اخبار دوربین دیجیتال

دوربین پرنده Lily Camera

lily camera به گفته آنتونی بالارسک، سازنده ان این دستگاه یک دوربین پرنده بوده و نباید با یک پهباد اشتباه گرفته شود. این دوربین برخلاف پهبادهایی که امروزه در بازار می بینیم،بر روی دوربین خود تمرکز کرده است. این دستگاه که در ماه های آینده عرضه می شود، از یک دوربین با قابلیت فیلمبرداریFPS 1080   با سرعت۶۰p  کار میکند.این پرنده از یک FPS  با سرعت 120p  وGPS  داخلی به صورت یک ردیاب روی مچ کار میکند. براساس گفته سازنده این پهباد، حتی قابلیت تشخیص چهره شما نیز وجود دارد، بدین صورت که در نسخه نهایی این محصول، از یک دید کامپیوتری هوشمند برای تشخیص چهره شما استفاده خواهد شد تا بدین ترتیب شما همواره در کادر دوربین قرار بگیرید. هنری برادلو، شریک بالارسک می گوید” شما این وسیله را به هوا می فرستید و مشغول کار خود می شوید و در نهایت یک ویدیوی با کیفیت به شما تحویل داده خواهد شد. این دستگاه نیازی به کنترل های بزرگ رادیویی یا حتی تبلت نداشته و خودش پرواز می کند تا لحظات ناب را شکار کند. بالاسک اشاره کرد که GPS جیبی به این پهباد می گوید که شما ممکن است بپرید یا زمین بخورید. چهار دکمه بر روی این دستگاه تعبیه شده که به پهباد دستور می دهد به شما نزدیک یا دورتر شود و یا به دور شما بچرخد، بدین صورت شما همواره در کادر دوربین قرار خواهید داشت.

lily-drone-www.doorbin.info-03

وی ادامه می دهد که دوربین های دیجیتال وابستگی زیادی به مهارت عکاس دارند، اما این پهباد همان کیفیت را در سطحی جدید و بالاتر ارائه می کند. در واقع شما یک فیلمبردار و عکاس حرفه ای را تمام وقت در اطراف خود خواهید داشت. لازم به ذکر است که Lily Camera هنوز به صورت یک محصول نهایی تولید نشده و فعلا نمونه پیش تولید آن ساخته شده است. در نسخه ای که هفته گذشته توسط پرینترهای سه بعدی تولید شد، ارتباطات دارای محدودیت بود و قابلیت دید کامپیوتر برای تشخیص چهره نیز وجود نداشت. به طوری که بالارسک مجبور شد با استفاده از یک اپلیکیشن آیفون، چهره خود را به پهباد معرفی کند. در مجموع این دستگاه پرنده تقریباً هر آن چیزی که وعده داده شده را به طور مناسبی به انجام رساند.

lily-drone-camera-image-samole-www.doorbin.info-01

نسخه نهایی این پهباد ضد آب بوده و حتی در مقابل پرتاب در هوا یا آب نیز مقاوم خواهد بود. می توانید آن را در یک دریاچه پرتاب کنید تا از روی آب پرواز کند. این پرنده با استفاده از سنسورهای مختلفی نظیر شتاب سنج، ژیروسکوپ، مغناطیس سنج و دوربینی که به سمت پایین تنظیم شده، به راحتی تعادل خود را در هنگام پرتاب حفظ می کند.

lily-drone-camera-image-samole-www.doorbin.info-02

اگرچه در تست پرتاب نسخه پیش تولید، این دستگاه سقوط کرده و قطعاتش از هم جدا شدند. اما جالب اینکه هیچ کدام از آنها دچار شکستگی نشده و چند لحظه بعد Lily Camera مجددا پرواز کرد.
Lily Camer قیمتی معادل ۹۹۹ دلار خواهد داشت، اما کمپانی سازنده برای کسانی که زودتر از بقیه سفارش دهند این پهباد را ۵۱۹ دلار حساب خواهد کرد.

lily-drone-www.doorbin.info-04

lily-drone-www.doorbin.info-02

منبع : مجله اینترنتی سُها

 

0 / 5

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا