آموزشآموزش عکاسی دیجیتال

خلق پرتره با چراغ های RGB LED

سه روش برای خلق پرتره هایی متفاوت با استفاده از چراغ های RGB LED

چراغ های  RGB LED جزو یکی از فناوریهای نسبتاً جدید در عکاسی به شمار می آید که می تواند تاثیر فوق العاده بر روی طرح نهایی عکاسان داشته باشد، پیش از این، بسیاری از عکاسان برای تغییر رنگ پرتره های خود مجبور بودند از روش های مختلفی استفاده کنند که یکی از این روش ها استفاده از فلش بود که به وسیله آن رنگ های متفاوت بسیار زیادی به پرتره ها اضافه میشود.

عکاسان هنوز هم از این روش استفاده می کنند زیرا در نهایت نتیجه قابل قبولی خواهد داشت اما اینکه شما بتوانید چند رنگ را با یکدیگر ترکیب کنید می تواند جلوه و زیبایی خیلی خاصی به پرتره شما بدهد. ما در این مطلب قصد داریم چند روش مختلف را برای استفاده از چراغ های RGB LED در عکاسی به شما معرفی کنیم، با ما همراه باشید تا در زیر در رابطه با ۳ روش مختلف استفاده از این چراغ ها را در کارهای پرتره به شما معرفی کنیم.


خرید دوربین عکاسی با بهترین قیمت همراه با گارانتی و بیمه از فروشگاه اینترنتی دیجی سنتر

 

  1. تغییر رنگ پس زمینه:

ساخت پس زمینه های مختلف با طرح ها و رنگهای متفاوت می تواند کاری خسته کننده باشد و همچنین این که به فضای زیادی نیاز دارد، پیشنهاد ما به شما این است برای اینکه بتوانید یک پس زمینه متفاوت داشته باشید از چراغهای  RGB LED استفاده کنید برای استفاده از این چراغ ها بهتر است که آنها را بر روی یک پس زمینه سفید تنظیم کنید و سپس رنگهایی را که می‌خواهید با یکدیگر ترکیب کرده و یک پس زمینه متفاوت و رنگی مشاهده کنید.  بسته به اندازه و تعداد چراغ هایی که استفاده می کنید ممکن است در برخی از قسمت ها نورپردازی شما کمی خوشایند به نظر نرسد لازم نیست نگران باشید در چنین مواقعی باید با یک بررسی دقیق جایگذاری چراغ ها را تغییر دهید و یا حتی رنگ هایی را که انتخاب کرده اید اصلاح کنید.

عکاسی صنعتی : راهنمای کامل عکاسی تجاری
خواندن

خلق پرتره با چراغ های RGB LED

یکی دیگر از ویژگی های قابل توجه که بسیاری از این چراغ ها دارند توانایی چرخش آنها می باشد در واقع شما می توانید با هر سرعتی که دوست دارید آنها را برای چرخش آماده کنیم و از این روش می توانید برای انواع و اقسام پس زمینه ها استفاده کنید.  هنگامی که از این روش استفاده می کنید دیگر لازم نیست که نگران عکس های خود باشید زیرا شما می توانید با پس زمینه های رنگی مختلف عکس های متفاوتی بگیرید در واقع با استفاده از این روش به راحتی می توانید در طی چند دقیقه عکسهای با زمینه‌های مختلف بگیرید و سپس متوجه تأثیرگذاری این چراغ ها بر روی پرتره های خود خواهید شد.

خلق پرتره با چراغ های RGB LED

2.استفاده از رنگ ها به طور مستقیم:

خلق پرتره با چراغ های RGB LED

خلق پرتره با چراغ های RGB LED

یکی دیگر از راه هایی که می تواند باعث منحصربه‌فرد شدن کار شما شود اضافه کردن مقداری رنگ به صورت مستقیم بر روی سوژه می باشد که بسیاری از عکاسان پرتره از این روش استفاده می کنند. زیرا برخی از رنگ ها هنگامی که به صورت مستقیم بر روی سوژه تابیده می شوند نتیجه بهتری خواهد داشت.

در صورت لزوم، رنگ ها را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس ترکیب رنگها را به دیگر مطابقت دهید، شما با آزمایش کردن می‌توانید از اشتباهاتی که در نهایت ممکن است به وجود بیاید جلوگیری کنید.

خلق پرتره با چراغ های RGB LED

خلق پرتره با چراغ های RGB LED

3.از چراغها به صورت عملی استفاده کنید:

یک راه بسیار عالی برای خلق کردن و اضافه کردن یک شیء جدید در پرتره ها می تواند استفاده از چراغ ها در قاب باشد. این کار می تواند به بیننده یک حس واقع‌گرایانه منتقل کند زیرا شما کمی از فضای استودیو خود را به بیننده در این پرتره نشان داده اید.

خلق پرتره با چراغ های RGB LED

اگر شما از یک پالت رنگی خاص در عکس های خود استفاده کنید وسعی کنید آن را با رنگ‌های دیگر ادغام کنید و همزمان از چراغها در قاب اصلی استفاده کنید در واقع یک منظره کلی از تصویر پرتره را به بیننده نشان داده اید، توجه داشته باشید که اگر نور در پرتره شما وجود نداشته باشد ممکن است کمی سردرگمی برای بیننده به وجود آید که چرا در تصویر تنها از یکسری تناژ های رنگی استفاده شده است.

آموزش تغییر رنگ چشم‌ با فتوشاپ + فیلم
خواندن

خلق پرتره با چراغ های RGB LED

نتیجه گیری:

با استفاده از چراغ ها در پرتره های خود و ترکیب آنها با روش های قدیمی می توانید یک پرتره متفاوت داشته باشید به عنوان مثال: می توانید در تصاویر خود از رنگ‌های متفاوتی استفاده کنید مثلاً یک رنگ صورتی را به گوشی از تصویر اضافه کرده تا ببینید عکس شما در نهایت چه تغییری می کند و یا اینکه مقدار کمی رنگ آبی به چهره سوژه خود اضافه کنید یا نور سفید و رنگی را درون قاب بتابانید سپس ببینید که پرتره های شما با یکدیگر چه تفاوتی دارند، استفاده از نور در پرتره نیاز به آزمایش و خطا دارد تا بتوانید در نهایت پرتره های خاص و متفاوت خلق کنید.  استفاده از نورپردازی می تواند توانایی خلق آثار هنری جدید را به شما بدهد اما زمانی که شما هنوز از روش‌های قدیمی در عکاسی استفاده میکنید قطعاً می توانید یک پرتره منحصر به فرد داشته باشید.

 

 

منبع
petapixel

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا