هد سه پایه

مشاهده همه 7 نتیجه

راهنمای خرید هد سه پایه

خرید هد سه پایه برای کسانی که از سه پایه های حرفه ای بدون حد استفاده میکنند و طرفدار این نوع سه پایه هستند از ملزومات است پس داشتن اطلاعات کامل در رابطه با انواع هد میتواند در انتخاب بهترین هد برای سه پایه بسیار مفید باشد چرا که شناخت یک محصول میتواند ما را به بهترین خرید و انتخاب نزدیک شود.

 

انواع هد سه پایه

خرید هد سه پایه از واجبات نیست مگر اینکه شما یک سه‌پایه بدون هد داشته باشید که خرید هد سه‌پایه از الزامات کار شما باشد. سه‌پایه‌ها انواع مختلفی دارند و هر سه‌پابه‌ای هد مخصوص به خود را دارد این هدها هر کدام کاربری خود را دارند. در یک نگاه این هدها عبارتند از :

  • هد سه طرفه Pan-Tilt
  • هدبال Ball Head
  • هد گیمبال
  • هد منعطف Fluid Head

هد سه طرفه Pan-Tilt

در کل این هدها بین مبتدیان بسیار محبوب هستند. هد چرخشی با دسته‌ای که میتوانید به هر طرف که خواستید با چرخش 360 درجه حرکت دهید. این هد از سه بازوی جداگانه تشکیل شده است که شیب عمودی، شیب افقی و صفحه 360 درجه را کنترل می کند. برای تغییر موقعیت هر زاویه، فقط کافی است دسته را در جهت زاویه مورد نظر بچرخانید، دوربین را به موقعیت دلخواه برسانید و سپس دسته را بچرخانید تا دوربین در جای خود قفل شود کار با این سه‌پایه ها خیلی ساده است. هدهای سه طرفه معمولاً برای عکاسی از مناظر طبیعی، پرتره، بی حرکت و ماکرو یا محصولات استفاده می‌شوند، یعنی تقریباً برای همه کاربردهای عکاسی می توانید از آنها استفاده کنید.

هدبال Ball Head

هدبال امروزه مدرن ترین و به طور معمول محبوب ترین سبک هد است، که دلیل آن نیز اندازه جمع و جور (در مقایسه با هد سه طرفه)، ظرفیت وزن بالا و سهولت در تغییر است. برخلاف هد سه‌طرفه، هد بالها با استفاده از یک دکمه انتقال دوربین به هر موقعیتی را به جای دسته امکان‌پذیر میکنند، که این امر باعث شده، در اندازه و وزن صرفه جویی کنند. هدبال ها معمولاً از یک طرح دو کنترل یا سه کنترل برخوردار هستند که به عکاس امکان می دهد تا با استفاده از دستگیره‌های جداگانه حرکت و اصطکاک هد را کنترل کند. طراحی‌های سه کنترل اغلب یک دکمه سوم را کنترل می کنند که کنترل 360 درجه را جداگانه امکان پذبر میکند. به دلیل اندازه و سرعت، این سبک هد در بین عکاسان ورزشی، اکشن، حیات وحش، مسافرت و استودیو محبوب است. اگرچه مانند سر سه طرفه، تقریباً برای هر سبک عکاسی قابل استفاده است.

هد گیمبال

هدهای گیمبال به دلیل توانایی پشتیبانی از لنزهای بزرگ تله که از مشخصه‌های بارز غیر قابل انکار صنعت عکاسی است، در دنیای پیشرفته عکاسی از ورزش و حیات وحش یک ضرورت است. هد گیمبال برای پشتیبانی و تعادل لنزهای بزرگ و بدنه دوربین طراحی شده است، که به کاربر این امکان را می دهد تا سوژه در حال حرکت را به صورت عمودی و افقی ردیابی کند و در صورت تعادل مناسب ، تصویر را ثبت کند حتی وقتی دست عکاس دوربین را رها میکند. آنها به طور معمول بزرگترین و سنگین‌ترین سبک هد هستند. اما برای عکاسانی که به آنها احتیاج دارند ، وزن آن مهم نیست. همچنین لازم به ذکر است که بیشتر هدهای گیمبال با صفحه نصب فروخته نمی شوند.

هد منعطف Fluid Head

این نوع هدها بسیار مناسب افرادی است که به طور حرفه ای فیلمبرداری میکنند و میتوان گفت برای هر فیلمساز داشتن آنها واجب است و چیزی که حتما باید مورد بررسی قرار گیرد این است که اصلا نباید از وزن درج شده در دفترچه راهنمای آنها تجاوز شود.

خرید هد سه پایه

اگر قصد خرید هد سه‌پایه دوربین را دارید ابتدا موارد فوق را دقیق مطالعه کنید و سپس بررسی کنید که هد با سه‌پایه شما همخوانی داشته باشد حالا بهترین گزینه را انتخاب کنید تا خریدی رضایتبخش داشته باشید. با توجه به اینکه سه‌پایه‌های بدون هد عموما از برند‌های برتر هستند و همچنین هد‌ها‌ی آنها از برندهای مطرح این صنعت میباشند نگرانی در کیفیت نه، نگرانی از تطابق مدل با توقع شما در اولویت قرار دارد.

اطلاعات بیشتر ...