اخبار موبایل

قابلیت دابل تَپ با اندروید 12 باز می گردد

احتمالا ویژگی دوبار ضربه زدن (دابل تَپ) که گوگل در نسخه پیش نمایش توسعه دهنده اَندروید 11 آزمایش کرده بود، با به روزرسانی اندروید 12 برمی گردد.

همانطور که می دانید، گوگل سال گذشته ویژگی Double Tap را در نسخه پیش نمایش توسعه دهنده Android 11 آزمایش کرد. با این قابلیت کاربران می‌توانستند با دو بار ضربه زدن روی پشت تلفن خود، برخی از عملیات و دسترسی ها را به سرعت انجام دهند. با این حال، گوگل به دلیلی نامعلوم ویژگی Double Tap را در نسخه اصلی و پایدار اندروید 11 قرار نداد.

کاربران اندروید زیادی در انتظار روشن شدن تکلیف این قابلیت بودند، امروز خبر مهمی توسط 9to5Google منتشر شد و گفته شد که ویژگی مورد انتظار با به روزرسانی اندروید 12 در دسترس خواهد بود.

اندروید 12 دابل تَپ

ویژگی Double Tap که در اندروید 11 با نام رمز Columbus منتشر شده بود، به احتمال زیاد با به روزرسانی نسخه 12 به دستگاه های Pixel گوگل راه پیدا خواهد کرد.

در اخبار منتشر شده در 9to5Google ، گفته شده است که کاربران Google Pixel می توانند با دو بار ضربه زدن روی پشت دستگاه خود با این ویژگی، دستیار Google را فعال کنند، در ویدئو ها Stop یا Play کنند، یا از صفحه اسکرین شات بگیرند و یا کنترل نوار اعلانات را به دست بگیرند.

Double Tap Gestures

البته مشخص نیست که این قابلیت فقط برای گوشی های پیکسل گوگل قابل استفاده خواهد بود یا همه مدل های گوشی هوشمند که سیستم عامل آنها اندروید 12 هست هم می توانند از آن بهره ببرند.

مشاهده مطلب  رویداد معرفی Google Pixel 6 تایید شد، نیازی نیست خیلی صبر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا