اخبار گوناگون

معروف ترین عکاسان جهان

اگر می خواهید عکس هایی خاطره انگیز و تاثیرگذار بگیرید، چیزهای زیادی را می توانید از بررسی عکس های عکاس های مشهور جهان بیاموزید. برخی از این هنرمندان دوست داشتنی فوت شده اند، اما برخی دیگر از آنها هنوز هم ما را با عکس هایشان به نشاط می آورند. در ادامه نام ده نفر از معروفترین عکاسانی را که زندگی امروز ما را تحت تاثیر قرار داده اند را می بینیم.

معروف ترین عکاسان جهان

  1. آنسل آدامز: شاید نام او شناخته ترین نام در میان عکاسان باشد. عکس های او از مناظر بسیار خیره کننده هستند؛ او در تاریک خانه خلاق خود به سطح بی نظیری از استفاده از کنتراست دست پیدا کرد. شما می توانید با مطالعه افکار و عقاید آدامز، عکاسی خود را ارتقا دهید. .ادامز آرزو داشت که خود را از لحاظ فیزیکی قوی تر کند تا بتواند به کار خود ادامه دهد. انسل آدامز ۲۲ آوریل ۱۹۸۴ در سن ۸۲ سالگی بدلیل نارسایی قلبی که در اثر سرطان وخامت یافته بود درگذشت.

معروف ترین عکاسان جهان

  1. یوسف کارش: عکس های یوسف کارش قصه گو و در بین عکس های دیگران قابل فهم تر هستند. عکس های او همه چیز را درباره سوژه به ما می گویند. او احساس می کرد که گویی رازی پنهان در پشت هر کدام از سوژه های پرتره پنهان است. او چه از چشمانی درخشان عکاسی می کرد، چه از ژستی کاملا ناخودآگاه، در آن زمان انسان ها به طور موقت ماسک خود را برمی داشتند. عکس های پرتره کارش با مردم ارتباط برقرار می کند. از عکس های پرتره او می توان مادر ترزا، وینستون چرچیل،ارنست همینگوی، جان اف کندی و شخصیت های برتر دیگری را نام برد.

معروف ترین عکاسان جهان

  1. رابرت کاپا: او عکس های بسیاری از زمان جنگ گرفته. او در پنج جنگ عکاسی کرده و با اینکه نام واقعی او آندریی فریدمان بود او نام رابرت کاپا را بر روی عکس هایش می گذاشت و با این نام به فروش می رساند. فریدمن اعتقاد داشت که اگر به اندازه کافی به سوژه نزدیک نباشید، عکس های خوبی را نمی توانید بگیرید. او اغلب هنگام عکاسی در کنار سربازها در سنگرها بود و در حالی که بیشتر عکاس های جنگی از فاصله ای امن به عکاسی می پردازند. او در جنگ داخلی اسپانیا، جنگ دوم چین و ژاپن، جنگ جهانی دوم، جنگ اعراب و اسرائیل و جنگ اول هندوچین حضور داشته است.

معروف ترین عکاسان جهان

  1. هانری کارتیه برسون: سبک وی به صورت طبیعی او را جزو ده عکاس برتر دنیا قرار می دهد. سبک او بدون شک بیش از هر عکاس دیگری عکاسی را تحت تاثیر قرار داده. او جزو اولین کسانی بود که از فیلم 35 میلی متری استفاده کرد و معمولا عکس های سیاه و سفید میگرفت. ما تا 30 سال پیش که او هنر را کنار گذاشت، افتخار آشنایی با بسیاری از کارهای او را نداشتیم. جای تاسف است که عکس های کمی از او برای لذت بردن ما وجود دارد.

معروف ترین عکاسان جهان

  1. دوروتا لنگ: عکس های او مربوط به دوره رکود بزرگ بود. عکس مادر مهاجر که گفته می شود یکی از معروفترین عکس های تاریخ است، توسط او گرفته شد. در دهه 1940، از کمپ پناهجویان ژاپنی عکاسی کرد، و این عکس ها لحظه های تاسف باری را در تاریخ آمریکا به نمایش گذاشت.

معروف ترین عکاسان جهان

  1. جری اولسمن: او تصاویر منحصر به فردی را از ترکیب عکس ها به وجود آورد. او از مهارت بالای خود در تاریک خانه برای ترکیب این عکس ها استفاده می کرد. وی هرگز از دوربین عکاسی استفاده نکرد، زیرا او اعتقاد داشت که کارهای خلاق او مناسب تاریک خانه است. ” من عکس‌های سیاه سفیدم را با فرآیندهای دیجیتالی حفظ و ذخیره می‌کنم اما هم‌چنان دوست دارم که با نگاتیو کار کنم. صفحات چاپ کنتاکت من به دفترچه خاطرات بصری‌ام می ماند”.

 

Annie Leibovitz
Annie Leibovitz

معروف ترین عکاسان جهان

  1. آنی لیبویتز: او بهترین عکاسی های پرتره را انجام داده و به خاطر فعالیتش با مجله vanity fair و rolling stone شهرت پیدا کرده است. عکس های او صمیمی هستند و سوژه را توصیف می کنند.
PHOT Brassai
PHOT Brassai

معروف ترین عکاسان جهان

  1. براسایی: این نام مستعار او بود و او به خاطر عکس هایش از مردم معمولی معروف است. براسایی دلیل خوبی بر این است که شما مجبور نیستید به راه های دور مسافرت کنید تا سوژه های جذاب پیدا کنید. او از انسان های عادی برای عکاسی هایش استفاده می کرد، و عکس هایش هنوز هم جذاب و فریبنده هستند.
brianduffy
brianduffy

معروف ترین عکاسان جهان

  1. برایان دافی: عکاس بریتانیایی بود که در دهه 60 و 70 عکاسی مد انجام می داد. او به یک باره علاقه خود به عکاسی را از دست داد و بسیاری از نگاتیوهای خود را سوزاند، اما دوباره یک سال قبل از مرگش عکاسی را شروع کرد.

معروف ترین عکاسان جهان

  1. جی مایسل: او یک عکاس مدرن معروف است. عکس های او ساده هستند، او از نورپردازی های پیچیده یا دوربین های گران قیمت استفاده نمی کند. او اغلب فقط با یک لنز عکاسی می کند و از عکاسی از شکل ها و نورهایی که به نظرش جالب میرسد لذت می برد.

 

منبع

 

به این مطلب چه امتیازی میدهید ؟
0 / 5

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا