کیف و کیس دوربین و تجهیزات

نمایش 1–12 از 69 نتیجه

خرید کیف تجهیزات عکاسی

کیف های تجهیزات عکاسی عبارتند از کوله پشتی، کیف های فانوسقه ای و کیف های چرخدار که حمل تجهیزات عکاسی به محل را برای شما راحت تر میکنند. دوام این کیف ها در مقایسه با کوله پشتی ها و یا کیف های قدیمی بیشتر است در حالیکه دسته ها و یا چفت های بیشتری بر روی آنها تعبیه شده است که حمل تجهیزات را برای شما آسانتر میکند. انتخاب کیف صحیح برای تجهیزات و لوازم عکاسی برای کسب اطمینان خاطر از محافظت کامل آنها در برابر هرگونه آسیب و مخاطره ای حائز اهمیت است.

انواع کیف ها و چمدان های مخصوص تجهیزات عکاسی

زمانی که در حال بررسی انواع مختلف کیف ها و چمدان های عکاسی هستید حتما سبک عکاسی و نوع تجهیزات خود را مدنظر قرار دهید تا ببینید کدام یک برای نیاز شما مناسب تر است.

کیف پوزه ای و کوچک

کیف فانوسقه ای نوع کوچکی از کیف هاست که به‌گونه ای طراحی شده که فضای کمی را اشغال کند. انواعی از این کیف ها که مخصوص دوربین طراحی شده اند تنها از یک فضای خالی برای دوربین و چند مورد تجهیزات جانبی دیگر مانند باتری ها و یا کارت های حافظه برخوردارند. هم چنین شما می توانید در کنار این کیف یک کیف دیگر برای قرار دادن تجهیزات جانبی در آن استفاده کنید مانند کیف های مخصوص لنز و یا حتی می توانید در کنار چمدان های بزرگ از لین کیف ها استفاده کنید.

جلدهای چرمی و مدل های کمربندی

یک جلد چرمی و یا کمربند را دور کمر و یا شانه های خود ببندید تا مجبور نباشید زمانی که در حال حرکت هستید دوربین را با دست خود نگه دارید.همانند کیف های فانوسقه ای، کیف های کمربندی نیز فضای کافی برای جای دادن لوازم‌جانبی مانند یک لنز اضافی ندارند.

کیف و کوله پشتی های مخصوص پیک ها

کوله پشتی ها و کیف های مخصوص پیک ها فضای زیادی برای قرار دادن تجهیزات عکاسی دارند. به دلیل قابلیت آویزان کردن و بنددار بودن، حمل آنها از یک محل دیگر بسیار آسان صورت میگیرد. کیف های مخصوص طراحی شده دارای تعداد زیاوی ضربه گیر هستند که برای بیرون ماندن برای مدت زمان طولانی مناسب هستند.

چمدان ها و کیف های سخت یا همان هارد کیس

چمدان ها و دیگر انواع صندوق عای سخت بیشترین میزان محافظت را برای تجهیزات شما به ارمغان می آورند که معمولا با ضربه گیرها و تقسیم کننده ها کامل شده اند تا شما بتوانید وسایل خود را منظم و مرتب در آنها جای دهید. این نوع از صندوق ها در اندازه های مختلفی طراحی شده اند از یک جعبه بزرگ کفش گرفته تا یک چمدان و یا حتی بزرگتر. بیشتر آنها دسته های قابل حمل دارند در حالیکه انواع بزرگتر و سنگین تر آنها دسته ها و چرخ های بیشتری دارند تا مسافرت با آنها آسانتر شود. به دلیل اندازه های خاص خود، این نوع کیف ها گزینه ی خوبی برای حمل لامپ ها، تریپاد ها و دیگر تجهیزات کاری شما هستند.

کیف های مخصوص تجهیزات عکاسی

میشود ادعا داشت اکثر تجهیزات عکاسی و تصویربرداری کیف مخصوص به خود را دارند. کیف های مخصوص تجهیزات نورپردازی، لنزها، فیلتر، سه‌پایه و … همه و همه با کیفیت و قیمت های مخلف در بازار ایران موجود هستند.

چگونه یک کیف مخصوص عکاسی انتخاب کنیم؟

بعد از اینکه سبک کیف عکاسی خود را مشخص کردید باید جنس و اندازه ی آن را نیز مدنظر قرار دهید. کیف های پارچه ای و پلاستیکی گزینه های سبک و با دوامی هستند، در حالیکه روکش برخی از این کیف ها به گونه ای است که ضد آب بوده و یا از تجهیزات شما در برابر ضریه محافظت میکند.

صندوق های سخت معمولا از جنس آلومینیوم پلاستیک و و یا ترکیبی از هر دو هستند. وزن این نوع از صندوق ها بیشتر از کیف هاست ولی به دلیل ساختار سخت خود بهتر می توانند از تجهیزات شما محافظت کنند.

به لحاظ اندازه کیف های فانوسقه ای کوچکترین نوع هستند بنابراین اگر تنها میخواهید یک دوربین با خود ببرید این کیف ها گزینه مناسبی هستند. اگر می خواهید تجهیزات زیادی را حمل کنید کیف های بزرگ و یا چرخدار گزینه مناسبی هستتد.انواع بزرگ این کیف ها از فضای مناسبی برای حمل لنزها، تریپادها و دیگر تجهیزات برخوردارند. اگر می خواهید سفر بروید باید تجهیزات محافظتی دیگری مانند جعبه مخصوص لنز و یا فلش ها را نیز تهیه کنید و بعد آنها را در کیف های بزرگتر قرار دهید.

جنس کیف تجهیزات عکاسی عموما از برزنت ضدآب تهیه شده است اما نمیتوان این را برای همه یکسان دید و مدل های زیادی هستند که از موارد دیگر مثل الومینیوم و … استفاده میکنند.

اطلاعات بیشتر ...