نورپردازی و تجهیزات استودیویی

فیلتر محصولات نمایش 1 - 16 از 197 نتایج
برند
مرتب سازی بر اساس
محدوده قیمت

راهنمای خرید نورپردازی و تجهیزات استودیویی

در حال حاظر طیف وسیعی از محصولات با هدف نورپردازی عکاسی در بازار موجود است، که شامل تنگستن، فلاش های کوچک، پک های بزرگ، چراغ های مونو و … است. قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام قسمتها در کیت روشنایی با کیفیت استودیو قرار می گیرند، لازم است سه نوع اصلی چراغ هایی که معمولاً استفاده می شود را بشناسید که عبارتند از:

  • چراغ گرم: چراغ های گرم در دمای بسیار بالا کار می کنند. آنها همچنین به چراغ های تنگستن معروف هستند و به 500 تا 800 وات قدرت نیاز دارند. این لامپ های هالوژنی کوارتز منبع نوری ثابت را فراهم می کنند و آنها را برای ضبط فیلم و عکاسی از اجسام کوچک ایده آل می کند. با این حال، آنها بهترین انتخاب برای عکاسان نیستند. هرگونه ماده قابل اشتعال باید از این لامپها دور شود زیرا داغ می شوند.
  • چراغ سرد: چراغ های خنک جایگزین مناسبی برای چراغ های گرم هستند. این لامپهای فلورسنت طیف طبیعی تری از نور را ارائه می دهند که آنها را برای عکاسی ایده آل می کند. آنها تنظیمات بهتری را ارائه می دهند و در هنگام استفاده در مقایسه با چراغ های داغ خنک باقی می مانند. این لامپ ها برای ثبت عکس های قابل قبول نیاز به تنظیمات ISO بالا و سرعت شاتر بسیار کم دارند.
  • فلاش چشمک زن: چراغ های فلاش، بیشترین انتخاب نور برای عکاسان هستند. آنها به دو نوع فلاش تقسیم میشوند.
  1. فلاش روی دوربین: فلاش های روی دوربین قابل حمل هستند و می توانند از طریق کفشک روی بدنه به دوربین متصل شوند.
  2. فلاش استودیو: فلاش های استودیویی در انواع مختلف موجود هستند و دارای لوازم جانبی متفاوتی برای تمرکز یا پخش نور از فلاش هستند.

ویژگی کیت های روشنایی

این روزها طیف وسیعی از تجهیزات نورپردازی در دسترس عکاسان است. کیت روشنایی شامل دو جزء اصلی، منبع نور و اصلاح کننده نور است. در ادامه لیستی از ویژگی های مختلف که هنگام خرید تجهیزات عکاسی باید مورد توجه قرار بگیرد را برای شما آماده کردیم.

انواع تجهیزات

هنگام خرید تجهیزات روشنایی مناسب، ابتدا باید انواع مختلف کیت های روشنایی موجود را درک کنید. همیشه ترجیح داده می شود ابتدا یک قطعه از تجهیزات، شاید یک چتر و یا سافت باکس خریداری کنید و بررسی کنید که آیا مطابق نیاز شما است یا نه. سپس می توانید بار دیگر همان تجهیزات را خریداری کند یا یکی دیگر را انتخاب کند. به منظور کاهش سایه، خرید یک رفلکتور، سافت باکس یا کیت چتر ضروری است.

نوع منبع نور

پس از انتخاب نوع مناسب تجهیزات نورپردازی عکس، لازم است بیشتر ادامه دهید و نوع منبع نور را انتخاب کنید. منبع نور به طور گسترده به سه نوع تقسیم می شود که شامل موارد زیر میشود:

  • continuous light – نور مداوم : همانطور که از نامش پیداست ، چراغها پیوسته نور ساطع می کنند که به همین دلیل تغییر و کنترل آنها آسان است. برخی از رایج ترین انواع آن هالوژن و لامپ است.
  • strobe light: استروب ها با یک چتر یا سافت باکس توسط عکاسان حرفه ای برای تولید نور با شدت بالا در مدت زمان کوتاه استفاده می شوند.
  • فلاش: از نظر فنی ، چراغ فلاش یک استروب است. با این حال ، استروب ها بزرگتر و حجیم تر از واحدهای فلش در نظر گرفته می شوند. هنگام خرید چراغ فلاش، خرید دیفیوزر فلش نیز ضروری است.

وات

پس از تصمیم گیری در مورد نوع منبع و تجهیزات مناسب، عکاسان باید بر توان ارائه شده توسط سیستم روشنایی تمرکز کنند. این یک واقعیت شناخته شده است که در صورتی که وات نور مورد استفاده زیاد باشد، می توان به روشنایی بیشتری دست یافت. هنگامی که با رفلکتورها ترکیب می شود ، توان 500 تا 750 وات برای هر سیستم روشنایی بهینه در نظر گرفته می شود.

دمای منبع نور

دمای منبع نور را می توان تعادل سفید نامید. نور طبیعی ، که دارای دمای 5500 کلوین است، بهترین حالت برای عکاسی محسوب می شود. بنابراین ، قبل از خرید کیت روشنایی، لازم است مطمئن شوید که دمای منبع نور مشابه نور طبیعی است.

شدت نور

انواع خاصی از تجهیزات نورپردازی عکاسی حرفه ای وجود دارد که به عکاس اجازه می دهد شدت نور را تغییر دهد. می توان با افزودن یک دیفیوزر به تجهیزات روشنایی به منظور تنظیم قدرت به این امر دست یافت. استروب ها معمولاً دارای یک سوئیچ برای کنترل قدرت هستند. همچنین برخی از چترها و سافت باکس ها وجود دارد که دارای چندین لایه پخش کننده برای این منظور هستند.

زمان شارژ/بازیافت

زمان بازیافت یا شارژ به زمانی گفته می شود که یک فلاش برای شارژ مجدد و کارکردن برای عکاسی بعدی لازم دارد. به طور دقیق، زمان توقف استروب زمانی است که غیر فعال و غیر قابل استفاده باشد زیرا در حال شارژ شدن است. در هنگام خرید توجه داشته باشید که ترجیحاً تجهیزات روشنایی دارای زمان شارژ کم باشند تا از اتلاف وقت بین عکس ها جلوگیری شود. خرید استروب با زمان بازیافت کم به اطمینان از عکاسی بدون وقفه کمک می کند.

خرید نورپردازی و تجهیزات استودیویی

قبل از انتخاب و خرید تجهیزات نورپردازی عکاسی، باید هدف اصلی از خرید آن را تعیین کنید. نورپردازی کاربردهای گوناگونی دارد که می تواند از روشنایی استودیویی یا تجاری تا روشنایی فضای باز را شامل شود. در مقایسه با گرفتن عکس، ممکن است فیلمبرداری به نوع دیگری از نورپردازی نیاز داشته باشد. این به این دلیل است که فیلم ها به نور ثابت نیاز دارند، در حالی که عکس ها نیاز به فلاش و در مواقعی نور ثابت دارند. انتخاب کیت روشنایی مناسب بر اساس نیاز عکاس ضروری است.

 

اطلاعات بیشتر ...