کانن، لنز 3D VR را معرفی کرد: Canon RF 5.2mm f/2.8L Dual Fisheye

لنز RF 5.2mm f/2.8L Dual Fisheye کانن 3D VR را به EOS R5 شما ارائه می دهد.

کانن اولین لنز واقعیت مجازی 3D خود Canon RF 5.2mm f/2.8L Dual Fisheye را معرفی کرد، این یک لنز استریوسکوپی 180 درجه ای VR برای فیلم برداری و عکس برداری می باشد و از تولیدی گرفته تا فیلم سازان، همه را تحت تاثیر قرار داده است.

این لنز در حال حاظر تنها با EOS R5 سازگار می باشد (ولی این شرکت ممکن است در آینده نسخه هایی بسازد که با EOS R6 نیز سازگار باشد). Canon RF 5.2mm f/2.8L Dual Fisheye بر روی کیفیت 8K تصویر تمرکز دارد تا تصاویر کامل و با جزئیاتی را ارائه بدهد.

Canon RF 5.2mm f/2.8L Dual Fisheye از سیستم جدید EOS VR کانن که شامل یک برنامه VR اختصاصی جدید به نام EOS VR Utility، همراه با افزونه EOS VR برای Adobe Premiere Pro است، استفاده می کند. هدف از تولید این لنز، ساده سازی فرآیند تولید و پس از تولید تصویر می باشد.

این نشان دهنده 180 درجه بودن لنز Dual Fisheye است. بر خلاف بهترین دوربین های 360، که نمای کل را ارائه می دهند، سیستم جدید کانن برای ساده سازی فرآیند کار، نمای 180 درجه را انتخاب می کند. به عنوان مثال، پنهان کردن چراغ و میکروفون با دوربین 360 سخت است ولی به راحتی می توان این کار را با سیستم جدید کانن اجام داد.

دوربین های زیادی وجود دارد که با VR با استفاده از لنزهای دوگانه، عکاسی می کنند، از جمله Insta360 Evo و Vuze XR، به همراه سیستم های رده بالایی مانند Matterport 3D VR. Canon به دنبال این است که این فناوری را در دوربین های حرفه ای قرار دهد. اما این تکنولوژی در واقع چگونه کار می کند؟

کانن، لنز 3D VR را معرفی کرد: Canon RF 5.2mm f/2.8L Dual FisheyeRF 5.2mm f/2.8L Dual Fisheye چگونه کار می کند؟

دوربین های استریوسکوپی و ریگ های سینمایی قبلی، از جمله دوربین های Canon و Panasonic، به دو دوربین با دو سنسور و دو لنز نیاز داشتند. در عوض سیستم جدید EOS VR دارای یک جفت لنز با میدان دید 190 درجه بسیار وسیع است که دو تصویر دایره ای مستطیل شکل را روی یک سنسور واحد دوربین نمایش می دهد.

این لنز هماهنگی و همگام سازی کاملی را بدون از بین رفتن اثر استریوسکوپی (یکی از خطرات سیستم دو دوربین) تضمین می کند. همچنین با محدود کردن هر دو مجموعه تصویر به یک سنسور واحد، مطمئن می شوید که کیفیت و نوردهی آن یکسان می باشد؛ چیزی که هنگام استفاده از دو دوربین، حتی با تنظیمات یکسان، نمی تواند تضمین شود. و البته، این بدان معناست که شما فقط باید با یک فایل مجزا کار کنید، بنابراین دیگر نیازی به استفاده از دو منبع جداگانه نیست.

Canon RF 5.2mm f/2.8L Dual Fisheye دارای یک جفت واحد دیافراگم الکترومغناطیسی دقیق هماهنگ شده برای کنترل دیافراگم هر لنز است. دو عنصر پراکنده، با پوشش بر روی لنزها برای کنترل شبح که در عکاسی VR رایج است؛ به حفظ وضوح لبه های تصویر کمک می کنند.

دیافراگم سریع f/2.8 (که با عملکرد چشمگیر ISO R5 ترکیب می شود) به این معنی است که از لنز و سیستم EOS VR حتی در شرایط نوری سخت نیز می توان استفاده کرد. همچنین لنز Dual Fisheye دارای یک نگهدارنده فیلتر ژلاتین در قسمت های پشتی است که این امکان را می دهد تا از فیلترهای ND برای حفظ سرعت فیلمبرداری استفاده شود
کانن، لنز 3D VR را معرفی کرد: Canon RF 5.2mm f/2.8L Dual Fisheye

سیستم EOS VR کانن: به چه چیزی نیاز داری

قطعا شما به Canon RF 5.2mm f/2.8L Dual Fisheye نیاز دارید و همانطور که در بالا اشاره شد، سیستم EOS VR در حال حاضر فقط از Canon EOS R5 پشتیبانی می کند.

شما به نرم افزار EOS VR Utility یا VR Plug-in برای Adobe Premiere Pro (و البته خود Adobe Premiere Pro) نیاز دارید تا فیلمی که با این لنز گرفته شده است را به فرمت استاندارد 180 درجه VR تبدیل کنید.

Canon با ایجاد این تکنولوژی برای R5، خروجی 8K را در اولویت کار قرار داده است (هرچند هنوز امکان ضبط 4K و 1080p با این لنز وجود دارد) در اصل سیستم EOS VR را در آینده برای باقی دوربین ها نیز ارائه می دهند، حتی اگر آن قیمت نسبتاً بالایی داشته باشد.

Canon RF 5.2mm f / 2.8L Dual Fisheye با قیمت 1.999.00 دلار / 2.099.99 پوند / 3.849 دلار استرالیا، در ماه دسامبر به فروش می رسد.

   با دیجی سنتر

   خدمات مشتریان

   راهنمای خرید

   logo-samandehi
   اینماد
   logo-kasbokar

   دیجی سنتر (دیدافراز) در سال 1384 به منظور فعالیت در زمینه فروش گوشی موبایل، دوربین و لوازم و تجهیزات آتلیه تاسیس گردید ، و راه پر فراز و نشیب رشد و پیشرفت در این عرصه را به منظور کسب تجربه و خدمت به مصرف کنندگان، هنرمندان و دیگر هموطنان عزیزمان طی نموده.

   ارتباط با دیجی سنتر :

   تهران، سیدخندان، ابتدای رسالت شرق، نرسیده به خیابان دبستان، نبش کوچه باقری پلاک 1 طبقه سوم

   شماره تماس : 02188451003

   کد پستی : 1631773115

   تمامی حقوق برای فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر محفوظ است.
   دیجی سنتر
   Logo