شکل دهنده نور

نمایش 1–12 از 28 نتیجه

راهنمای خرید شکل دهنده نور

در راهنمای خرید شکل دهنده‌های نور دیجی سنتر با انواع شکل دهنده‌ها و کاربرد آنها آشنا میشوید و این امر قطعا در خرید هوشمندانه‌تر به شما کمک میکند پس با ما همراه باشید. خوب در ابتدا به این امر اشاره میکنم که خرید فلاش به تنهایی میتواند تا حدودی برای شما مفید باشد اما قطعا در مواقع مختلف نیاز به هدایت نور پیدا میکنید به طور مثال زمانی که در آتلیه کار میکنید و موارد مشابه، که نور شما با در نظر گرفتن موارد زیبا شناختی به سمت سوژه‌ی شما هدایت شود تا بهترین استفاده را از آن بکنید. این شکل دهنده‌ها را میتوان به شرح زیر تقسیم بندی کرد:

  • چتر
  • سافت‌باکس
  • اکتاباکس

سافت‌باکس و چترها دو مورد از متداول‌ترین اصلاح کننده‌های نور هستند و هر دو با نرم کردن و پخش شدن نور پرتو اولیه و ایجاد یک منبع نور بزرگتر، نور را نرم و پخش می کنند. هر دو ابزار اصلاح به طور کلی قابل حمل هستند که می توانند با طیف وسیعی از انواع نور، فلاش‌های روی دوربین گرفته، تا قوی‌ترین کیت‌های فلش استودیویی، سازگار شوند.

چترها

چتر یکی از ساده ترین اصلاح کننده‌های نور است و به همین دلیل یکی از همه کاره‌ترین آنها است. چترها دو نوع اساسی دارند:

چتر انعکاسی: که سمت داخل آن به سوژه هدایت می شود.

چتر سفید: که از پارچه سفید شفاف ساخته شده است و قسمت بیرونی آن به سوژه اشاره دارد.

بسته به نوع و کیفیت نور مورد نظر و فاصله سوژه از منبع نور، هر دو چتر مزایای خود را دارند.

چترهای انعکاسی بازتابنده

چترهای بازتابنده طوری طراحی شده‌اند که فلاش را درون خود قرار داده، نور را منعکس کرده و سپس نور را بر روی سوژه پرتاب می کند. چتر، اندازه منبع نور را افزایش می دهد و نور حاصل از آن کیفیت وسیع‌تر و نرم‌تری در مقایسه با فلاش برهنه دارد. چترهای انعکاسی دارای یک پوشش مات در خارج هستند تا از عبور و خروج نور جلوگیری شود. این توانایی برای مهار نور، آن را به یک منبع نوری کارآمدتر از یک چتر سفید و شفاف ساده تبدیل می کند که نور از آن عبور می کند. چترهای انعکاسی نیز می توانند دارای فضای داخلی رنگی مانند نقره‌ای یا طلایی باشند تا نور را سرد یا گرمتر کرده تا متناسب با موضوع باشد. برای عکاسی عروسی، یک چتر با روکش طلا به رنگ‌های گرم و بهتر شدن رنگ پوست کمک می کند و ظاهری سالم‌تر به افراد می‌بخشد، اما ممکن است بر رنگ لباس عروس نیز تأثیر بگذارد. چترهای روکش نقره‌ای با کمی رنگ یا بدون رنگ، به تشدید کیفیت نور کمک می کند. یک چتر سفید معمولی با پشت مشکی خنثی‌ترین رنگ نور را ارائه می دهد.

چترهای سفید

چترهای سفید باعث افزایش و نرم شدن منبع نور می شوند و کیفیت کلی نور مطلوب‌تری نسبت به خود فلاش برهنه ایجاد می کنند. آنها برعکس چترهای بازتابی عمل می‌کنند. چترهای عکاسی از پارچه سفید شفاف ساخته شده است که فلاش از طریق آن عبور می کند تا نوری نرم ایجاد کند. مزیت کار با یک چتر عکاسی این است که می توانید آن را به سوژه خود نزدیک کنید توانایی قرار دادن منبع نور در نزدیکی سوژه، باعث ایجاد نور ملایم‌تری می شود، که به ویژه برای عکاسی در عروسی مناسب است.

شکل و اندازه چتر

اندازه و شکل و انتخاب بین چترهای بازتابنده یا سفید، مواردی است که باید در زمان انتخاب به آنها توجه کنید و با توجه با سطح نیاز خود خریدتان را ثبت کنید هر چند داشتن هر دو مدل در رنگ‌های مختلف برای عکاسانی که به صورت حرفه‌ای عکاسی میکنند خالی از لطف نیست. هرچه چتر بزرگتر باشد، کیفیت نور ملایم تری را منعکس می کند سپس، ممکن است برای پرتره‌های تک و یا زوجین نیازی به چتر 7 فوت نداشته باشید. اما برعکس ، اگر از گروه های بزرگتری عکاسی می کنید، چترهای بزرگتر و متعدد مناسب‌ترین انتخاب برای تغییر خروجی نور فلاش شما هستند.

سافت باکس ها

سافت باکس همچنین برای نرم شدن و افزایش اندازه یک منبع نور کوچکتر و منابع نوری منتشر برخلاف چترها با چند تفاوت قابل توجه استفاده می شود. سافت باکس شکل و جهت نور را بیشتر از چتر کنترل می کند و از نشت بیشتر نور جلوگیری می کند. سافت باکس، از آنجایی که عموماً مستطیل شکل است، این مزیت را دارد که می تواند با تقلید از شکل پنجره، نوری با ظاهر طبیعی تولید کنند.

درست مانند چترها ، سافت باکس ها در اشکال و اندازه های مختلف موجود هستند و همه می توانند متناسب با موضوع مورد نظر استفاده شوند. یک سافت باکس بزرگتر نور ملایم‌تری تولید می‌کند، اما برای پر کردن کل سافت باکس به نور بیشتری نیاز دارد.

اکتاباکس

اگر یک سافت باکس و یک چتر را با هم ادغام کنیم، یک اکتاباکس به دست می آید. octabox نور ملایم را درست مانند یک سافت باکس ارائه می دهد ولی نور خود را بیشتر مانند چتر به اطراف پخش می کند. اکتاباکس‌ها برای نوردهی یکنواخت عکاسی از گروه‌های بزرگ فوق‌العاده هستند.

اطلاعات بیشتر ...