دوربین چاپ سریع

مشاهده همه 3 نتیجه

دوربین عکاسی چاپ سریع چیست ؟

دوربین های چاپ سریع از فناوری چاپ سریع بلافاصله پس از گرفتن عکس استفاده میکنند،  عکس های چاپ شده برای هدیه دادن در میهمانی ها، مراسم خانوادگی و نگه داشتن همیشگی آن عکس ها در اتاق، کیف پول و یا درست کردن ریسه های نوری که عکس ها بین آن ها قرار میگیرد بسیار مناسب است و حس خوبی به کاربر انتقال میدهد.

دوربین عکاسی های چاپ فوری دارای حالت های مختلف عکاسی از جمله منظره، پرتره، حالت شب، سیاه و سفید و موارد دیگر هستند.

ویژگی های دوربین عکاسی چاپ سریع

یک دوربین عکاسی چاپ سریع باید دارای ویژگی های پیشرفته ای باشد. دوربینی که انتخاب میکنید بهتر است صفحه نمایش تمام رنگی TFT LCD باشد که به شما کمک کند تصاویر را بهتر مشاهده کنید، تنظیمات داخل منو را تنظیم کنید. همچنین یک دوربین با قابلیت تنظیم تراز سفیدی به شما کمک میکند تا بتوانید رنگ تصاویر را بصورت دقیق بر اساس شرایط نوری تنظیم کنید. بهترین دوربین ها حداقل باید دارای پنج تراز سفیدی یا همان وایت بالانس باشند: فلورسنت، رشته، ابری، نور روز و تنظیم دستی از مهمترین آنها میباشند، دوربین های Fujifilm Instax این ویژگی های استاندارد را دارند.

اگر در نور کم عکاسی میکنید، یک دوربین با ویژگی عکاسی پویا یا Dynamic در نظر بگیرید. این ویژگی قسمت قسمت هایی که نور کمی دارند را روشن تر میکند و از حالت underexposed خارج میکند. سطح میزان حساسیت دوربین به نور که به عنوان ISO شاخته میشود نیز یکی از موارد مهم است. دوربینی را انتخاب کنید که به شما امکان این را بدهد که در شرایط نوری مختلف بتوانید دامنه حساسیت نور یا همان ISO را تنظیم کنید. دامنه ایزو برای اکثر دوربین های چاپ فوری پولاروید بین ایزو 100 تا 400 میباشد.

همچنین توانایی تنظیم شارپنس و اشباع رنگ نیز در تنظیم وضوح تصاویر و کنترل رنگ بیشتر نیز کمک میکند که باید بدانید کنترل وضوح تصویر در تمام دوربین های عکاسی چاپ سریع شامل، سخت، استاندارد و کم است.

لوازم جانبی دوربین چاپ فوری

برای جلوه های ویژه میتوانید فیلتر های لنز مختلفی برای دوربین خود در نظر بگیرید. برای محافظت از دوربین خود توصیه میشود یک کیف دوربین، کاور یا کیس برای آن تهیه کنید.  دوربین های اینستکس فوجی فیلم کارهای مخصوص خود را دارند که مطابق رنگ دوربین میباشد که این کاور ها باید بصورت جداگانه خریداری شود. همچنین شما میتوانید یک آلبوم تصویر کوچک خریداری کنید تا بتوانید تصاویری که توسط دوربین خود گرفته اید را داخل آن قرار دهید.

اطلاعات بیشتر ...