اخبار دوربین دیجیتال

آنچه که در Canon EOS 5D Mark IV خواهیم دید

امکاناتی که در 5D mark IV خواهیم دید

حدود چهار سالی میشود که کانن دوربین فول فریم محبوب خود، یعنی 5D mark III را به بازار عرضه کرده. بسیاری عقیده دارند که زمان به روزرسانی M III فرا رسیده. به همین خاطر ما هم به بررسی Canon 5D mark IV می پردازیم.

Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5D Mark IV

دوربین دیجیتال Canon EOS 5D Mark IV

  1. رزولوشن بالاتر

عموما در بروزرسانی دوربین ها شاهد ارتقاء سنسور با رزولوشن بیشتر هستیم. در ارتقای M II به M III افزایش رزولوشن کمی را داشتیم، 21 مگاپیکسل به 22.3. با این حال رزولوشن مارک چهار قطعا از 36 مگاپیکسل نیکون D810 یا پنتاکس K-1 بیشتر خواهد بود چون 5DSو 5DS R 50 مگاپیکسل است.

Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5D Mark IV
  1. ویدئوی 4K

کانن mark III یک نقطه عطف بزرگ برای عکاس ها و فیلمبرداران حرفه ای بود. با توجه به رشد فزاینده دوربین های بدون آینه با قابلیت ضبط 4K به نظر غیر ممکن می رسد که کانن mark IV را بدون ویدئوی 4K ارائه کند. همچنین انتظار داریم که شاهد طیف وسیع تری از قابلیت های ویدئویی مانند ویدئوهای full HD با سرعت فریم های مختلف برای ضبط ویدئوهای حرکت آهسته باشیم.

Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5D Mark IV
  1. محدوده ایزوی بیشتر

با توجه به استانداردهای امروزی، ایزوی 100 تا 25600 مارک سه محدود به نظر می رسد. اگرچه این مقدار تا 102400 قابل افزایش است اما این مقدار نیز تحت الشعاع دوربین های جدید قرار گرفته است. انتظار می رود که حداقل ایزوی 51200 که تا 204800 نیز قابل افزایش است را ببینیم.

Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5D Mark IV
  1. پردازشگر جدید

با وجود ویدئوی 4K انتخاب یک پردازشگر جدید حتمی است. احتمال می رود در این بروزرسانی پردازشگر DIGIC 4 به کار رفته در 5D mark III با پردازشگر جدید DIGIC 6+ به کار رفته در 1D X mark II و یا حتی مدلی جدیدتر مانند DIGIC 7 به کار رفته در  PowerShot G7 X II جایگزین شود. با این ارتقا انتظار می رود کیفیت تصویر و سرعت عملکرد بالاتری را شاهد باشیم. مثلا سرعت عکاسی پیاپی 6 فریم بر ثانیه 5D M III حدود یک یا دو فریم افزایش یابد.

Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5D Mark IV
  1. سیستم فوکوس به روز شده

اگرچه انتظار داریم سیستم قوکوسی به کیفیت سیستم فوکوس عالی 61 نقطه ای mark III ببینیم، اما mark IV باید تغییرات چشمگیری را ایجاد کند تا در رقابت بین دوربین ها باقی بماند. به عنوان مثال حساسیت به شدت افزایش یافته و در نتیجه در نور کم عملکرد بالایی را ارائه می دهد و از -2EVدر نقطه فوکوس مرکزی به -3EV می رسد.

Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5D Mark IV
  1. صفحه نمایش لمسی

صفحه نمایش لمسی معمولا به دوربین های در سطح مبتدی محدود می شود اما به تازگی با  EOS-1D X Mark II و  D5 نیکون یک تغییر آغاز شده است. اگرچه تغییرات 5D mark IV کاملا مشخص نیست اما به دلیل مزایای استفاده از صفحه نمایش لمسی در انتخاب نقطه فوکوس امیدواریم در این مدل نیز شاهد وجود این مزیت باشیم.

Canon EOS 5D Mark IV
Canon EOS 5D Mark IV

گذشته از این تغییرات امیدواریم امکاناتی مانند صفحه نمایش چرخان، پورت USB 3.0، Wi-Fi و GPS داخلی را نیز در این دوربین ببینیم.

منبع : Techradar

مشاهده مطلب  معرفی دوربین جدید کانن Canon EOS R3

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا