آموزش عکاسی دیجیتال

Active D-Lighting چیست و چه کاربردی دارد

Active D-Lighting تصاویر با کنتراست بالا را بهینه می کند تا جزئیات سایه و هایلایت هایی که اغلب هنگام نورپردازی قوی از بین رفته است را برگرداند.جزئیات سایه و روشن ها اغلب هنگام نورپردازی قوی کنتراست بین محل های تاریک و روشن یک تصویر را افزایش می دهند. این گزینه می تواند به صورت خودکار یا دستی عمل کند و همچنین این امکان وجود دارد که یک تصویر را یکبار با D-Lighting و بار دیگر بدون آن بگیریم.

Active D-Lighting
Active D-Lighting

 Active D-Lighting چیست و چه کاربردی دارد

تصویر سمت چپ نشان می دهد که روشنایی متعادل هنگامی به دست می اید که Advanced D-Lighting روشن است. در تصویر سمت راست D-Lighting خاموش است.به محل های تاریک در پس زمینه تصویر دقت کنید.

بهینه سازی تصویر Active D-Lighting، که در دوربین در لحظه ثبت عکس اتفاق می افتد، پردازش دیجیتال را فقط در قسمت های مورد لزوم تصویر اعمال می کند. حتی وقتی که از یک سوژه با محدوده دینامیکی بالا عکاسی می کنید، Active D-Lighting قادر به باز تولید تصاویری واقعی است که کنتراست طبیعی را حفظ می کند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید ؟
0 / 5

رسول عابدین

کارشناس کامپیوتر ، سخت افزار و نرم افزار و شبکه، علاقمند به سئو، عاشق هنر هستم یه وقتایی هم عکاسی میکنم تفریحی همچنین یه علاقه خاصی هم به نقد و بررسی و مقایسه دوربین های دیجیتال دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا