اخبار دوربین دیجیتالاخبار گوناگوناخبار موبایل

فن آوری جدید سلفی را تغییر می دهد و تصاویر سه بعدی بوجود می آورد

فن آوری جدید تصاویر سلفی را تغییر می دهد و تصاویر سه بعدی و غیره بوجود می آورد. یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه پرینکتون گزارشی ازیک طرح را شرح دادند که مدل کامپیوتری یک سر را استفاده کردند ودر فاصله های مختلف دیافراگم، با دستکاری منظره کاملا مجازی یک دوربین، شبیه سازی می کنند و به نوعی در عمق آن تغییراتی ایجاد میکنند.در نتیجه به نرم افزار اجازه می دهد،معایب سلفی های گرفته شده را اصلاح کنند. لنز های نزدیک چهره در دوربین‌های هوشمند یافت شده‌اند که اغلب وایدانگل هستند و طول کانونی را تعیین می کنند و تا جایی که ممکن است معایب سلفی ها را برطرف میکنند مثل بینی های بزرگ یا پیشانی بلند در تصاویر.این معایب می توانند طوری که هر شخص دوست دارد مشاهده کند،برطرف شوند.

adjusted image

اشیاء در تصاویری که از فاصله‌ی نزدیک گرفته شده‌اند،اغلب در دسترس توصیف شده اند ولی در مقابل تصاویر ی که با فاصله‌ی دورتری گرفته شده اند،اغلب زیبا و بسیار جذاب توصیف شده اند. در نتیجه‌ بهتر است سلفی ها را با فاصله‌ های دورتر وطول کانونی بیشتری بگیرید تا معایب حذف شوند.

Screen_Shot_2016-07-29_at_3.00.20_PM
فن آوری جدید می تواند تغییراتی ایجاد کند: چارچوبهای ما اجازه می دهد که فاصله دوربین زمانیکه سلفی گرفته می شود،شبیه سازی شود تا اهداف هنری نیز حاصل شود. محققان اساس روش خود را بر وجود کاربردهایی برای تغییر دادن تصاویر،شامل برنامه های تغییر چهره،قرار دادند. این فن آوری با شبیه سازی فاصله دوربین،قادر است فقط مناظر سلفی مربوط به چهره را ویرایش کند.

منبع : dpreview

مشاهده مطلب  گوشی جدید شیائومی دارای صفحه نمایش 4K می باشد، اما نمیتوان آن را خرید!

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا