اخبار و مقالاتاخبار موبایل

تست دوربین گوشی Samsung Galaxy S20 Ultra

عکس 108 مگاپیکسلی و سلفی 40 مگاپیکسلی با بزرگنمایی 100 برابر

ما به بروزرسانی این صفحه با آزمایش کردن دوربین گوشی سامسونگ Galaxy S20 Ultra ادامه می دهیم.نیازی نیست به شما بگوییم که دوربین گوشی Samsung Galaxy S20 Ultra فراتر از تصور شما ست – 50  عکس که با این دوربین فوق العاده گرفته شده ، آنقدر طبیعی هستند که با آدم حرف می زنند.گوشی Samsung Galaxy S20 Ultra با لنز تله فوتو با قدرت بزرگنمایی 100x که سامسونگ نام این فناوری را space zoom (بزرگنمایی فضایی) گذاشته است و قدرت عکسبرداری این گوشی را هم روی سه پایه و هم به صورت دستی آپدیت کرده است همچنین در ادامه نمونه عکس های گرفته شده توسط تلفن همراه s20 ultra با رقبای سرسخت خود مانند اپل ، گوگل و وان پلاس.همانطور که از گوشی سامسونگ Galaxy S20 Ultra انتظار می رفت دوربین بسیار فوق العاده ای دارد که انتظارات مشتری را برآورده می کند.اگر درخواست های خاصی برای مقایسه عکس برداری دارید ما در خدمت هستیم.

موارد زیر نتایج حالت های دوربین گوشی Samsung Galaxy S20 Ultra را نشان می دهد :

 • عکس هایی با کیفیت دوربین 108 مگاپیکسلی و سلفی های 40 مگاپیکسلی – آیا واقعاً تغییراتی ایجاد می کند؟
 • لنزهای تله فوتو 100 برابر بزرگنمایی فضا با سه پایه + مقایسه تلفن های رقیب.
 • حالت هایی همچون حالت عمودی Focus و تمام فیلترهای جذاب و سرگرم کننده ی آن (به تازگی به روز شده).
 • داشتن قابلیت 100 برابر بزرگنمایی فضا تنظیم کردن آن به صورت دستی.
 • 100 برابر بزرگنمایی فضا در شب هنگام سایه ها شروع می شود.
 • بهره مند بودن از دوربین سلفی به روز شده و رابط کاربری گروهی خودکار سلفی (این دوربین سلفی یکی از بهترین دوربین های سلفی موجود است که ما تاکنون آزمایش کرده ایم).
 • دارای عکس های بسیار زیبا و گسترده (و نحوه مقایسه کردن آنها با عکس های معمولی).
مشاهده مطلب  اپل از دانگرید به iOS 14.7 جلوگیری می کند

به نظر شما قابلیت بزرگنمایی فضا گوشی سامسونگ  Galaxy S20 100x  به چه صورت است؟

قابلیت بزرگنمایی فضا چقدر می تواند جالب باشد؟ زمانی که از گوشی سامسونگ Galaxy S20 Ultra رونمایی شد این اولین سوالی بود که مطرح می شد و دوربین این گوشی غوغایی به پا کرد. نکته قابل توجه این است که استفاده از قابلیت بزرگنمایی در حداکثر 100 برابر همیشه امکان پذیر نیست. لنزهای تاشو گوشی سامسونگ ، همانند لنزهای پیروسکوپ گوشی Huawei P30 Pro ، برای اینکه فضای اضافی به آن بدهد در کنار تلفن های هوشمند قرار گرفته است و از آینه ای برای گرفتن عکس از پشت گوشی و چرخش 90 درجه ای استفاده می کند. در غیر این صورت این گوشی به  خوبی نمی تواند انتظاراتی که از قابلیت بزرگنمایی آن می رود را برآورده کند. برای آزمایش اول با استفاده از یک سه پایه نتایجی بدست آمده است و نتایج از 1x (بدون بزرگنمایی) شروع می شود و سپس به 2x  ، 10x ، 30x  و 100x ختم می شود و پس از آن برای فوق العاده گسترده شدن به 0.5 برابر کاهش می یابند.

ویرایش: ما برای آزمایش مجدد عکس در شب و روز امتحان کردیم تا ببینیم در نتیجه اینکه وقتی سایه ها بیشتر می شوند چه اتفاقی رخ می دهد. عکس های شب در صفحه ی دوم هستند. دوربین S20 Ultra با کیفیت 100x به شکلی نیست که بخواهید در اینستاگرام عکسی را پست کنید – این عکس تقریباً یک نسخه دست ساز از ساعت ترمینال Grand Central City نیویورک است. اما این نزدیک به چیزی است که زوم دیجیتال 10x که از رقبای سامسونگ به نظر می رسد. در واقع ، وقتی که این حداکثر زوم دیجیتال دوربین S20 Ultra  در بسیاری از رقبای خود (و دوربین های سری های قبلی خود) موجود باشد ، دوربین گوشی سامسونگ S20 Ultra با کیفیت 10x از زوم ترکیب نوری استفاده می کند.

مشاهده مطلب  آپدیت iOS 15 و لیست آیفون ‌های دریافت کننده

ما اطلاعاتی را که از S20 Ultra  پیدا کردیم در اینجا آورده ایم:

با نگاه کردن عکس های دوربین گوشی Galaxy S20 Ultra به مفید بودن آن پی می بریم ، اما آزمایش کردن این گوشی به تنهایی ، برای پی بردن به ویژگی هایش کافی نمی باشد. به همین علت ما از دو گوشی سامسونگ سال گذشته و چندین گوشی که رقیب سامسونگ به حساب می آیند استفاده کردیم و آن موارد عبارت اند از:

Samsung Galaxy S20 Ultra

 • iPhone 11 Pro Max :چون رقیب اصلی S20 Ultra از اپل است.
 • Google Pixel 4 : چون یکی از بهترین دوربین ها را بین گوشی های محبوب دارد.
 • Samsung Galaxy S10 : برای اینکه ببینیم تا چه حد سامسونگ پیشرفت داشته.
 • Samsung Galaxy Note 10 : چون برخی از افراد تصمیم می گیرند بین S20 Ultra و Note 10 کدام بهتر است و یکی را انتخاب کنند.
 • OnePlus 7 Pro : یک پرچمدار با قیمت متوسط ، در حال حاضر 1/3 ارزانتر از S20 Ultra است.
 • Google Pixel 3a : چون نسبت به S20 Ultraارزانتر است.
منبع
techradar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا