اینستاگرام در حال توسعه سیستم بررسی و هشدار بر روی تصاویر

اینستاگرام در روز دوشنبه در وبلاگ خود اعلام کرد که در حال گسترش یک سیستم بررسی محتویات تصاویر در سطح جهان است. با توسعه این سیستم، شخص ثالث بررسی کننده اطلاعات منتشر شده توسط کاربران اینستاگرام در سراسر جهان را بررسی و مرور خواهد کرد. به منظور کاهش شیوع و اشتراک گذاری تصاویر و اطلاعات غلط، اینستاگرام از برچسب های هشدار دهنده بر روی تصاویر استفاده میکند.

اینستاگرام در حال توسعه سیستم بررسی و هشدار بر روی تصاویر با اطلاعات غلط

اینستاگرام در حال توسعه سیستم بررسی و هشدار بر روی تصاویر با اطلاعات غلط

از آنجایی که نرم افزار های برای ویرایش عکس و ساخت هرگونه تصاویر جعلی یا … ساخته شده است، اینگونه تصاویر به سرعت در فضای مجازی پخش شده و آنها را میتوان در بیشتر شبکه های اجتماعی پیدا کرد. این ویرایش ها میتوانند مانند هواپیماهای در حال حرکت در یک خط یا وجود یک کوسه در استخر باشد که البته ما تو ایران نمونه های بارز این چیزارو زیاد دیدیم !

در این سیستم اینستاگرام به جای حذف اینگونه تصاویر از برچسب های هشدار دهنده روی آنها استفاده میکنند تا کاربرانی که تصاویر را مشاهده میکنند بتوانند اخطار “اطلاعات نادرست” را ببینند و پس از آن در پایین تصویر کاربران میتوانند بررسی کننده های تصویر را مشاهده کنند و دلیل اینکه این عکس دارای برچست اطلاعات اشتباه و تصویر ساختگی هست را مشاهده کنند.

هنگام مشاهده این پست ها کاربران یک برچسب هشداردهنده قرمز روشن را مشاهده میکنند که متن آن به این صورت میباشد “ببینید که چرا بررسی کننده های تصویر اطلاعات این عکس را غلط میدانند.” میتوانید با انتخاب هر کدام از بررسی کننده ها دلیل اینکه این تصویر برچسب گذاری شده را بصورت کامل مطالعه کنید. کاربران همچنان مانند گذشته میتوانند اینگونه تصاویر را به اشتراک بگذارند اما قبل از آن به کاربران هشدار داده میشود که اطلاعات درون این تصویر ساختگی یا غیر واقعی است.

حساب های کاربری که که بصورت مداوم این تصاویر را ارسال میکنند تصاویر آنها از صفحه هشتگ ها و Explore حذف خواهد شد. همچنین در قسمت گزارش یا همان Report نیز کاربران میتواندد بصورت دستی گزارش بدن که تصویری دارای محتوای ساختگی و جعلی است.

این توسعه در زمانی صورت گرفت که نگرانی های اینستاگرام در مورد نقشی که میتواند درگسترش اطلاعات در انتخابات 2020 داشته باشد زیاد شد، این شرکت گفته از همین حالا بصورت خودکار این محتوا در فیسبوک نیز به عنوان اطلاعات غلط نیز برچسب گذاری مییشود بخاطر اینکه فیسبوک هم یک پلت فرم به شدت روی این مسائل حساس است و در مورد اخبار جعلی زیاد مورد انتقاد قرار گرفته .

 

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

خوشحال میشیم اگر نظرتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

نظر خود را بنویسید

دسترسی سریع به فروشگاه
درباره دیجی سنتر بیشتر بدانید​
اطلاعات تماس فروشگاه​

شماره تلفن : ۰۲۱۸۸۴۵۱۰۰۳ (‌۱۰ خط)

آدرس :‌تهران، سیدخندان، خیابان شریعتی، ابتدای رسالت شرق نرسیده به خیابان دبستان، نبش کوچه باقری پلاک 1

دیجی سنتر در شبکه های اجتماعی​
نمادهای اعتماد
اتحادیه کسب و کار مجازی
اتحادیه کسب و کار مجازی
دیجی سنتر
Logo