لنز نیکون

نمایش 1–12 از 13 نتیجه

راهنمای خرید و انتخاب لنز های دوربین نیکون

هنگامی که شما میخواهید لنز برای دوربین خود تهیه کنید ، حتما باید یک لنز با بهترین کیفیت و کارایی را نسبت به نیاز خود انتخاب کنید که با دوربین شما سازگاری کامل داشته باشد. ویژگی های کلیدی مانند فوکوس خودکار ، لرزشگیر ، دیافراگم و کنترل آن و به بهترین شکل و با دقت کالیبراسیون یا متمرکز سازی شده باشد تا با ویژگی های دوربین شما مطابقت داشته باشد.

لنزهای نیکون F-Mount چیست ؟

نیکون در سال 1959 سری لنز های F Bayonet را معرفی کرد ، و در آن زمان یکی از معدود تولیدکنندگان این مانت با حفظ قابلیت های فوکوس خودکار بود. بنابراین هر لنز F-mount متناسب برای دوربین های فعلی نیکون است. اگر چه ویژگی هایی مانند فوکوس خودکار و کنترل دیافراگم الکترونیک ممکن است تنها در حالت دستی کار کند. بیشتر این لنز ها را میتوان در دوربین های جدید و قدیمی استفاده کرد اما همیشه باید نسبت به مدل دوربین قبل از خرید میزان سازگاری را بررسی کنید.

لنز های فول فریم نیکون سری FX

لنزهای FX نیکون صرف نظر از اینکه کراپ سنسور است یا فول فریم تقریبا با تمام دوربین های SLR نیکون کار میکند. همچنین با استفاده از آداپتور نیز میتوانیم از این لنز ها در سری دوربین های دیجیتال نیکون Z یا نیکون 1 بدون آینه استفاده کنیم. بنا به دلایلی از گذشته ، لنز های فول فریم نیکون جایی برای کلمه FX در نام لنز ندارند. برخی از این لنز ها دارای لرزشگیر (VR) هستند که اثرات لرزش های کوچک دوربین را کاهش میدهند. انتخاب ED به این معنی است که یک شیشه با پراکندگی بسیار کم در این لنز های استفاده شده که وضوح را افزایش میدهد و اختلالات رنگی یا همان chromatic aberrations را به حداقل میرساند. اصطلاح دیگری که مربوط به کیفیت شیشه است FL نام دارد که این نشان مربوط به استفاده از فلوریت شیشه ای در لنز است. اکثر لنز ها هم قابلیت فوکوس خودکار دارند که توسط AF در نام لنز مشخص میشود.

لنز های نیکون DX

لنزهای نیکون سری DX نیز برای طیف وسیعی از دوربین های کراپ سنسور طراحی شده اند اما آنها را میتوان در دوربین های فول فریم نیز استفاده کرد ، البته باید به این توجه داشت که دایره تصویر آنها برای پوشش کامل یک سنسور فول فریم کوچک است. بیشتر دوربین های فول فریم نیکون این لنز ها را تشخیص میدهند و بصورت خودکار تصاویری که توسط لنز های DX استفاده شده بر روی دوربین ثبت میشود را کراپ میکند تا به اندازه ایده آل برسند.

این لنز ها معمولا کوچکتر و سبک تر از لنز های سری FX هستند. بدلیل اینکه دوربین های DX دارای کراپ 1.5 هستند فاصله کانونی لنزهای نیکون نیز 1.5 برابر افزایش میباشد تا فاصله کانونی مناسب را بدست آورد. به غیر از این تفاوت ، نیکون از همان نام های همیشگلی که در قسمت قبلی هم برای شما توضیح دادیم برای شناسایی و معرفی لنز ها استفاده میکند تا بتوانیم ویژگی های شاخص لنز مانند لرزشگیر یا همان کیفیت نوری را مشاهده کنیم.

لنز های حلقه طلای نیکون

نیکون از یک حلقه طلایی در بعضی از لنزهای خود استفاده میکند که این حلقه در قسمت جلوی لنز قابل مشاهده است که نشان میدهد لنز های دارای حلقه طلا برای استفاده حرفه ای طراحی شده اند ، این لنز های دارای دیافراگم بازتر و عملکرد عالی در نور کم و امکان استفاده از سرعت شاتر بالاتر را فراهم میکند ، همچنین آنها از عناصر شیشه ای با پراکندگی بسیار کم استفاده میکنند و عناصر داخلی و پوشش های ویژه لنز نیز نانو (N) هستند به ترکیب این موارد در بهبود کیفیت تصویر و عملکرد نوری تاثیر چشم گیری دارد.

اطلاعات بیشتر ...