MacBook Pro 14 اینچی 2021: اخبار و شایعات

MacBook Pro 14 اینچی (2021) می تواند به زودی وارد بازار شود. نه تنها شایعه برای این مک بوک جدید بسیار زیاد شده است، بلکه رویدادی شبیه به آنچه که دستگاه های M1 سال گذشته معرفی شد، در امروز 18 اکتبر برای MacBook Pro 14 اینچی 2021 برنامه ریزی شده است. همچنین شایعاتی مبنی بر اینکه این و مک بوک پرو 16 اینچی (2021) اکنون در حال تولید انبوه است که به این معناست، ما احتمالاً زودتر این مک بوک 14 اینچی را در بازار خواهیم دید.

در حال حاضر، مک بوک پرو فقط مدلهای 13 و 16 اینچی دارد و مانند مدل بزرگتر که در نوامبر 2019 به عنوان جایگزینی برای مدل 15 اینچی عرضه شد، 14 اینچی نیز باید همین کار را برای ورودی کوچکتر انجام دهد و اندازه آن فقط یک اینچ افزایش یابد.

اگر شایعات درست باشند، ارتقاء عظیمی در مک بوک پرو 14 اینچی ایجاد شده است. به عنوان جانشین MacBook Pro، 13 اینچی، می تواند تراشه سیلیکون M1 جدید را با نسخه 10 هسته ای به سطح بعدی برساند، که شامل هشت عملکرد بالا و دو مورد از نظر مصرف انرژی و همچنین تا 64 گیگابایت رم است. با این حال، خبر جدیدی نشان می دهد که RAM محدود به 32 گیگابایت است. طبق شایعات، MacBook Pro ، 16 اینچی (2021) مجهز به M1 است تا بتواند به روز رسانی مشابهی در مشخصات را به دست آورد.

همچنین شایعاتی پخش شده است مبنی بر اینکه اپل شارژ MagSafe را دوباره مورد استفاده قرار داده است و ممکن است نسخه پرو جدید دارای صفحه نمایش جدید مینی LED صفحه و لبه صاف، کارت SD با پشتیبانی از UHS-II و دکمه Touch ID با نور پس زمینه باشد.

قیمت و تاریخ عرضه MacBook Pro 14 اینچی (2021)

چند تاریخ احتمالی برای عرضه این مک بوک مطرح شده است ولی چون شایعه است نمی توان خیلی به آن اعتماد کرد، اما اخیراً انقدر که خبر های زیادی در این باره پخش شده است که فصل سوم سال 2021 بهترین گزینه برای معرفی این محصول است.

تحلیلگر Ming-Chi Kuo، کسی که خیلی دقیق اپل را تحلیل می کند و بسیار شناخته شده است، اخیرا گفته که این مک بوک در سه ماهه سوم سال 2021 معرفی می شود.

یکی دیگر از کسانی که خبر های اپل را پخش می کنند، مارک گورمن (Mark Gurman)، اخیراً در توییتر اظهار داشت که م اواسط سال 2021 ممکن است زمان مناسبی برای معرفی محصول باشد. بنابراین ممکن است معرفی مک بوک پرو جدید 14 اینچی در ماه جولای باشد و احتمالاً در کنار مدل 16 اینچی معرفی می شود.

وقتی صحبت از قیمت این مدل جدید می شود، هیچ شایعه ای نشان نمی دهد که ممکن است قیمتش چقدر باشد. ما فقط می تونیم حدس بزنیم که ممکن است قیمت کمی نزدیک به مک بوک پرو 13 اینچی (مدلهای M1) فعلی باشد و شاید قیمت آن از 1299 دلار (1299 پوند / 1،999 دلار استرالیا) شروع شود.

اپل هنگام معرفی مدل پرو 16 اینچی، قیمتش را افزایش نداد و آنها را در همان سطح لپ تاپ 15 اینچی قبلی فروخت. به همین دلیل امیدواریم مک بوک 14 اینچی در رنج قیمت لپ تاپ 13 اینچی فروخته شود. (یا شاید قیمت کمی کاهش یابد که این کمی دور از انتظار است.)

طراحی مک بوک پرو 14 اینچی (2021)

واضح ترین تغییر در این مک بوک پرو، تغییر از صفحه نمایش 13 اینچی به 14 اینچی است.

این حرکت به این معنا نیست که مک بوک پرو 14 اینچی نسبت به نسخه قبلی خود بزرگتر یا سنگین تر باشد، زیرا اپل با باریک تر ساختن حاشیه ها ی لپ تاپ، مدل 15 اینچی را به صفحه 16 اینچی تغییر داد. اندازه کلی آن ها تقریبا یکسان است و ما امیدواریم همین امر در افزایش از 13 اینچ به 14 اینچ نیز اتفاق افتاده باشد. حاشیه های باریک تر و تقریباً با همان شکل.

صفحه نمایش بزرگتر تغییر اصلی مک بوک پرو 16 اینچی اصلی بود، اما در مورد این مدل جدید 14 اینچی، می توان انتظار تغییرات بیشتری در طراحی را داشت، حداقل با توجه به شایعاتی که پخش شده.

مینگ چی کو گفت MacBook Pro ، 14 اینچی جدید از طراحی منحنی که اپل در حال حاضر دارد، استفاده نمی کند و به جای آن از یک طرح فاکتور فرم “لبه مسطح”، که آیفون 12 نیز آن را دارا است، استفاده می کند.

به نظر می رسد که MacBook Pro،  14  اینچی به دلیل استفاده از فناوری Mini-LED می تواند کار بسیار متفاوتی با صفحه نمایش انجام دهد، رنگ های واضح تری و روشنایی بهتر را ارائه می دهد.

در گذشته، Kuo گفته بود که ممکن است مدلهای MacBook Pro که قرار است در سال 2021 (و سال های بعد) وارد بازار شوند و دارای صفحه نمایش Mini-LED باشند. با این حال، در جدیدترین یادداشت تحقیقاتی که انجام داده است، هیچ اشاره ای به Mini-LED نشده است.

گورمن با توجه به منبعش می گوید که اپل قصد دارد “صفحه نمایش های جدید MacBook Pro خود را (14 اینچ و 16 اینچ) با پنل های روشن تر و با کنتراست بیشتر ارتقا دهد”، اما هیچ اشاره ای به Mini-LED نکرد. به هر حال، Mini-LED واقعاً تصویر را با مزایای خوبی ارائه می دهد اما در حال حاضر هیچ خبری در این باره منتشر نشده است.

ظاهراً اپل می خواهد نوار لمسی حساس به زمینه که در بالای صفحه کلید قرار دارد را حذف کند.

Kuo معتقد است که اپل، نوار لمسی را برداشته و از کلیدهای عملکردی ساده استفاده می کند. البته این فقط یک شایعه است، اما مثل این که توسط مارک گورمن تأیید شده است، او می گوید که اپل نسخه های MacBook Pro ، 14 اینچی (و 16 اینچی) را بدون نوار لمسی آزمایش کرده است. در گزارش گورمن هیچ چیزی در مورد نتیجه این آزمایش گفته نشده که آیا اپل واقعاً اقدامی برای حذف نوار لمسی انجام می دهد یا خیر.

یک شایعه دیگر این نظریه را تایید می کند که اپل نوار لمسی را حذف می کند و یا آن رابا استفاده از تکنولوژی Force Touch ارتقا می دهد. فورس تاچ صفحه نمایشی که به مقدار فشار حساس است را با بازخورد لمسی ترکیب می کند.

یکی دیگر از طراحی های جالب، اتصال شارژر MagSafe است، چیزی که Kuo و Gurman هر دو ادعا می کنند درMacBook Pro ، 14  اینچی (و 16 اینچی) وجود دارد. ظاهراً این امر لپ تاپ را سریع تر شارژ می کند و اگر خیلی با MagSafe آشنا نیستید، بهتر است که بدانید آن از اتصال مغناطیسی استفاده می کند پس اگر کابل کشیده شود، کابل به سادگی جدا می شود.

اگر از MagSafe استفاده کند، این که آیا اپل، قابلیت شارژ از طریق USB-C را حفظ می کند یا نه، مشخص نیست.

به گفته کو، مک بوک پرو 14 اینچی پورت های بیشتری دارد. او در مورد “انواع بیشتر پورت های ورودی/خروجی” و اینکه “اکثر کاربران ممکن است نیازی به خرید دانگل اضافی نداشته باشند” حرفی نمی زند، که قاعدتا باید خبر خوبی باشد البته اگر این خبر راست باشد.

اخیرا یکی دیگر از کسانی که محصولات اپل را تحلیل می کند، Luke Miani، گفته است که MacBook Pro ، 14 اینچی (2021) دارای کارت SD با پشتیبانی UHS-II و همچنین دکمه Touch ID با نور پس زمینه است. مورد دوم می تواند شامل چندین LED کوچک باشد.

مک بوک پرو 14 اینچی (2021): اخبار و شایعات منتشر شده

در مورد خبر های دیگر به غیر از حرکتهای طراحی چطور؟ همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، اپل با آخرین MacBook Pro ، 13 اینچی که از تراشه M1، ARM مخصوص خود استفاده می کند، دیگر از پردازنده های  CPU Intel استفاده نمی کند. بنابراین یک مک بوک 14 اینچی مطمئناً از سیلیکون اپل و همین طور نسخه ای قوی تر از M1 استفاده می کند.

گورمن ادعا می کند که مک بوک پرو 14 اینچی از “نسخه های سال بعدی” پردازنده های اپل استفاده خواهد کرد که به گفته منبع داخلی او “هسته های بیشتر و گرافیک پیشرفته” دارند همچنین ما این خبر را در جاهای دیگر نیز دیده بودیم.

مدل نسل بعدی، که می توان آن را M1X نامید، ممکن است تا 12 هسته یا حتی تا 20 هسته افزایش یابد.

LeaksApplePro در توییتر گفته است: “اگر فکر می کنید M1 سریع است، پس اگر M1X را ببینید چه می گویید”. و به نظر ما M1 واقعاً سریع است (خیلی ها این موضوع را تایید کرده اند). وجود یک تراشه بسیار سریعتر اپل در مک بوک پرو 14 اینچی بسیار هیجان انگیز می تواند باشد.

همچنین شایعاتی منتشر شده که می گوید گرافیک جدید Apple M1X به اندازه کافی قدرتمند خواهد بود تا بتواند با جدیدترین کارت گرافیک های موبایل Nvidia GeForce RTX 3070 رقابت کند و در دو گزینه یکپارچه 16 هسته ای و 32 هسته ای موجود است (اگرچه تصور می شود گزینه 32 هسته ای فقط در مک بوک پرو 16 اینچی در دسترس خواهد بود). این امر همچنین امکان استفاده از MacBook Pro جدید را به عنوان یک لپ تاپ مخصوص بازی در کنار Nvidia ، AMD و Intel ایجاد می کند و همچنین گزینه ای عالی برای خلاقانی است که از نرم افزارهای قوی استفاده می کنند.

با توجه به گمانه زنی های دیگر که می گوید مک بوک پرو 14 اینچی (2021) دارای پردازنده سیلیکون 10 هسته ای اپل با 8 هسته با کارایی بالا و دو هسته بهینه انرژی است. این حافظه 64 گیگابایت است. ولی برخی می گویند RAM آن احتمالاً 32 گیگابایت خواهد بود.

Kuo همچنین معتقد است که سیستم خنک کننده آن ارتقا می یابد، زیرا مدل جدید 14 اینچی همان طراحی گرمایی را دارد که در مک بوک پرو 16 اینچی وجود داشت. ظاهراً این پیکربندی خنک کننده نسبت به مک بوک پرو 13 اینچی بسیار برتر است و انتظار می رود که عملکرد چشمگیری را ایجاد کند. با وجود خنک کننده بهتر، CPU نیز می تواند سریعتر کار کند.

 

WELCOME,

Enjoy luxury, exclusivity and discretion

NOW TREAT YOURSELF!

Get 25% Off & Free Shipping On Your First Order. Enter Code WELL25SPE

دیجی سنتر
Logo