معجزه زوم پی در پی

آموزش زوم پی در پی: چگونه با لنز زوم خود تصاویر چشمگیر خلق کنیم؟

معجزه زوم پی در پی

معجزه زوم پی در پی

معجزه زوم پی در پی

دوست دارید عکس هایی بگیرید که به راحتی نظر همه را جلب کند؟ پس این روش های ساده زوم پی در پی را امتحان کنید.

زوم پی در پی با چرخاندن حلقه زوم در طی یک نوردهی طولانی به دست می آید. تغییر در فاصله کانونی خط های روشن و رنگی را به وجود می آورد که در مرکز کادر عکس از هم پاشیده شده است.

 

معجزه زوم پی در پی

معجزه زوم پی در پی

این یک جلوه عکاسی است که به طور معمول با عکاسی ورزشی در ارتباط است تا حس سرعت و حرکت را با تصویری مبهم بدهد (به خصوص وقتی که سوژه در حال حرکت به سمت شماست)، اما این روش برای خلق تصاویر انتزاعی نیز کاربرد دارد. هر نقطه درخشانی به وسیله زوم کشیده خواهد شد ، به این معنی که نوری که از بین درختان می تابد به شکل سایه هایی روشن و به شکل رگه هایی مارپیچ مانند در می آید.

معجزه زوم پی در پی

معجزه زوم پی در پی

در زوم پی در پی برای ایجاد پیچ خوردگی به سرعت شاتر طولانی احتیاج داریم، و با اینکه بدون سه پایه هم می توانیم عکاسی کنیم اما قرار دادن دوربین به روی سه پایه نتیجه بهتری را خواهد داد. در ادامه روش کار را توضیح می دهیم…

چگونه دوربین خود را برای عکاسی با زوم پی در پی آماده کنیم؟

Zoom_burst_effect-NIK49.zone_2.step03

معجزه زوم پی در پی

  1. سرعت آهسته

سرعت شاتر را طوری تنظیم کنید که زما کافی برای چرخاندن حلقه زوم را در اختیار داشته باشید ( زمان ایده آل 1.8 ثانیه یا بیشتر است). هنگام عکاسی در نور روز از حالت تقدم دیافراگم استفاده کنید و دیافراگم را بر روی کوچکترین حالت آن و کمترین ISO ممکن تنظیم کنید. این تنظیمات سرعت شاتر را تا حد زیادی کند می کند.

  1. ثابت بودن دوربین

دوربین خود را بر روی یک سه پایه بگذارید تا رگه های تمیز و مستقیم داشته باشید. از آنجا که این روش زوم یک جلوه و تاثیر غیر قابل پیش بینی دارد، پس یک بار عکاسی بدون سه پایه را امتحان کنید و سپس روی سه پایه تا نتایج محتلفی را مشاهده کنید.

  1. زوم کنید

نقاط محو به سمت مرکز صفحه حرکت می کنند، پس صحنه ای را که در مرکز تصویر حالت تقارن دارند انتخاب کنید. دکمه شاتر را فشار دهید و همزمان حلقه زوم لنز را بچرخانید. مراقت باشید که هنگام زوم تنظیم دوربین به هم نخورد.

منبع

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

خوشحال میشیم اگر نظرتون رو با ما به اشتراک بگذارید.

نظر خود را بنویسید

دسترسی سریع به فروشگاه
درباره دیجی سنتر بیشتر بدانید​
اطلاعات تماس فروشگاه​

شماره تلفن : ۰۲۱۸۸۴۵۱۰۰۳ (‌۱۰ خط)

آدرس :‌تهران، سیدخندان، خیابان شریعتی، ابتدای رسالت شرق نرسیده به خیابان دبستان، نبش کوچه باقری پلاک 1

دیجی سنتر در شبکه های اجتماعی​
نمادهای اعتماد
اتحادیه کسب و کار مجازی
اتحادیه کسب و کار مجازی
دیجی سنتر
Logo