فلاش و نورهای ثابت رو دوربینی

فیلتر محصولات نمایش 1 - 16 از 17 نتایج
برند
مرتب سازی بر اساس
محدوده قیمت

راهنمای خرید فلاش و نورهای ثابت رو دوربینی

فلاش داخلی دوربین یک مورد ضروری برای بسیاری از عکاسان است. هنگامی که در شرایط نور محیط بیش از حد تاریک قرار میگیرید میتوانید دوربین خود را راحت نگه دارید و نور مورد نیازتان را فراهم کنید همچنین به شما امکان می دهد تا در نور روز نوردهی متعادل تری داشته باشید و همچنین اجازه فریز کردن سوژه های متحرک را می دهد و همچنین می تواند برای کنترل یا راه اندازی سایر منابع نور فلاش استفاده شود. علاوه بر این، از یک فلاش می توان به عنوان یک ابزار خلاق بسیار موثر برای ایجاد زیبایی استفاده کرد که وقتی در شرایط نور کمتر قرار میگیرید، کیفیت تصاویر شما را بالا ببرد. در این بین باید توجه داشت که مزایای فلاش خارجی روی دوربین بسیار بیشتر از فلاش داخلی است، و تنها اشکال آن نگهداری یک قطعه بیشتر بین تجهیزات است.

فلاش داخلی

اکثر فلاش‌های داخلی نیز در نزدیکی لنز دوربین قرار دارند که اغلب هنگام عکاسی از سوژه‌ها در شرایط کم نور باعث قرمزی چشم می شود. قرمزی چشم به این دلیل اتفاق می افتد که مردمک در نور کم گشاد می شود ، فلاش داخلی با محور نوری لنز هم تراز شده، پرتو آن وارد چشم می شود و از شبکیه چشم به پشت چشم، که کاملاً قرمز است،رسیده و رنگ چشم‌ها قرمز ثبت میشوند.

فلاش روی دوربین

اصطلاح فلاش روی دوربین به نوعی نور (فلاش) اشاره دارد که می تواند مستقیماً بر روی دوربین شما متصل شود. در حالی که از آن به عنوان “روی دوربین” یا اکسترنال یاد می شود، در برخی موارد نیازی به نصب فلاش بر روی دوربین شما نیست. فلاش‌های روی دوربین توسط یک کفشک که بالای دوربین قرار دارد به بدنه متصل میشود، و غالباً از آنها خارج از دوربین استفاده می‌شود. این مورد با سایر منابع نور فلاش، مانند فلاش های استودیویی و نورهای تک رنگ تفاوت دارد زیرا این نوع استروب‌ها به طور فیزیکی به دوربین شما متصل نیستند (مگر در شرایط نادر و غیر معمول که شامل روش های پیچیده سازگاری می شود). علاوه بر این ، فلاش های دوربین معمولاً دارای منبع تغذیه مستقل هستند ، اگرچه گاهی اوقات می توان از منابع خارجی برای بهبود عملکرد یا عمر باتری استفاده کرد.

فلاش خارجی نور ثابت

فلاش‌های خارجی عملکرد بهتری دارند در کل این موضوع که شما در استفاده از انواع لوازم جانبی دستتان باز باشد و بتوانید نوری فراتر از فلاش‌های داخلی با مقدار و زاویه ی مختلف در دسترس داشته باشید بسیار مفید است. فلاش‌های داخلی یک محدوده ثابت دارند، فلاش‌های روی دوربین هم تا حدودی محدودیت دارند ولی نورهای ثابت دست شما را برای تعیین محدوده‌ی نورپردازی باز میگذارد.

خرید فلاش و نورهای ثابت رو دوربینی

خرید فلاش‌های اکسترنال و نورهای ثابت با توجه به سطح و سبک عکاسی شما امری کاملا سلیقه‌ای است و صلاح دید عکاس این امر را تعیین میکند. در حال حاظر دیجی سنتر امکان خرید همه‌ی این موارد را برای شما فراهم کرده و اگر نظر دیجی سنتر را در این مورد بخواهید باید گفت که تجهیزات عکاسی به هر چه بهتر شدن عملکرد شما در عکاسی کمک میکند و هر چه تجهیزات کامل تری داشته باشید توانایی عکاسی در شرایط مختلف برای شما بیشتر میشود گاهی نور داخلی دوربین برای شما کافی نیست و نیاز دارید از زاویه‌ی متفاوتی تصویر را ثبت کنید و امکان استفاده از نور ثابت را نیز ندارید در این زمان فلاش اکسترنال رو دوربینی بهترین انتخاب برای خرید است و گاهی دست شما برای انتخاب زاویه نورپردازی باز است و فضا به شما امکان استفاده از نور‌های ثابت را میدهد بنابراین هر چه تجهیزات شما کامل تر باشد محدودیت کمتری در عکاسی خواهید داشت.

اطلاعات بیشتر ...