پس زمینه (فون عکاسی)

نمایش یک نتیجه

راهنمای خرید پس زمینه (فون عکاسی)

وقتی صحبت از عکاسی در استودیو به میان می آید، انواع مختلفی از لوازم جانبی پیش روی شماست که هر کدام به نحوی در به دست آوردن تصاویر بهتر و با کیفیت تر کمک میکند از جمله پس زمینه (فون عکاسی)، نورهای رودوربینی و استروپ و یا نورهای ثابت، شکل دهنده های نور و … . اگرچه دوربین مهمترین وسیله ای است که برای ثبت تصاویر استفاده می شود ، اما یک پس زمینه زیبا می تواند تفاوت بین یک عکس خسته کننده و یک پرتره دیدنی را ایجاد کند.  یک عکس منحصر به فرد حاصل انواع مختلف پس زمینه، ساده تا یک بوم نقاشی و لوازم جانبی  مختلف است.

پس زمینه های مورد استفاده برای عکاسی معمولاً از مواد سبک تری ساخته شده اند که حمل و نقل آنها را برای عکاسان آسان می کند. معمولاً پس زمینه ها به صورت پانل آویزان می شوند یا می توانند به راحتی روی هر چیزی بچرخند تا جلوه خاصی به دست آورند. همچنین می توان آنها را از پایه ها با استفاده از گیره معلق کرد. بسته به نوع جلوه مورد نیاز عکاس، نوع و اندازه پس زمینه را می توان از طیف وسیع موجود در بازار انتخاب کرد.

چرا از پس زمینه استفاده کنیم؟

پس زمینه، که به عنوان پرده نیز شناخته می شود، نوعی ویژگی استاندارد است که در یک محیط کنترل شده مانند آتلیه عکاسی استفاده می شود. توانایی تغییر پس زمینه، قابلیت چند منظوره را به پرتره ها می افزاید و به شما امکان می دهد بی نهایت در ایجاد یک تصویر تنوع و ایده پردازی داشته باشید. پس زمینه در انواع مختلفی موجود است و بر اساس اندازه و موادی که از آنها ساخته شده است طبقه بندی می شوند. اینها می توانند از جامدادی ساده گرفته تا الگوهای ظریف و حتی صحنه های سفارشی رنگ آمیزی شده و واقع گرایانه متغیر باشند. برای استفاده موثر از پس زمینه به پایه ها و لوازم جانبی دیگر نیاز دارید.

ویژگی های زمینه های مختلف

اکثر پایه های متحرک از پرده های با عرض کامل یا نیم عرض پشتیبانی می کنند که بر اساس مواد به کار رفته در آنها طبقه بندی شده اند. اجازه دهید انواع مختلف پس زمینه را بررسی کنیم.

Seamless Paper پرده فوم یک پارچه

پرده فوم  اساسی ترین زمینه ای است که در عکاسی استفاده می شود. پرده فوم به صورت رول با عرض معمولی 26 ، 53 ، 107 یا 140 اینچ عرضه می شود و معمولاً 12 ، 35 یا 50 یارد طول دارد. این پس زمینه ها معمولاً در رنگهای ثابت موجود هستند و به دلیل انعطاف پذیری می توان از آنها برای عکاسی پرتره و محصولات یا طبیعت بی جان استفاده کرد.

Muslin Backgrounds پرده نخی ساده

Muslin پارچه ای بافته شده از پنبه است که به راحتی رنگ شده و رنگ را در خود نگه می دارد. این پس زمینه ها از مواد سبک ساخته شده اند و به صورت پشتی محکم شده اند و یا حتی روی هر چیزی پوشانده شده اند تا ظاهر یک تصویر را تغییر دهند. از آنجایی که موسلین از مواد نازک تر و سبک تر ساخته شده است، چین و چروک را نشان نمی دهد و می تواند به عنوان زمینه خنثی یا به عنوان نمای چشمگیر استفاده شود. موسلین در اندازه ها و الگوهای مختلف وجود دارد که از 5×8 تا 30×30 فوت متغیر است با پس زمینه رنگی تک رنگ یا طرح دار. زمینه های موسلین می توانند کپی هایی از نقاشی های استاد قدیمی ، الگوهای انتزاعی یا الگوهای مرمر شده را در خود جای دهند. این ماده بسیار قابل حمل و نسبتاً ارزان است و در بین عکاسان محبوب است.

بوم پس زمینه

پس زمینه های بوم از پارچه ای نسبتاً ضخیم و سنگین ساخته شده است.پس زمینه بوم بیشتر نقاشی شده است و بسیار شبیه نقاشی های کلاسیک یا تصویری از مناظر رئالیسم دارد. آنها همچنین به عنوان رول یا منظره شناخته می شوند و نیاز به سیستم تعلیق دارند. معمولاً عکاسان از پایه های بک گراند موتور دار استفاده می کنند ، هرچند از رولرهای پس زمینه نیز می توان برای بستن بوم استفاده کرد. یک بوم پس زمینه خوب می تواند نمای شگفت انگیزی را برای صحنه های عکاسان ایجاد کند و با توجه به جنس ضخیمی که دارد  میتواند برای مدت زمان بیشتری دوام بیاورد. این پس زمینه نیز با الگوهای ظریف یا حتی زمینه های خنثی موجود است که سوژه پرتره را برجسته می کند.

پس زمینه مخمل

زمینه های مخملی یک ماده نسبتاً ضخیم اما سبک هستند که در ابعاد 40×5 تا 8×12 اینچ موجود است. آنها ظاهری یکپارچه به شما می دهند، بدون این که زحمتی برای مچاله شدن و خراب شدن داشته باشید. بیشتر آنها از پارچه ای مقاوم در برابر چروک ساخته شده اند و می توان آنها را بارها و بارها استفاده کرد. اگرچه این پس زمینه ها در طیف گسترده ای از الگوها و رنگ ها موجود نیستند، اما برای کسانی که به دنبال پس زمینه هایی مقاوم و زحمت نگهداری کم هستند بسیار مناسب است.

پس زمینه تاشو

پس زمینه تاشو یک انتخاب ایده آل برای عکاسانی است که برای عکاسی به یک پرده قابل حمل و جمع جور نیاز دارند. این پس زمینه های چند منظوره سبک هستند، به راحتی تنظیم می شوند و هرگز چین و چروکی را نشان نمی دهند. زمینه های تاشو به راحنی باز می شوند ، با بست های لمسی به پایه ها متصل می شوند و می توانند به صورت افقی یا عمودی استفاده شوند. زمینه های تاشو قابل حمل، در تعداد و اندازه های محدودی در دسترس هستند. برخی از پس زمینه های دیسکی تاشو موجود است تا زمین امتداد یافته اند و به عنوان پس زمینه ای یکپارچه برای سوژه های تمام قد عمل می کنند.

پس زمینه جلوه های ویژه

وقتی صحبت از پس زمینه های جلوه های ویژه می شود، پس زمینه های کلیدی chroma رایج ترین هستند که برای جلوه های ویژه استفاده می شوند. عمدا رنگ یا زمینه های پرده کروما روی آبی یا سبز کامل تنظیم شده اند که کمک میکنند با استفاده از برنامه های کامپیوتری پس زمینه را به راحتی از موضوع متمایز کنید.

خرید پس زمینه (فون عکاسی)

هنگام خرید پرده های مناسب پس زمینه باید توجه داشته باشید که پس زمینه های مورد استفاده برای عکاسی معمولاً از مواد سبک ساخته شده اند که حمل و نقل آنها را برای عکاسان آسان می کند. معمولاً پس زمینه ها به صورت پانل آویزان می شوند یا می توانند به راحتی روی هر چیزی بچرخند تا جلوه خاصی به دست آورند. همچنین می توان آنها را از پایه ها با استفاده از گیره معلق کرد. بسته به نوع جلوه مورد نیاز عکاس، نوع و اندازه پس زمینه را می توان از طیف وسیع موجود در بازار انتخاب کرد.

اطلاعات بیشتر ...