دوربین بدون آینه

نمایش 1–12 از 22 نتیجه

دوربین بدون آینه چیست؟

دوربین دیجیتال بدون آینه نیز یک نوع دوربین عکاسی با قابلیت تعویض لنز است که بر خلاف دوربین های DSLR، این دوربین ها فاقد آینه و منظره یاب اپتیکال هستند و نوری که از لنز عبور میکند مستقیما به سنسور برخورد میکند و توسط آن دریافت میشود. در این دوربین ها میتوان پیش نمایش یک منظره را توسط منظره یاب الکترونیکی یا همان EVF مشاهده کرد یا اینکه تصویر پیش نمایش را از طریق صفحه نمایش LCD دید، همین موارد باعث شده تا این دوربین ها بطور قابل توجهی کوچک تر و سبک تر از دوربین های DSLR باشند.

ایزو چیست؟

از نظر عکاسی، میتوان گفت ایزو به میزان حساسیت حسگر دوربین به نور است، هرچه عدد ایزو بیشتر باشد میزان حساسیت سنسور بیشتر و تصویر ثبت شده روشن تر میشود ، ایزو یک کنترل قابل تنظیم است و میتوان آن را تا حد زیادی بالا برد اما زیاد کردن بیش از حد مقدار ایزو میتواند در تصاویر نویز ایجاد کند.

وقتی گفته میشود این دوربین در نور کم عملکرد مناسبی دارد به این معنی است که شما وقتی ایزو را روی مقادیر بالا هم قرار دهید این دوربین نسبت به بقیه دوربین ها نویز کمتری دارد.

مگاپیکسل چیست؟

سنسور دوربین از میلیون ها پیکسل مجزا تشکیل شده است که هر پیکسل بصورت جداگانه کار میکند تا مقداری کمی نور و رنگ را دریافت کند، سپس تمامی رنگ ها و نورهایی که توسط پیکسل ها دریافت میشود تصویر نهایی را تشکیل میدهد. هر یک میلیون از این پیکسل ها یک مگاپیکسل است، تعداد مگاپیکسل ها وضوح تصویر را تعیین میکنند و هرچه این مقدار بیشتر باشد میتوانید تصاویر مورد نظر را در ابعاد بزرگ تر چاپ کنید، برش دهید و جزئیات بیشتری داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر این نمودار را مشاهده کنید

اطلاعات بیشتر ...