. اگر مدل شما عصبی یا حواس پرت است ، این مورد نیز در چشمان او منعکس می شود.

تجسم یک تکنیک عالی برای ایجاد یک بیان بی نقص است مثلا از مدل خود بپرسید اگر در این لحظه در هر مکانی جز جایی که الان هستید بودید : آن مکان کجا بود ؟ چه حسی داشتید؟ چه کسی همراه توست؟ و … وقتی مدل در لحظه ی تجسم قرار گرفت زبان بدن و بیان آن شما را متعجب میکند.

3- محصول نهایی

بعد از ثبت پرتره در نهایت زمان ویرایش تصویر میرسد یکی از بخش های لذت بخش عکاسی است و من به شخصه به این بخش اعتیاد دارم بی شک هر عکاسی روش ها و ترفند های خاص خودش را دارد یک پیشنهاد بعد از روتوش تصویر حداقل یک روز به تصویرتان را نگاه نکنید و بعد از اینکه باز به تصویر نگاه کنید متوجه کم و کاست کار میشوید در ادامه برای درک بهتر مطلب چشمان مدل را با برنامه لایت روم  ویرایش میکنیم.

چشم های زیبا تر با استفاده از تقویت رنگ ها و واضح و روشن تر کردن تصویر.

مرحله 1: تصویر خود را به Lightroom وارد کرده و برای ویرایش عکس از پانل Basic در ماژول Develop استفاده کنید.

 

مرحله 2: روی چشم ها بزرگنمایی کنید (“B” در تصویر زیر) و ابزار Adjustment Brush را انتخاب کنید (“A” در تصویر زیر). همچنین می توانید Adjustment Brush را با استفاده از میانبر صفحه کلید “K.” انتخاب کنید.

مرحله 3: بعد ، باید رنگ چشم را با Adjustment Brush تنظیم کنید:

 

 • نوار لغزنده دما A را افزایش دهید تا چشم از نظر لحن گرمتر به نظر برسد.
 • نوار لغزنده Exposure B را برای روشن شدن عنبیه افزایش دهید.
 • نوار لغزنده Shadow C را افزایش دهید تا جزئیات بیشتری به ناحیه سایه وارد شود.
 • نوار لغزنده وضوح D را افزایش دهید تا چشم با جزئیات بیشتر به نظر برسد.

فقط قسمت رنگی (عنبیه) چشم سوژه خود را تنظیم کنید (در تصویر بالا با رنگ قرمز مشخص شده است) و قلم مو را طوری تنظیم کنید که کمی پر و جریان کم داشته باشد تا بتوانید تنظیمات خود را به آرامی انجام دهید.

مرحله 4: بعد ، یک قلم مو جدید تنظیم کنید A ، پایین ، نوار لغزنده Sharpness B ، پایین را تا 22+ افزایش دهید ، و قسمت رنگی چشم ، مژه و ابرو را رنگ کنید. این واقعاً چشم ها را برجسته می کند.

مرحله 5: در آخر ، یک قلم مو جدید تنظیم کنید. نوار لغزنده Exposure را روی -29 تنظیم کرده و Clarity را بر +10 قرار دهید. دور لبه عنبیه را رنگ بزنید. با این کار ناحیه کمی تیره می شود و نمای بیشتری به چشم می دهد.

بعد از این ، پرتره نهایی به Adobe Photoshop وارد میشود، جایی که من یک روتوش اولیه پوست برای از بین بردن چند لکه کوچک انجام دادم.

و تمام:)

نظر دهید
   پاسخ دهید

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   با دیجی سنتر

   لوگوی دیجی سنتر

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده... بیشتر بدانید.

   logo-kasbokar
   اینماد
   logo-samandehi
   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo