گوشی جدید شیائومی با تکنولوژی لنز مایع وارد بازار خواهد شد

لنز مایع

خداحافظی Xiaomi با لنز های سنتی، مدل جدید مجهز به دوربینی از لنز مایع است

مدیر عامل شیائومی، لی جون، در بیانیه ای که در Weibo منتشر کرد، اطلاعاتی در مورد تلفن بعدی خود ارائه داد. طبق گفته های Lei Jun، این دستگاه که در تاریخ 29 مارس معرفی خواهد شد و در سری Mi Mix قرار خواهد گرفت، به جای لنزهای معمولی، از یک لنز مایع ویژه برخوردار خواهد بود. این اولین بار برای صنعت موبایل خواهد بود و تکنولوژی دوربین های گوشی های هوشمند را متحول خواهد کرد.

شیائومی، یکی از محبوب ترین شرکت های فناوری در سال های اخیر، طی روزهای آینده رویدادی را ترتیب خواهد داد. طبق گفته های ارائه شده، یک اسمارت فون کاملاً جدید متعلق به سری Mi Mix در این رویداد معرفی خواهد شد. مدیر عامل شرکت لی جون، که اطلاعات کمی در مورد تلفن را به اشتراک گذاشته، اظهار داشت که این تلفن تکنولوژی جدیدی را برای اولین بار در جهان ارائه خواهد کرد.

Xiaomi Liquid Lens

با توجه به اظهارات لی جون در شبکه اجتماعی چینی Weibo، این تلفن در رویدادی که در تاریخ 29 مارس برگزار می شود معرفی خواهد شد، دارای یک لنز مایع خواهد بود! شیائومی که کارهایی را انجام می دهد که هیچ تولید کننده گوشی هوشمندی، قبلاً آن را انجام نداده است، به لطف این لنز مایع، ویژگی های دوربین گوشی های هوشمند را ارتقا می بخشد. حالا این لنز مایع به چه معناست و این فناوری چه چیزی را برای گوشی جدید سری Mi Mix به ارمغان می آورد؟

مطلب پیشنهادی:  سنسور تصویر سامسونگ و عکس 200 مگاپیکسلی از گربه

ساختار Optic در دوربین گوشی دقیقاً مانند چشم انسان خواهد بود

Xiaomi Liquid Lens

دوربین اصلی گوشی جدید شیائومی از ساختار Optic مایع درجه ای برخوردار است. این لنز که می تواند به صورت مکانیکی یا الکترونیکی کنترل شود، به دوربین اجازه می دهد تا فاصله کانونی خود را خیلی سریع تغییر دهد.

یعنی سریع ترین شکل فوکوس را میتوانید در این تکنولوژی ببینید. علاوه بر این، استفاده از چنین لنزی باعث می شود که ماژول دوربین فضای کمتری را اشغال کند، که این در آینده به کمک طراحی های بهتر و زیبا تر در گوشی های هوشمند خواهد آمد.

Xiaomi Liquid Lens

به گفته لی جون، ساختار نوری عدسی مایع مورد استفاده، به چشم انسان بسیار شباهت خواهد داشت و این فناوری سرعت فوکوس را به روشی بی سابقه افزایش می دهد.علاوه بر این، این لنز که توسط یک موتور خاص کنترل خواهد شد، امکان عکس برداری ماکرو و تله را نیز فراهم می کند!

بنابراین شیائومی، با حذف لنزهای مختلف برای عکسهای ماکرو، تله فوتو و لنز فوق عریض، به ما این امکان را داده تا عکس های مختلف خود را فقط با یک لنز ثبت کنیم. این بدان معناست که ما در 29 مارس گوشی موبایلی را خواهیم دید که فقط از یک دوربین استفاده میکند اما تمام ویژگی های دوربین چندگانه را خواهد داشت.

تیزر کوتاه Xiaomi Liquid Lens
ناصری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.